قانون جدید خروج از کشور برای مشمولان مقیم خارج از کشور در دوران کرونا

0 516

تأثیرات شیوع کرونا مختص کشور ما نیست و این بیماری تأثیر جهانی داشته است. اغلب افرادی که ناچارند بین چند کشور در تردد باشند، این مسئله را به خوبی درک کرده اند.

مطابق برنامه ریزی های سازمان نظام وظیفه مشمولان وظیفه مقیم خارج از کشور مشکل رفت و آمد ندارند. از آن جا که این بار به دلیل شیوع ویروس با مشکل مواجه شده اند، برای حل مشکلشان اقداماتی انجام گرفته است.

اعتبار مجوز یک بار خروج تا پایان سال

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایرنا، مجوز یک بار خروج تا پایان سال ۹۹ برای مشمولان ایرانی غایب و غیرغایب خارج از کشور تمدید شد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: برخی از مشمولان ایرانی خارج از کشور اعم از غایب و غیر غایب با هماهنگی وزارتخانه های بهداشت، امور خارجه، درمان و آموزش پزشکی و علوم وارد کشور شده‌اند. مجوز یک بار خروج این افراد تا پایان سال ۹۹ معتبر است.

اعتبار مجوز یک بار خروج با تأیید وزارت امور خارجه

سردار تقی مهری افزود: با توجه به این که شیوع ویروس کرونا گسترده تر شده است، مشمولان دارای معافیت تحصیلی یا مقیم خارج از کشور که با لغو پروازهای خارجی و قرنطینه های برخی کشورها به مشکل برخورده اند، امکان استفاده از تسهیلات مصوب ستاد کل نیروهای مسلح را دارند.

این مشمولان که مجوز یک بار خروج برای آن ها تا تاریخ ۱۵ مهر ماه سال جاری صادر شده بود و همچنان به دلیل شیوع کرونا شرایط بازگشت به کشور محل اقامت را ندارند، می توانند با تأیید وزارت امور خارجه تا پایان سال ۱۳۹۹ از مجوز یک بار خروج استفاده کنند.

تصمیمات در مورد مشمولان مقیم خارج از کشور

تصمیماتی که برای تردد مشمولان خارج از کشور در ابتدای شیوع بیماری  اخذ شده بود:

  • مشمولان غایبی که کم تر از سه سال مقیم خارج از کشور بودند، می توانند یک بار با دریافت مجوز به کشور وارد و با تأیید وزارت خارجه از کشور خارج شوند.
  • مشمولان غایبی که بیش از سه سال مقیم خارج از کشور بودند و دو بار تردد یا سه ماه اقامت در داخل داشته اند، می توانند بدون نگرانی از کشور خارج شوند.
  • مشمولانی که با مجوز سازمان نظام وظیفه ناجا مشغول تحصیل در خارج از کشور هستند و برای دیدار با خانواده ها مراجعت کرده اند، می توانند بدون در نظر گرفتن محدودیت به کشور محل تحصیل خود بازگردند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: