دوره امداد و نجات برای تمام مشمولان سربازی

سردار کمالی در خصوص هدف از برگزاری دوره امداد و نجات در سربازی بیان کرد

0 878

در کشورهای بسیاری خدمت سربازی اجباری نمی باشد و حتی در برخی از کشور ها اصلا اجرا نمی شود. در کشور ایران خدمت سربازی برای تمام پسران واجد شرایط اجباری می باشد. تغییر در سیستم آموزش های نظام وظیفه یکی از اهداف مهم دولت و نظام است.

همچنین بخوانید: راه های اخذ معافیت تحصیلی

در صورتی که دوران سربازی برای جوانان مفید و همراه با نشاط باشد شاید بسیاری از مشمولان با میل و رغبت بیشتری جهت اعزام به خدمت آماده شوند. یکی از این تغییرات در آموزش های دوران خدمت سربازی، برگزاری دوره امداد و نجات است که در سه مرحله اجرا خواهد شد.

جزئیات دوره های امداد و نجات در نظام وظیفه

سردار موسی کمالی رئس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص  اهمیت آموزش امداد و نجات در دوران خدمت سربازی اینگونه بیان کرد:

بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با سازمان هلال احمر ایران، تمام مشمولان خدمت سربازی در ابتدای ورود به خدمت سربازی مهارت های امداد و نجات را آموزش می بینند.

طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه نیروهای مسلح شامل مقاطع زمانی قبل از شروع خدمت سربازی، در حین انجام خدمت سربازی و پس از آن با این هدف انجام می شود که نیاز نیروهای مسلح در دفاع و ایجاد امنیت کشور و کمک به اشتغال پذیری جوانان و تسهیل ورود آنها به بازار کار تامین شود.

سردار کمالی بیان کرد: ایجاد جذابیت و نگرش مثبت نسبت به خدمت سربازی در سطح جامعه، خوشایند کردن دوران خدمت وظیفه عمومی و افزایش نشاط سربازها و همچنین افزایش بهره وری سرباز و استفاده بهینه از اوقات فراغت آنان از دیگر اهدف های این طرح است. سربازها با آموزش مهارت های امدادی می توانند در شرایط بحران عملکرد مناسب و خوبی داشته باشند.

سالانه حدود 400 هزار نفر سرباز به دوره خدمت وظیفه اعزام و حدود 100 تا 150 هزار نفر مشمول انواع معافیت ها می شوند. قصد داریم یکی از شروط تحویل کارت معافیت را نیز فراگیری مهارت های امداد و نجات قرار دهیم.

این طرح هنوز در برنامه های آموزشی مراکز قرار نگرفته است اما تا پایان سال جاری در برنامه های آموزشی قرار می گیرد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: