حضور 1500 سرباز در دوره مهارت آموزی دانشکده پست و مخابرات

0 591

از بزرگترین دغدغه های جوانان برای رفتن به خدمت مقدس سربازی، آینده شغلی آنان بعد از اتمام دوره خدمت ضرورت است. در سال های اخیر توجه سازمان نظام وظیفه عمومی به مسئله بیشتر شده است. این سازمان با همکاری نهاد ها و سازمان های دیگر سعی دارد تا محیطی بر پایه مهارت تخصصی و حرفه ای ایجاد کند تا جوانان بتوانند با اجرای طرح سربازی هدفمند، با انگیزه ی بیشتری برای انجام خدمت مقدس سربازی آماده شوند.

شروع مهارت آموزی سربازان در دانشکده پست و مخابرات

به گزارش باران مشاوره، مهارت آموزی 1500 سرباز در دانشکده پست و مخابرات شروع شده است. طرح آموزش مهارت مربیان در قالب طرح سربازی در دانشکده پست و مخابرات شروع شده و انتظار می رود تا 1500 نفر در قالب این طرح یک مهارت کسب کنند.

عباس شاهکوه رئیس دانشکده پست و مخابرات در ادامه گفت: این طرح به عنوان یکی از طرح های سالانه در این دانشکده انجام می شود. بین 300 تا 400 مربی در قالب این طرح آموزش های مختلف دیده اند و این کار به صورت مستر انجام می شود. با این طرح در آینده تمامی سربازان که از خدمت سربازی فارغ می شوند مهارتی کسب می کنند.

به گفته آقای شاکوه امسال می خواهیم 1500 مربی تربیت کنیم و مهارت هایی را به آنها بیاموزیم.

ایجاد قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح

به گزارش باران مشاوره به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی به همراه فرمانده های نیرو های مسلح نشستی در زمینه ایجاد قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح برگزار کردند.

این جلسه با حضور فرمانده های نیروهای مسلح استان کرمانشاه، رضا علیخانی، رئیس قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح کشور، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان درمحل سالن اجتماعات فرماندهی قرارگاه منطقه غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

همکاری بیشتر آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه و سازمان وظیفه عمومی برای بازار کار آینده سربازان

کرمانشاه یاور محمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در این جلسه گفت: داشتن تحصیلات دانشگاهی و تخصص و تجربه خوب از ویژگی های خاص سربازی امروز است. با فراگیری مهارت در دوران سربازی، با توجه به سن کم سربازان، این افراد با امید و پشتکار بیشتری وارد بازار کار می شوند.

به گفته آقای یاور محمدی دستگاه های مرتبط در این زمینه باید با هم تعامل و همکاری داشته باشندتا این طرح به نتیجه برسد. باید مهارت آموزی را در سربازان گسترش داد زیرا مهارت ورزی در کنار مهارت آموزی حاصل می شود.

سربازی فرصت مناسب برای اشتغال پایدار است

محمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه افزود: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری و تاکید ایشان جهت شکوفایی استعداد های مهارتی سربازان در زمان سربازی، فرصت مناسبی برای مهارت آموزی و ایجاد شغل پایدار ایجاد شده است.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد این تعامل با نیرو های مسلح گفت:پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری باید اقدام به راه اندازی و تجهیز کارگاه های مهارتی در پادگان ها کرد که در آن به آموزش مهارت به سربازان پرداخته شود.

این آموزش ها باید به گونه ای باشد که در انتهای دوره خدمت سربازی، فرد با دریافت گواهی مهارت و همچنین پیگیری سازمان های ذیربط در زمینه مهارتی خود وارد بازار کار شود.

ایشان در پایان سخنان خود گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری 1400 نفر در زمینه مهارت آموزی نیرو های مسلح در اداره کل دوره دیده اند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: