پروژه کسری خدمت

راهنمای کامل اخذ پروژه کسری خدمت به همراه تفکیک رشته به رشته

96 32,698

آنچه در این مقاله می خوانید

 • نحوه اخذ پروژه کسری خدمت، شرایط اخذ پروژه، مدارک دانشگاهی برای پروژه کسری خدمت
 • مراحل ثبت نام، تاییدیه پروژه، غیبت و تاثیر آن در پروژه کسری خدمت سربازی، سقف میزان کسر خدمت، اطلاع از نحوه تعریف پروژه
 • تاثیر دانشگاه و معدل برای اخذ پروژه کسری خدمت، جریمه تاخیر در آماده کردن پروژه خدمت، نیاز های سازمان نظام وظیفه برای پروژه،
 • مشاوره تلفنی پروژه خدمت سربازی و انواه کسری خدمت منطبق بر آخرین قوانین و تبصره

پروژه کسری خدمت سربازی چیست؟

برای اخذ کسری خدمت پروژه بهتر است شناخت دقیق تری نسبت به آن داشته باشیم. پروژه کسری خدمت امکانی را برای مشمولین دارای تحصیلات دانشگاهی فراهم نموده تا مدت زمان مشخصی از خدمت وظیفه خود را خارج از یگان سپری کنند. در اشتباهی رایج در بین عوام، از پروژه خدمت سربازی به عنوان پروژه کسری خدمت یاد می شود.

این در حالی است که مدت انجام پروژه به عنوان مدت خدمت سربازی محسوب می شود و در کارت پایان خدمت سربازی این مدت درج خواهد شد. پس اصطلاح کسری خدمت پروژه صحیح نیست اما در ادامه این مقاله ما پروژه خدمت را به عنوان کسری ها به حساب می آوریم.

 • در این مقاله علاوه بر مطالب زیر به مزایا و معایب گرفتن پروژه و … خواهیم پرداخت.

مزایای انجام پروژه کسری خدمت چیست؟

برای فارغ التحصیلان دانشگاهی کم شدن حتی یک روز از خدمت سربازی می تواند در آینده شغلی تاثیر گذار باشد. علاوه بر این با اخذ پروژه کسری سربازی، خدمت آسان تر و تخصصی تری را می توانید داشته باشید. دیگر مزیت پروژه کسری خدمت آن است که همزمان با تحصیل می توانید اقدام به انجام پروژه نمایید.

اخذ پروژه کسری خدمت سربازی آنقدر که فکر می کنید دشوار نیست. اما همچنان یکی از بزرگترین مسائل ذهنی فارغ التحصیلان دانشگاهی است. حتی دارندگان مدرک کارشناسی هم تحت شرایط خاصی می توانند نسبت به انجام پروژه کسری خدمت اقدام نمایند. برای اینکه بتوانید از پروژه کسری خدمت سربازی استفاده کنید باید موارد زیر را بدانید.

با اخذ پروژه کسری خدمت می توانید تا سقف ۱۹ ماه از کسری خدمت استفاده کنید

شرایط اخذ پروژه کسری خدمت چیست؟

کلیه مشمولینی که دانشجوی فوق لیسانس یا دکترا و یا فارغ التحصیل فوق لیسانس یا دکترا باشند می توانند از پروژه کسری خدمت استفاده نمایند. باید توجه داشته باشید که نداشتن غیبت غیر موجه مهمترین شرط استفاده از پروژه کسری خدمت است.

مشمولینی که غیبت داشته باشند می توانند با اطلاع از قوانین و مقررات غیبت خود را موجه کنند و هم چنان از این امتیاز استفاده نمایند. برای استفاده از این امتیاز نیازی به فارغ التحصیل بودن ندارید و در حین تحصیل هم با شرایطی می توایند برای اخذ پروژه کسری خدمت اقدام نمایید.

برای انجام پروژه کسری خدمت به کجا باید مراجعه کرد؟

برای ثبت نام و اخذ پروژه کسری خدمت باید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

۱) مراجعه به بنیاد علمی نخبگان نیروهای مسلح

پس از مراجعه با ارائه رزمه و مدارک، برای شما تشکیلی پرونده صورت می گیرد. بدین ترتیب شما در بنیاد علمی نخبگان نیروهای مسلح عضو می شوید. پس از بررسی سوابق علمی، کسب امتیازات و شرایط لازم سازمان ارائه دهنده پروژه به شما معرفی می گردد. پروژه این سازمان مرتبط با زمینه کاری شماست. با مراجعه به این سازمان پروژه کسری خدمت را اخذ می نمایید.

آدرس بنیاد ملی نخبگان نیروهای مسلح: بزرگراه شهید صیاد شیرازی ، پایین تر از رسالت ، پادگان شهید خلیل زاده ، بنیاد نخبگان نیرو های مسلح

تلفن دبیرخانه بنیاد نخبگان نیروهای مسلح: نخبگان ۸۱۹۹۲۷۸۶- ۰۲۱ ، کسر خدمت ۸۱۹۹۲۷۸۵- ۰۲۱

ساعات مراجعه حضوری به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح، همه روزه ۷ تا ۱۱ صبح، ارائه کارت ملی برای ورود الزامی می باشد

۲)مراجعه به یکی از سازمان های ارائه دهنده پروژه

مراجعه به سازمان های ارائه دهنده پروژه روش ساده تری برای اخذ کسر از خدمت پروژه است. سازمان مربوطه بررسی می کند که آیا پروژه ای متناسب با رشته تحصیلی شما دارد یا خیر. همچنین می توانید خودتان موضوع پروژه را به سازمان مربوطه پیشنهاد کنید. در صورت موافقت به بنیاد ملی نخبگان معرفی می شوید. پس از تشکیل پرونده در بنیاد ملی نخبگان پروژه کسری خدمت شما شروع می شود.

۳) اخذ کسر خدمت با انجام پایان نامه تحصیلی

از آنجایی که پایان نامه دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به پژوهش زیادی نیاز دارد، پایان نامه دانشجویان در این مقاطع نیز می تواند اخذ کسری خدمت را به ارمغان بیاورد. برای اخذ این تسهیلات بایدهم رزومه و هم پایان نامه قوی داشته باشید. با ارائه پایان نامه و CD آن به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح می‌توانید منتظر نتیجه داوری برای مدت کسر خدمت باشید. با توجه به موضوع پایان نامه و پژوهش انجام شده، سازمان نظامی مربوط، نظر خود را به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح اعلام می کند.

در صورت لزوم می‌توانید به نتیجه داوری در مورد زمان کسر خدمت اعتراض کرده و تقاضای تجدید نظر نیز داشته باشید. بدیهی است رها کردن پروژه تا قبل از تکمیل نهایی هیچ کسری را برای شما در بر نخواهد داشت. فقط در مواردی که قطع پروژه از طرف نهاد علمی صورت گیرد، به ازای انجام پروژه در هر مقطع، کسر خدمت محاسبه خواهد شد. امکان گرفتن پروژه و ارائه پایان نامه به طور هم زمان نیز وجود دارد.

 • در هر سه روش پروژه شما باید در بنیاد ثبت گردد.
 • بنا بر آخرین تغییرات در آیین نامه سازمان وظیفه قرار است روند اخذ پروژه کسری خدمت بسیار راحت تر شود. به طوری که اخذ پروژه کسری خدمت بصورت متمرکز و فقط از طریق سامانه میسر شود. به این ترتیب نیاز به مراجعه حضوری کمتر خواهد شد.

برای اطلاع از ریز مراحل و شیوه های ثبت نام می توانید با گروه مشاوران باران تماس بگیرید.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
مرکز مشاوره تلفنی باران امروز تعطیل است. شما می توانید با مطالعه مقالات و دیدگاه های سایت، پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید.

لیست پروژه های کسر خدمت

لیست سازمان های ارائه دهنده پروژه به همراه شماره تلفن برای شما مشمولین عزیز آماده شده است.

معاونت تحقیقات سامد، صادقی پور / ۶۲۲۴۶۹۲۹ / پاسداران، باالتر از چهار راه پاسداران، روبرو سه راه اختیاریه
معاونت مهندسی دفاعی و پدافند غیرعامل ودجا، محمدی، رنجبران / ۶۲۲۲۱۱۱۲۹ / میدان نوبنیاد، خ شهید لنگری، ستاد وزارت دفاع، ساختمان خاتم االوصیاء
موسسه آموزشی صنایع دفاعی، خانم کنگرانی، خانم یاری / ۶۶۱۱۱۲۶۱ / کشانک، خیابان پور ابتحاج، خ کهزادی
سازمان صنایع دریایی، علیزاده، خانم شادمانی / ۶۶۴۴۲۱۹۴ / خیابان پاسداران، باالتر از سه راه اختیاریه
سازمان توسعه صنایع انرژی، یوسفی، ۶۶۹۲۴۹۲۲ الی۲ ،۶۶۹۲۱۹۱۲( داخلی ۶۲۴ ،)۶۶۹۱۱۲۲۲ ،خیابان پاسداران، چنب بزرگراه بابایی، میدان نوبنیاد

مدارک اخذ پروژه کسری خدمت

 • اصل و ۲ کپی از صفحات شناسنامه
 • اصل و ۲ کپی از کارت ملی
 • چهار قطعه عکس
 • کپی آخرین مدرک تحصیلی
 • رزومه فارسی حداکثر در پنج صفحه
 • و …

در حین انجام پروژه کسری خدمت چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

انجام پروژه کسری خدمت اصلا کار ساده ای نیست. بسته به میزان کسری که با انجام پروژه به مشمول تعلق می گیرد، روند کار متفاوت می شود. به طور خلاصه در کسری های بالای شش ماه که پروژه سنگین و یا ساخت است،

ضمن گزارش سه ماهه هر ماه در زمان پایان کار جلسه دفاعی با حضور استاد راهنما و داوران در سازمان نخبگان نیروهای مسلح برگزار می شود. اما در کسری های کمتر از شش ماه پس از اتمام پروژه، جلسه دفاع چند دقیقه ای با حضور یک داور برگزار می شود و تمام.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

پروژه خدمت سربازی نخبگان

اکثریت مشمولین فکر می کنند پروژه خدمت سربازی نخبگان با پروژه کسری خدمت یکی است. در حالی که بین این دو پروژه تفاوت هایی وجود دارد. پروژه خدمت سربازی نخبگان، تسهیلاتی است که به دانش آموختگان برتر و فناور تعلق می گیرد. در واقع منظور از دانش آموختگان برتر و فناور همان نخبگان است.

پروژه کسری خدمت با لیسانس

حتی دارندگان مدرک کارشناسی میز می توانند از پروژه خدمت سربازی نخبگان استفاده کنند. دانش آموختگان برتر و فناور (نخبگان) می توانند با مدرک لیسانس (کارشناسی) به جای رفت به خدمت سربازی، با انجام پروژه های تحقیقاتی خدمت نظام وظیفه را سپری کنند. انجام این پروژه های تحقیقاتی خارج از یگان و در شرکت های پژوهشی می باشد. دانش آموختگان برتر و فناور می توانند در حین انجام پروژه حتی از حقوق بیشتری نسبت به سایر سرباز ها بهره مند شوند.

پس از تایید پروژه توسط دانشگاه دفاع ملی نیروهای مسلح، تا اخذ کارت پایان خدمت سربازی فقط ۲ ماه آموزشی را فاصله دارند. یعنی این پروژه ها می تواند معادل ۱۹ ماه خدمت سربازی باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط نخبگی و نحوه دریافت پروژه به عنوان دانش آموختگان برتر و فناور با مرکز مشاوره تلفنی نظام وظیفه باران به شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس گرفته و هر چه سریع تر برای اخذ پروژه اقدام نمایید.

آیا می دانستید با انجام پروژه تحقیقاتی می توانید دیگر به خدمت سربازی نروید؟ در واقع می توان گفت پروژه خدمت سربازی خود بخشی از خدمت نظام وظیفه مشمولان است.

انجام پروژه کسری در حین خدمت

عده کثیری از مشمولان خدمت سربازی شرایط اخذ انجام پروژه و اخذ کسری خدمت را داشته اند ولی به دلیل عدم آگاهی یا … قبل از اعزام به خدمت نتوانسته اند پروژه را دریافت کنند. این دسته از سربازان همواره با این پرسش مواجه اند که چگونه می توان در حین خدمت از کسری پروژه استفاده کرد. متاسفانه بنا بر قوانین سازمان نظام وظیفه امکان انجام پروژه کسری خدمت در حین سربازی وجود ندارد. متقاضییان باید قبل از اعزامشان نسبت به انجام پروژه کسری اقدام کنند.

پروژه کسری خدمت ارتش

انجام پروژه کسری در حین تحصیل

همانطور که گفتیم در حین خدمت نمی توانید برای اخذ پروژه اقدام کنید، اما گرفتن پروژه در حین تحصیل ممکن است. با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در زمینه تولید علم، مشمولان در حین تحصیل نیز می توانند از طریق بنیاد نخبگان نیرو های مسلح از امتیازات انجام پروژه خدمت سربازی بهره مند شوند. این کسری خدمت توسط سیستم ارتباطی بنیاد نخبگان ستاد کل نیرو های مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا ثبت خواهد شد.

پروژه کسری خدمت ارتش

ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز همانند سایر ارگان های نظامی تسهیلات ارائه پروژه کسری خدمت را در اختیار مشمولان متقاضی پروژه ارتش قرار می دهد. برای اخذ پروژه سربازی ارتش مشمولان می توانند از طریق دانشگاه افسری امام علی (ع) و موسسه موسسه آموزشی تحقیقاتی صنایع دفاعی اقدام نمایند.

برای اطلاعات بیشتر مراحل انجام پروژه کسری ارتش را بخوانید.

۵ نکته طلایی درباره پروژه کسری خدمت

 • در صورت داشتن غیبت نمی توانید از مزایای پروژه سربازی استفاده نمایید. یعنی با اخذ پروژه باز هم از مدت خدمت سربازی شما کسر نمی شود. مگر آنکه غیبت موجه داشته باشید.
 • در صورتی که پروژه را در مهلت اعلام شده تحویل ندهید، پروژه شما توسط سازمان نظام وظیفه کنسل می گردد. بنابراین کسری خدمتی به شما تعلق نمی گیرد مگر اینکه در مهلت قانونی مشخص شده آن را تمدید کرده باشید یا عذر موجهی داشته باشید.
 • پس از اخذ پروژه کسری خدمت تحت شرایط خاصی می توانید اعزام خود را به تعویق بیندازید.
 • اگر مشغول به خدمت هستید نمی توانید پروژه کسری خدمت بگیرید مگر در موارد و شرایط خاص.
 • بنا بر قانون تصویب شده در سال ۹۷ در زمان فارغ التحصیلی اگر مدت مشخصی از فراغت از تحصیل شما گذشته باشد دیگر نمی توانید برای اخذ پروژه اقدام نمایید.

برای آگاهی از شرایط و قوانین پروژه کسری خدمت و از دست ندادن این امتیاز بزرگ با مرکز مشاوره نظام وظیفه باران به شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ بگیرید. آگاهانه تصمیم بگیرید.

مشاوره پروژه کسری خدمت و پاسخ به سوالات

پرسش و پاسخ به مهمترین سوالات در مورد اخذ پروژه کسری خدمت

۱) با اخذ پروژه کسر از خدمت چه قدر از خدمت نظام وظیفه کم می شود؟

 • کسر خدمت پروژه مشخص نیست. میزان کسری با توجه به کیفیت پروژه، میزان همکاری کار، رضایت داور و زمان انجام آن و…محاسبه می شود. سقف آن ۱۹ ماه است.

۳) شرایط تایید شدن یا نشدن پروژه از طرف داوران چیست؟

 • تعریف پروژه از طرف داور بر اساس نیازهای مرکز است، در صورتی که پروژه در راستای نیازهای مرکز و از نظر علمی قابل قبول باشد تایید می گردد.

۴) اگر داور پروژه مشمول مورد نیاز آن نهاد نباشد چه باید کرد؟

 • ثبت نام در حوزه دیگر و ارسال دوباره رزومه به داوری جدید
 • همکاری با مرکز های دیگر
 • فرستادن مجدد رزومه و مکاتبه به داور در زمان مشخص شده

۵) آیا با مدرک کارشناسی هم می توان پروژه کسری خدمت گرفت؟

 • بله، با توجه به قوانین جدید تحت شرایط خاصی با مدرک کارشناسی هم می توان پروژه کسر از خدمت گرفت.

۶) آیا پروژه فارسی به انگلیسی امتیاز بیشتری دارد؟

 • بله، تا ۲ برابر امتیاز دارد.

۷) آیا نوع دانشگاه و نمره معدل در پروژه کسری خدمت موثر است؟

 • خیر، این موارد اهمیتی ندارد.

۸) آیا تعداد پروژه کسری خدمت برای هر مشمول دارای محدودیت است؟

 • بله، هر فرد مجاز است نهایتا تعداد دو پروژه را انجام دهد که دارای شرایط خاصی است.

۹) آیا کسی که پروژه کسری خدمت انجام می دهد می تواند امریه شود؟

 • بله، با توجه به اینکه پروژه به عنوان کسری خدمت محسوب نمی شود با رعایت شرایط خاص می توان امریه شد. جهت اطلاعات بیشتر در مورد امریه، مقاله “مراحل اخذ امریه سربازی” را مطالعه نمایید.

۱۰) آیا با سابقه خدمت (ایست خدمت) می توانم پروژه بگیریم؟

 • کسانی که سابقه خدمت سربازی دارند و برای مقطع تحصیلی بالاتر مثلا ارشد از ایست خدمت استفاده کرده اند می توانند از پروژه کسری خدمت استفاده کنند. این افراد می توانند از هر سازمانی پروژه بگیرند.

مشاوره کسری پروژه سربازی

همانطور که گفته شد قوانین اخذ پروژه کسری خدمت تغییر کرده است. همچنین تبصره هایی در حال اضافه شدن به اخذ پروژه کسری خدمت است. بنابراین ممکن است با ابهاماتی هنگام اخذ پروژه کسر از خدمت سربازی مواجه شوید. برای اخذ پروژه در سریع ترین زمان ممکن و استفاده از دیگر کسری ها به شما توصیه می شود با مشاورین مجرب نظام وظیفه مرکز باران تماس حاصل نمایید. با اخذ مشاوره تلفنی می توانید از روند انجام کار مطلع شده و آگاهانه تصمیم بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 96 تا
 1. سبحان :

  سلام خسته نباشید،
  برای رشته پرستاری پروژه هست؟
  کجا مراجعه کنم؟

  1. باران مشاوره :

   سبحان خان به زیرشاخه های پزشکی پروژه نمی دهند.

 2. محمد :

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی برق قدرت دانشگاه شریف هستم میخواستم بدونم
  ۱-چه ارگانی برای گرفتن پروژه بهتره!؟
  ۲- من برای کنکور ارشد یک سال پشت کنکور بودم آیا بعد از فارق التحصیل شدن از ارشد یکسال زمان دارم تا سربازی!؟
  خیلی ممنونم از توجهتون

  1. باران مشاوره :

   محمد جان اینکه کدام ارگان برای پروژه بهتر است سلیقه ای است. باران مشاوره توصیه خاصی در این مورد ندارد.
   اگر از سنوات ارفاقی استفاده نکرده باشید یک سال فرصت دارد.
   گاها اشتباه انسانی ممکن است در میزان فرجه معرفی تاثیر گذار باشد. باران مشاوره توصیه می کند فرجه معرفی را از پلیس + ۱۰ بپرسید.

 3. امین :

  سلام من در حال انجام یک پروژه کسری خدمت هستم ولی متاسفانه نمیتونم پروژه رو به دلایل فنی انجام بدم آیا برای من مشکلات قانونی به وجود می آورد یا نه؟! میخواهم کنسل کنم پروژه را

  1. باران مشاوره :

   اگر پروژه را در مهلت قانونی انجام ندهید کسری نمی گیرید.

 4. امیرمحمد :

  سلام
  من دانشجوی ارشد عمران هستم، میخواستم بدونم چجوری میتونم پروژه بالای ۶ ماه بگیرم،اگه طرح از خودم باشه باید کجا مراجعه کنم؟

  1. باران مشاوره :

   امیر محمد میزان کسری پروژه بر اساس نوع پروژه و … شما تعیین می شود. فرمول خاصی ندارد.

 5. علي :

  چه رشته ای برای ارشد انتخاب کنمکه شامل پروژه بشه آیا مدیریت هم پروژه داره؟؟

  1. باران مشاوره :

   برای منهدسی نرم افزار معمولا پروژه سربازی وجود دارد.

 6. Mohammad :

  با سلام، آیا این امکان وجود دارد که در حین خدمت پروژه کسر خدمت بگیریم، اگر میشه چه شرایطی مورد نیاز هست

  1. باران مشاوره :

   محمد عزیز پروژه سربازی برای زمان قبل از عزام است.

 7. رضا :

  سلام من رشته مهندسی دریا یا همون ناوبری هستم میتونم پروژه کسری خدمت بگیرم؟ مدرکم هم لیسانس دریانوردی هست

  1. باران مشاوره :

   پروژه برای ارشد به بالا است یا اعضای بنیاد ملی نخبگان

 8. امیر :

  با سلام من سه ماه است که فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته متالورژی جوشکاری هستم و برای اعزام اردیبهشت ماه دفترچه پست کردم .آیا میشود در این مدت کم از پایان نامه دانشگاهیم بعنوان پروژه سربازیم استفاده نمایم(مدت محدود است)
  با سپاس

  1. باران مشاوره :

   امیر جان برای پروژه سربازی خیلی قبل تر اقدام می کردید.

 9. مهدی :

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی هستم، آیا از الان می تونم اقدام کنم برای پروژه کارشناسی؟

  1. باران مشاوره :

   آقا مهدی باید عضو بنیاد ملی نخبگان باشید تا بتوانید پروژه بگیرید.

 10. Ali :

  سلام من الان ترم اخر کارشناسی رشته الکترونیکم میتونم پروژه بهم میدن

  1. باران مشاوره :

   علی جان باید عضو بنیاد ملی نخبگان شوید.

 11. Behzad :

  با سلام مقاله آی اس آی مستخرج شده از پایان نامه کارشناسی ارشد کسری خدمت دارد یا نه؟

  1. باران مشاوره :

   بهزاد جان اگر به کار سازمان نظام وظیفه بیاید ممکن است.

 12. حامد :

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم آیا داشتن رزومه لازمه‌ی گرفتن پروژه هست یا خیر؟ من دانشجوی ارشد سازه در دانشگاه غیر انتفاعی هستم و تا بحال هیچ کاری مرتبط با رشته‌ام انجام نداده و مدرک و گواهی خاصی ندارم آیا به بنده پروژه ای تعلق میگیرد؟

  1. باران مشاوره :

   حامد جان می تواند موثر باشد. در کل پروژه فقط متناسب با مدرک ارائه می شود.

   1. حامد :

    پس با این حساب به بنده هم پروژه تعلق میگیرد؟!

 13. مجتبی :

  من رشتم حسابداریه اما زبانم خوبه میتونم ترجمه کنم. ایا من میتونم پروژه کسری خدمت ترجمه انگلیسی به فارسی بگیرم؟

  1. باران مشاوره :

   خیر، پروژه بر اساس مدرک تحصیلی می باشد.

 14. فرشاد :

  سلام من در حین خدمت سربازی در سپاه هستم و مدرک کارشناسی دارم آیا میتوانم در صورت قبولی در کنکور ارشد ایست خدمتی زده و پس از شروع تحصیل از پروژه کسری خدمت استفاده کنم؟!
  با تشکر از سایت خوبتون

  1. باران مشاوره :

   فرشاد خان بله می توانید از پروژه بهره مند شوید.

 15. کارن :

  با سالم .
  می خواستم بدونم موضوع پروژه کسری خدمتم اگه با موضوع پایان نامم یکی باشه مشکلی پیش نمیاد ؟

  1. باران مشاوره :

   خیر مشکلی ایجاد نمی شود.

 16. احمدرضا :

  اگر یک پروژه گرفته باشیم و ان را نتوانیم انجام دهیم یا کنسل کنیم ایا میتوان در اینده دو پروژه دیگر برداشت یا یکی از سهمیه ها از بین میرود؟

  1. باران مشاوره :

   احمدرضا به شرطی که فرصت کافی داشته باشید بله می توانید.

 17. Mojtaba :

  سلام
  من در حال خدمت در ارتش بودم با معافیت تحصیلی دانشجوی ارشد خارج از کشور هستم . آیا این طرح کسری خدمت به من تعلق میگیره؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   بله، می توانید پیگیر اخذ پروژه شوید. البته پروژه شما بهتر است زیر نظر ارتش باشد.

   1. Mojtaba :

    از کجا باید شروع کنم و حدودا چقدر طول میکشه که بتونم پروژه رو اخذ کنم و تحویل دهم ؟

    1. باران مشاوره :

     توصیه می کنیم از خطوط مشاوره تلفنی باران مشاوره استفاده کنید.

     1. Mojtaba :

      عذر میخوام اما من ایران نیستم و نمیتونم از خارج از کشور تماس بگیرم

     2. احمد :

      برای دریافت پروژه کسری باید حتما دانشجوی دانشگاه دولتی باشی؟

     3. باران مشاوره :

      احمد جان نیازی نیست که حتما دانشجوی دانشگاه دولتی باشی تا پروژه بگیری.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: