پروژه کسری خدمت

راهنمای کامل اخذ پروژه کسری خدمت به همراه تفکیک رشته به رشته

198 46,857

پروژه کسری خدمت سربازی چیست؟

برای اخذ کسری خدمت پروژه بهتر است شناخت دقیق تری نسبت به آن داشته باشیم. پروژه کسری خدمت امکانی را برای مشمولین دارای تحصیلات دانشگاهی فراهم نموده تا مدت زمان مشخصی از خدمت وظیفه خود را خارج از یگان سپری کنند. در اشتباهی رایج در بین عوام، از پروژه خدمت سربازی به عنوان پروژه کسری خدمت یاد می شود.

این در حالی است که مدت انجام پروژه به عنوان مدت خدمت سربازی محسوب می شود و در کارت پایان خدمت سربازی این مدت درج خواهد شد. پس اصطلاح کسری خدمت پروژه صحیح نیست اما در ادامه این مقاله ما پروژه خدمت را به عنوان کسری ها به حساب می آوریم.

 • در این مقاله علاوه بر مطالب زیر به مزایا و معایب گرفتن پروژه و … خواهیم پرداخت.

مزایای انجام پروژه کسری خدمت چیست؟

برای فارغ التحصیلان دانشگاهی کم شدن حتی یک روز از خدمت سربازی می تواند در آینده شغلی تاثیر گذار باشد. علاوه بر این با اخذ پروژه کسری سربازی، خدمت آسان تر و تخصصی تری را می توانید داشته باشید. دیگر مزیت پروژه کسری خدمت آن است که همزمان با تحصیل می توانید اقدام به انجام پروژه نمایید.

اخذ پروژه کسری خدمت سربازی آنقدر که فکر می کنید دشوار نیست. اما همچنان یکی از بزرگترین مسائل ذهنی فارغ التحصیلان دانشگاهی است. حتی دارندگان مدرک کارشناسی هم تحت شرایط خاصی می توانند نسبت به انجام پروژه کسری خدمت اقدام نمایند. برای اینکه بتوانید از پروژه کسری خدمت سربازی استفاده کنید باید موارد زیر را بدانید.

با اخذ پروژه کسری خدمت می توانید تا سقف 19 ماه از کسری خدمت استفاده کنید

شرایط اخذ پروژه کسری خدمت چیست؟

کلیه مشمولینی که دانشجوی فوق لیسانس یا دکترا و یا فارغ التحصیل فوق لیسانس یا دکترا باشند می توانند از پروژه کسری خدمت استفاده نمایند. باید توجه داشته باشید که نداشتن غیبت غیر موجه مهمترین شرط استفاده از پروژه کسری خدمت است.

مشمولینی که غیبت داشته باشند می توانند با اطلاع از قوانین و مقررات غیبت خود را موجه کنند و هم چنان از این امتیاز استفاده نمایند. برای استفاده از این امتیاز نیازی به فارغ التحصیل بودن ندارید و در حین تحصیل هم با شرایطی می توایند برای اخذ پروژه کسری خدمت اقدام نمایید.

برای انجام پروژه کسری خدمت به کجا باید مراجعه کرد؟

برای ثبت نام و اخذ پروژه کسری خدمت باید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

1) مراجعه به بنیاد علمی نخبگان نیروهای مسلح

پس از مراجعه با ارائه رزمه و مدارک، برای شما تشکیلی پرونده صورت می گیرد. بدین ترتیب شما در بنیاد علمی نخبگان نیروهای مسلح عضو می شوید. پس از بررسی سوابق علمی، کسب امتیازات و شرایط لازم سازمان ارائه دهنده پروژه به شما معرفی می گردد. پروژه این سازمان مرتبط با زمینه کاری شماست. با مراجعه به این سازمان پروژه کسری خدمت را اخذ می نمایید.

آدرس بنیاد ملی نخبگان نیروهای مسلح: بزرگراه شهید صیاد شیرازی ، پایین تر از رسالت ، پادگان شهید خلیل زاده ، بنیاد نخبگان نیرو های مسلح

تلفن دبیرخانه بنیاد نخبگان نیروهای مسلح: نخبگان ۸۱۹۹۲۷۸۶- ۰۲۱ ، کسر خدمت ۸۱۹۹۲۷۸۵- ۰۲۱

ساعات مراجعه حضوری به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح، همه روزه ۷ تا ۱۱ صبح، ارائه کارت ملی برای ورود الزامی می باشد

2)مراجعه به یکی از سازمان های ارائه دهنده پروژه

مراجعه به سازمان های ارائه دهنده پروژه روش ساده تری برای اخذ کسر از خدمت پروژه است. سازمان مربوطه بررسی می کند که آیا پروژه ای متناسب با رشته تحصیلی شما دارد یا خیر. همچنین می توانید خودتان موضوع پروژه را به سازمان مربوطه پیشنهاد کنید. در صورت موافقت به بنیاد ملی نخبگان معرفی می شوید. پس از تشکیل پرونده در بنیاد ملی نخبگان پروژه کسری خدمت شما شروع می شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”در سریع ترین زمان ممکن برای اخذ پروژه کسری خدمت سربازی خود اقدام کنید. مشاوره تلفنی مرکز مشاوره باران 70703025 021″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

3) اخذ کسر خدمت با انجام پایان نامه تحصیلی

از آنجایی که پایان نامه دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به پژوهش زیادی نیاز دارد، پایان نامه دانشجویان در این مقاطع نیز می تواند اخذ کسری خدمت را به ارمغان بیاورد. برای اخذ این تسهیلات بایدهم رزومه و هم پایان نامه قوی داشته باشید. با ارائه پایان نامه و CD آن به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح می‌توانید منتظر نتیجه داوری برای مدت کسر خدمت باشید. با توجه به موضوع پایان نامه و پژوهش انجام شده، سازمان نظامی مربوط، نظر خود را به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح اعلام می کند.

در صورت لزوم می‌توانید به نتیجه داوری در مورد زمان کسر خدمت اعتراض کرده و تقاضای تجدید نظر نیز داشته باشید. بدیهی است رها کردن پروژه تا قبل از تکمیل نهایی هیچ کسری را برای شما در بر نخواهد داشت. فقط در مواردی که قطع پروژه از طرف نهاد علمی صورت گیرد، به ازای انجام پروژه در هر مقطع، کسر خدمت محاسبه خواهد شد. امکان گرفتن پروژه و ارائه پایان نامه به طور هم زمان نیز وجود دارد.

 • در هر سه روش پروژه شما باید در بنیاد ثبت گردد.
 • بنا بر آخرین تغییرات در آیین نامه سازمان وظیفه قرار است روند اخذ پروژه کسری خدمت بسیار راحت تر شود. به طوری که اخذ پروژه کسری خدمت بصورت متمرکز و فقط از طریق سامانه میسر شود. به این ترتیب نیاز به مراجعه حضوری کمتر خواهد شد.

برای اطلاع از ریز مراحل و شیوه های ثبت نام می توانید با گروه مشاوران باران تماس بگیرید.

لیست پروژه های کسر خدمت

لیست سازمان های ارائه دهنده پروژه به همراه شماره تلفن برای شما مشمولین عزیز آماده شده است.

معاونت تحقیقات سامد، صادقی پور / 62246929 / پاسداران، باالتر از چهار راه پاسداران، روبرو سه راه اختیاریه
معاونت مهندسی دفاعی و پدافند غیرعامل ودجا، محمدی، رنجبران / 622211129 / میدان نوبنیاد، خ شهید لنگری، ستاد وزارت دفاع، ساختمان خاتم االوصیاء
موسسه آموزشی صنایع دفاعی، خانم کنگرانی، خانم یاری / 66111261 / کشانک، خیابان پور ابتحاج، خ کهزادی
سازمان صنایع دریایی، علیزاده، خانم شادمانی / 66442194 / خیابان پاسداران، باالتر از سه راه اختیاریه
سازمان توسعه صنایع انرژی، یوسفی، 66924922 الی2 ،66921912( داخلی 624 ،)66911222 ،خیابان پاسداران، چنب بزرگراه بابایی، میدان نوبنیاد

مدارک اخذ پروژه کسری خدمت

 • اصل و 2 کپی از صفحات شناسنامه
 • اصل و 2 کپی از کارت ملی
 • چهار قطعه عکس
 • کپی آخرین مدرک تحصیلی
 • رزومه فارسی حداکثر در پنج صفحه
 • و …

در حین انجام پروژه کسری خدمت چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

انجام پروژه کسری خدمت اصلا کار ساده ای نیست. بسته به میزان کسری که با انجام پروژه به مشمول تعلق می گیرد، روند کار متفاوت می شود. به طور خلاصه در کسری های بالای شش ماه که پروژه سنگین و یا ساخت است،

ضمن گزارش سه ماهه هر ماه در زمان پایان کار جلسه دفاعی با حضور استاد راهنما و داوران در سازمان نخبگان نیروهای مسلح برگزار می شود. اما در کسری های کمتر از شش ماه پس از اتمام پروژه، جلسه دفاع چند دقیقه ای با حضور یک داور برگزار می شود و تمام.

پروژه خدمت سربازی نخبگان

اکثریت مشمولین فکر می کنند پروژه خدمت سربازی نخبگان با پروژه کسری خدمت یکی است. در حالی که بین این دو پروژه تفاوت هایی وجود دارد. پروژه خدمت سربازی نخبگان، تسهیلاتی است که به دانش آموختگان برتر و فناور تعلق می گیرد. در واقع منظور از دانش آموختگان برتر و فناور همان نخبگان است.

پروژه کسری خدمت با لیسانس

حتی دارندگان مدرک کارشناسی میز می توانند از پروژه خدمت سربازی نخبگان استفاده کنند. دانش آموختگان برتر و فناور (نخبگان) می توانند با مدرک لیسانس (کارشناسی) به جای رفت به خدمت سربازی، با انجام پروژه های تحقیقاتی خدمت نظام وظیفه را سپری کنند. انجام این پروژه های تحقیقاتی خارج از یگان و در شرکت های پژوهشی می باشد. دانش آموختگان برتر و فناور می توانند در حین انجام پروژه حتی از حقوق بیشتری نسبت به سایر سرباز ها بهره مند شوند.

پس از تایید پروژه توسط دانشگاه دفاع ملی نیروهای مسلح، تا اخذ کارت پایان خدمت سربازی فقط 2 ماه آموزشی را فاصله دارند. یعنی این پروژه ها می تواند معادل 19 ماه خدمت سربازی باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط نخبگی و نحوه دریافت پروژه به عنوان دانش آموختگان برتر و فناور با مرکز مشاوره تلفنی نظام وظیفه باران به شماره 70703025 021 تماس گرفته و هر چه سریع تر برای اخذ پروژه اقدام نمایید.

آیا می دانستید با انجام پروژه تحقیقاتی می توانید دیگر به خدمت سربازی نروید؟ در واقع می توان گفت پروژه خدمت سربازی خود بخشی از خدمت نظام وظیفه مشمولان است.

انجام پروژه کسری در حین خدمت

عده کثیری از مشمولان خدمت سربازی شرایط اخذ انجام پروژه و اخذ کسری خدمت را داشته اند ولی به دلیل عدم آگاهی یا … قبل از اعزام به خدمت نتوانسته اند پروژه را دریافت کنند. این دسته از سربازان همواره با این پرسش مواجه اند که چگونه می توان در حین خدمت از کسری پروژه استفاده کرد. متاسفانه بنا بر قوانین سازمان نظام وظیفه امکان انجام پروژه کسری خدمت در حین سربازی وجود ندارد. متقاضییان باید قبل از اعزامشان نسبت به انجام پروژه کسری اقدام کنند.

پروژه کسری خدمت ارتش

انجام پروژه کسری در حین تحصیل

همانطور که گفتیم در حین خدمت نمی توانید برای اخذ پروژه اقدام کنید، اما گرفتن پروژه در حین تحصیل ممکن است. با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در زمینه تولید علم، مشمولان در حین تحصیل نیز می توانند از طریق بنیاد نخبگان نیرو های مسلح از امتیازات انجام پروژه خدمت سربازی بهره مند شوند. این کسری خدمت توسط سیستم ارتباطی بنیاد نخبگان ستاد کل نیرو های مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا ثبت خواهد شد.

پروژه کسری خدمت ارتش

ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز همانند سایر ارگان های نظامی تسهیلات ارائه پروژه کسری خدمت را در اختیار مشمولان متقاضی پروژه ارتش قرار می دهد. برای اخذ پروژه سربازی ارتش مشمولان می توانند از طریق دانشگاه افسری امام علی (ع) و موسسه موسسه آموزشی تحقیقاتی صنایع دفاعی اقدام نمایند.

برای اطلاعات بیشتر مراحل انجام پروژه کسری ارتش را بخوانید.

فراخوان پروژه کسر خدمت اداره کل حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی1401

به دلیل حفظ و ترویج پژوهش در راستای دفاع مقدس، اداره کل حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس استان خراسان رضوی این فراخوان را برای دانش جویان کارشناسی ارشد و دکتری منتشر کرد.

دانش آموختگان رشته های تحصیلی زیر می توانند از این فراخوان بهرمند شوند.

 • مترجمی عربی، آلمانی، فرانسه، روسی، انگلیسی
 • هنرهای تصویری و طراحی،معماری و هنرهای نمایشی و سینما
 • فلسه و الهیات،روانشناسی،علوم قرآن و حدیث،علوم سیاسی،فقه و حقوق، جامعه شناسی
 • صنعت، مدیریت، برنامه ریزی درسی،مهندسی کامپیوتر، انرژی، مدیریت آموزشی و جغرافیا

موضوع پروژه های باید در مورد دفاع مقدس باشد.

اگر قصد استفاده از این طرح کسر خدمت را دارید نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

 • برای گرفتن پروژه کسری نباید بیشتر از 8 ماه از تاریخ فراغت از تحصیلات ان گذشته باشد.
 • امکان انجام پروژه همزمان در این طرح وجود ندارد.
 • میزان کسری پروژه ها بعد از دفاع از آن مشخص می شود.
 • رشته تحصیلی و پروژه باید با هم تطابق داشته باشد.

دانشجویانی که علاقمند به استفاده از این پروژه کسری خدمت هستند می توانند به وب سایت http://bonyaddefa.ir مراجعه نمایند.

5 نکته طلایی درباره پروژه کسری خدمت

 • در صورت داشتن غیبت نمی توانید از مزایای پروژه سربازی استفاده نمایید. یعنی با اخذ پروژه باز هم از مدت خدمت سربازی شما کسر نمی شود. مگر آنکه غیبت موجه داشته باشید.
 • در صورتی که پروژه را در مهلت اعلام شده تحویل ندهید، پروژه شما توسط سازمان نظام وظیفه کنسل می گردد. بنابراین کسری خدمتی به شما تعلق نمی گیرد مگر اینکه در مهلت قانونی مشخص شده آن را تمدید کرده باشید یا عذر موجهی داشته باشید.
 • پس از اخذ پروژه کسری خدمت تحت شرایط خاصی می توانید اعزام خود را به تعویق بیندازید.
 • اگر مشغول به خدمت هستید نمی توانید پروژه کسری خدمت بگیرید مگر در موارد و شرایط خاص.
 • بنا بر قانون تصویب شده در سال 97 در زمان فارغ التحصیلی اگر مدت مشخصی از فراغت از تحصیل شما گذشته باشد دیگر نمی توانید برای اخذ پروژه اقدام نمایید.

برای آگاهی از شرایط و قوانین پروژه کسری خدمت و از دست ندادن این امتیاز بزرگ با مرکز مشاوره نظام وظیفه باران به شماره 70703025 021 بگیرید. آگاهانه تصمیم بگیرید.

مشاوره پروژه کسری خدمت و پاسخ به سوالات

پرسش و پاسخ به مهمترین سوالات در مورد اخذ پروژه کسری خدمت

1) با اخذ پروژه کسر از خدمت چه قدر از خدمت نظام وظیفه کم می شود؟

 • کسر خدمت پروژه مشخص نیست. میزان کسری با توجه به کیفیت پروژه، میزان همکاری کار، رضایت داور و زمان انجام آن و…محاسبه می شود. سقف آن 19 ماه است.

3) شرایط تایید شدن یا نشدن پروژه از طرف داوران چیست؟

 • تعریف پروژه از طرف داور بر اساس نیازهای مرکز است، در صورتی که پروژه در راستای نیازهای مرکز و از نظر علمی قابل قبول باشد تایید می گردد.

4) اگر داور پروژه مشمول مورد نیاز آن نهاد نباشد چه باید کرد؟

 • ثبت نام در حوزه دیگر و ارسال دوباره رزومه به داوری جدید
 • همکاری با مرکز های دیگر
 • فرستادن مجدد رزومه و مکاتبه به داور در زمان مشخص شده

5) آیا با مدرک کارشناسی هم می توان پروژه کسری خدمت گرفت؟

 • بله، با توجه به قوانین جدید تحت شرایط خاصی با مدرک کارشناسی هم می توان پروژه کسر از خدمت گرفت.

6) آیا پروژه فارسی به انگلیسی امتیاز بیشتری دارد؟

 • بله، تا 2 برابر امتیاز دارد.

7) آیا نوع دانشگاه و نمره معدل در پروژه کسری خدمت موثر است؟

 • خیر، این موارد اهمیتی ندارد.

8) آیا تعداد پروژه کسری خدمت برای هر مشمول دارای محدودیت است؟

 • بله، هر فرد مجاز است نهایتا تعداد دو پروژه را انجام دهد که دارای شرایط خاصی است.

9) آیا کسی که پروژه کسری خدمت انجام می دهد می تواند امریه شود؟

 • بله، با توجه به اینکه پروژه به عنوان کسری خدمت محسوب نمی شود با رعایت شرایط خاص می توان امریه شد. جهت اطلاعات بیشتر در مورد امریه، مقاله “مراحل اخذ امریه سربازی” را مطالعه نمایید.

10) آیا با سابقه خدمت (ایست خدمت) می توانم پروژه بگیریم؟

 • کسانی که سابقه خدمت سربازی دارند و برای مقطع تحصیلی بالاتر مثلا ارشد از ایست خدمت استفاده کرده اند می توانند از پروژه کسری خدمت استفاده کنند. این افراد می توانند از هر سازمانی پروژه بگیرند.

مشاوره کسری پروژه سربازی

همانطور که گفته شد قوانین اخذ پروژه کسری خدمت تغییر کرده است. همچنین تبصره هایی در حال اضافه شدن به اخذ پروژه کسری خدمت است. بنابراین ممکن است با ابهاماتی هنگام اخذ پروژه کسر از خدمت سربازی مواجه شوید. برای اخذ پروژه در سریع ترین زمان ممکن و استفاده از دیگر کسری ها به شما توصیه می شود با مشاورین مجرب نظام وظیفه مرکز باران تماس حاصل نمایید. با اخذ مشاوره تلفنی می توانید از روند انجام کار مطلع شده و آگاهانه تصمیم بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 198 تا
 1. سروش :

  با سلام بنده دانشجوی دکتری مهندسی شیمی هستم و تقریبا 3 سال پیش از نیروی سپاه ایست خدمت گرفتم و درحال حاضر می خوام پروژه کسری خدمت (مثلا ترجمه کتاب تخصصی مرتبط با رشته به همراهی استاد راهنما) بردارم. اگر امکان داره لطفا راهنمایی جامع تری در اختیارم قرار دهید./ با تشکر

  1. باران مشاوره :

   سروش جان بهتره از خطوط مشاوره استفاده کنی

 2. احمد :

  با سلام وقت بخیر بنده دانشجوی ترم یک کارشناسی ارشد هستم آیا میشود در طول تحصیل در مقطع ارشد برای پروژه کسر خدمت اقدام کرد یا ن؟؟
  شرایطش اینطور هست که حتما باید فارغ التحصیل کارشناسی ارشد باشیم بعد اقدام کنیم ؟؟
  لطف کنید بگید دقیقا به چه صورته با سپاس

  1. باران مشاوره :

   بهتره از خطوط مشاوره استفاده کنی

 3. امید :

  سلام.من4ماه خدمت کردم الان می خوان ایست خدمت بزنم برم ار
  شد بخونم به من پروژه کسری خدمت تعلق می گیره یا نه

  1. باران مشاوره :

   سلام منعی نداره منتها اگر سرباز سپاه هستی و مثلا داری از نیروی دیگه ای پروژه می گیره بهتره باهاشون هماهنگ کنی

  2. احمدرضا :

   سلام وقت بخیر
   من کارشناسی مهندسی عمران و ارشد مدیریت میخونم میخواستم بدونم این قانون به من تعلق میگیره و میتونم از پروژه برای رشته های مدیریتی بهره ببرم؟

 4. محسن :

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم ایا راهکاری هست که با مدرک کارشناسی هم پروژه کسری خدمت بگیریم ؟

  1. باران مشاوره :

   اگه عضو بیناد ملی نخبگان باشی می تونی

 5. علی :

  سلام وقت بخیر
  من برای اینکه غیبت نخورم دفترچه ام پست کردم و تمدید هم کردم تا جواب کنکور ارشدم بیاد و برم دانشگاه میخواستم بپرسم به محضه اینکه قبول شدم میتونم برای پروژه کسری خدمت اقدام کنم؟

  1. باران مشاوره :

   سلام.از ترم های پایانی در صورت داشتن یک رزومه مناسب میتونین برای اخذ پروژه کسری خدمت اقدام کنید.

 6. تیرداد :

  آیا دانشجویان ارشد خارج از کشور هم میتوانند پروژه کسری خدمت بگیرند در حین تحصیل؟

  1. باران مشاوره :

   سلام.اگه دانشگاه های مورد تایید خارج از کشور مشغول به ادامه تحصیل هستین در صورتی که امتیازات لازمه برای اخذ پروژه کسری خدمت رو داشته باشین میتونین با هماهنگی سازمان ارائه دهنده پروژه ی کسری خدمت را کسب کنید.

 7. محمد :

  سلام، بنده 3 ماه در ارتش سابقه خدمت دارم و به علت تحصیل در مقطع ارشد، ایست خدمت گرفتم.
  الان میتونم از ارگانی به غیر از ارتش پروژه کسری خدمت دریافت کنم؟

  1. باران مشاوره :

   سلام.بله.

 8. عباس :

  سلام خسته نباشید.
  بنده ترم آخر کارشناسی ارشد مهندسی صنایع هستم.
  خواستم بدونم من میتونم یک موضوع رو انتخاب کنم..هم در دانشگاه دفاع انجام بدم.و هم برای نیروهای مسلح برای کسری خدمت بفرستم.
  یا اینکه برای هر کدوم باید پروژه جدا گانه انجام بدم؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. باران مشاوره :

   سلام.بقرای استفاده پروژه پایان نامه بعنوان پروژه کسری خدمت ابتدا باید با ارگانی که از آن میخواین پروژه کسری خدمت بگیرین هماهنگ بشین و بعد از تایید عنوان تحقیقاتی تون اون رو بعنوان پروژه پایان نامه نیز به تایید برسونین.

  2. امیر :

   سلام خسته نباشید بنده یه پروژه جالب در خصوص مهندسی پزشکی دارم که میتونه خیلی جالب باشه ولی از ارگانی دریافت نکردم برای دل خودم انجام دادم چگونه می توانم این پروژه رو معرفی کنم و کسری بگیرم لازم به ذکر است بنده نخبه نیستم و مدرک کارشناسی دارم ولی میتونم ارشد هم بخونم

   1. باران مشاوره :

    سلام.مبحث پروژه های کسری خدمت در مقلطع کارشناسی ارشد و دکتری مورد بررسی قرار می گیرد.در صورتی که در این مقاطع قرار گرفتین میتونین به بنیاد علمی نخبگان مراجعه کنید تا از امتیازات مربوط به ارائه پروژه کسری خدمت بهره مند گردید.

 9. محمد امین :

  سلام وقت بخیر ، من فوق لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و همینطور که مجموعه شما اشاره کرده بود به علت عدم آگاهی دفترچه ام رو پست کردم و الان در حین خدمت هستم. میخواستم ببینم آیا هیچ راهی وجود داره که من بتونم پروژه بگیرم و یا اینکه بتونم کسری بگیرم به طرق های دیگه ؟؟ ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

  1. باران مشاوره :

   سلام.خیر در طول خدمت نمیتونین پروژه اخذ کنید ولی اگر اختراعی داشته باشین ک مورد تایید بنیاد نخبگان قرار بگیره برای شما میتوانن کسری خدمت در نظر بگیرند.

   1. مهرداد :

    سلام، وقت بخیر،
    پس این قوانین چی هست؟
    مورد اول به صراحت نوشته شده که مهم نیست حین خدمت باشید با محصل و یا معافیت تحصیلی
    https://bonyad.blog.ir/page/%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%D9%88-%D9%85%D9%82%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%DA%A9%D8%B3%D8%B1%DB%8C

    1. باران مشاوره :

     سلام
     من بدلایل امنیتی لینیکی رو باز نمیکنم ولی لینیکی که دادین یه بلاگه که مشخص نیست چقدر معتبر باشه

 10. امیر :

  سلام از کجا میتونم مطمئن بشم من که سابقه خدمت نیرو زمینی ارتش دارم میتونم از وزارت دفاع پروژه کسر خدمت بگیرم

  1. باران مشاوره :

   برو یگان خدمتیت سابقه خدمتتو بگیر

 11. کریمی اصل :

  سلام ببخشید من مدرک لیسانس روزانه رو با پرداخت هزینه و در حال تحصیل ارشد آزاد کردم الان می‌خوام برای ترجمه کد صحت بگیرم باید اسکن ریزنمرات و دانشنامه و گواهی لغو تعهد رو آپلود کنم که دارم ولی نوشته کارت پایان خدمت هم آپلود کنم خب جای این من چی باید آپلود کنم گواهی اشتغال به تحصیل ؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   احتمالا گواهی اشتغال کفایت میکنه ولی دقیق این رو باید از اموزش دانشگاهتون بپرسی

 12. معین :

  من یه سوال داشتم الان درحال تحصیل فوق بخوایم مدرک کارشناسی رو آزاد کنیم بعد باید اصل مدرک رو بدیم دانشگاه درحال تحصیلمون یا میتونیم نگه داریم؟

  1. باران مشاوره :

   سلام. تمامی مدارک تحصیلی تون باید در دانشگاه به امانت باقی بماند تا شما بعد از اتمام خدمت سربازی با در دست داشتن کارت پایان خدمت به دانشگاه مراجعه کنید.

 13. رامتین :

  سلام میخواستم بگم بهترین سایت مشاوره هستین واقعا میگم و اینکه یک سوال داشتم من در حال تحصیل ارشد هستم میتونم با پرداخت هزینه مدرک کارشناسی روزانه رو آزاد کنم بدون کارت پایان خدمت ممکنه ؟

  1. باران مشاوره :

   سلام.خیر فقط با در دست داشتن کارت پایان خدمت امکان پذیر می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: