رشد مهارت آموزی سربازان 5 برابر شد

0 642

سربازان به مرور زمان بیشتر از قبل به اهمیت مهارت آموزی در دوران خدمت سربازی خود پی می برند و تأثیرات مثبت آن را در زندگی خویش ملاحظه می کنند. دیدن تجربیات موفق دیگران در این امر باعث می شود که سربازان همت بیشتری در این زمینه به خرج دهند و موضوع مهارت آموزی را جدی تر دنبال کنند.

این امر علاوه بر این که برای اشتغال به کار سریعتر سربازان مفید است، آمار توانمندان برای خدمت رسانی به جامعه را نیز بالا می برد.

رشد 5 برابری سربازان مهارت آموخته

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایرنا، با توجه به این که سال پیش 125 هزار سرباز به آموختن مهارت های لازم پرداخته اند، این تعداد در مقایسه با سه سال گذشته یعنی نسبت به سال 1395 رشد 5 برابر داشته است.

پسرانی که مشمول خدمت سربازی می شوند، 21 ماه فرصت دارند تا علاوه بر آموزش های نظامی به آموختن مهارت های مورد علاقه خود بپردازند و زمینه را برای اشتغال خود در آینده فراهم کنند.

مهارت آموزی سالانه 125 هزار سرباز

معاون آموزش سازمان فنی و حرفه ای گفت: آموزش مهارت به سربازان اهمیت ویژه ای دارد. قراردادی با قرارگاه مهارت آموزی به امضا رساندیم که طی آن سالانه 125 هزار سرباز مهارت های لازم را فرا گیرند. با این وجود تا سه سال آینده تمام سربازان دارای مهارت خواهند شد. مهارت ها در کارگاه ها، محیط واقعی و به صورت مجازی آموزش داده می شوند.

سربازان وظیفه با حضور در کارگاه های ستاد نیروهای مسلح به آموختن مهارت های مختلف می پردازند.

آموزش هایی از قبیل:

 • نانوایی
 • آشپزی
 • ساخت قطعات
 • تعمیرات لجستیک
 • موارد دیگر که امکان آموزش آن ها در محیط واقعی وجود دارد.

همچنین بخوانید: طرح سرباز باران مشاوره

مهارت آموزی مجازی سربازان

علیرضا حاتم زاده گفت: در ستاد نیروهای مسلح، کارگاه های آموزشی برای آموزش مهارت هایی که نیاز به ابزار دارند نیز در نظر گرفته شده است. رشته هایی که افراد می توانند در این کارگاه ها بیاموزند:

 • برق ساختمان
 • برق صنعتی
 • موارد دیگر که نیاز به ابزار آموزشی دارد.

از آن جا که به دلیل شیوع بیماری کرونا محدودیت تشکیل کلاس های حضوری وجود دارد، آموزش های مجازی به کمک فیلم، انیمیشن و فایل های متنی در زمان هایی که سربازان به اینترنت دسترسی دارند، برایشان ارائه می شود.

ارائه گواهینامه به سربازانی که با مهارت وارد خدمت می شوند

حاتم زاده افزود: سربازانی که از ابتدای ورود به خدمت سربازی دارای مهارت خاص هستند، با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه ای و دانشگاه ها می توانند گواهینامه دریافت کنند. سربازانی که دارای هیچ مهارتی نیستند، می توانند در این دوران مهارت مورد علاقه خود را آموزش بینند.

25 تا 30 هزار سرباز در سال 1395 در دوره های مهارت آموزی شرکت می کردند که سال گذشته این تعداد 125 هزار نفر بود. ظرفیت محدودی در اختیار داریم و پیش بینی می شود که ظرف سه سال آینده، 375 هزار سرباز یعنی هر سال 125 هزار نفر در دوره های آموزشی شرکت کنند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: