دوران سربازی فرصتی مناسب برای ایجاد شغل

دوران سربازی فرصتی مناسب برای ایجاد شغل جوانان است

0 1,472

گاهی افراد این تصور را دارند که با رفتن به خدمت سربازی، دو سال از زندگی خود را بیهوده سپری خواهند کرد. اما اگر دوران سربازی همانند دو سال تحصیل در دانشگاه سپری شود، سرباز می تواند در این مدت مهارت های علمی را فرا بگیرد، آیا بدین تریتب این تصور غلط بیهوده بودن دوران سربازی از بین خواهد رفت؟

امیر سرتیپ باقری معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح:

مسئله آموزش و پژوهش پایه و اساس تمام فعالیتهای مفید است. موضوع مهارت آموزی سرباز ها نیز در این حوزه ها (آموزش و پژوهش) لحاظ شده است. امیدواریم با همکاری همه نهادهای مربوطه در این زمینه، شاهد بهبود آینده شغلی جوانان باشیم. با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند:

در مراکز آموزشی به جز آموزشهای نظامی به دیگر آموزش ها نیز باید توجه شود.

ما نیز در کنار آموزش های نظامی، ساعاتی را به آموزش در زمینه های مهارتی اختصاص داده ایم.  ایشان در ادامه بیان کرد:

این یک کار مستمر است. لازم است که نهاد های دیگر در این زمینه کمک کنند. تا این لحظه نیز به نتایج خوبی در زمینه آموزش مهارتی به سربازها رسیده ایم. تمام مراکز آموزشی در دنیا به سمت کار آفرینی در حرکتند. لذا افراد فارغ التحصیل در پایان دوران آموزش علمی خود، یک حرفه یا مهارت را به صورت تخصصی آموزش می بینند تا بتوانند وارد بازار کار شوند. هدف ما نیز این است که جوانان پس از طی کردن دوران خدمت سربازی خود، حداقل یک مهارت و تخصص را یاد گرفته باشند. بدین ترتیب سربازان می توانند به واسطه یادگیری این مهارت وارد بازار کار شوند و به اشتغال بپردازند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: