سرباز امریه در دانشگاه آزاد

سردار فرحی از تعامل دانشگاه آزاد با نیروهای مسلح در زمینه سرباز امریه خبر داد

2,228

موضوع سربازی، یکی از مواردی است که جهت اجرای آن در کشور تمام نهادها باید دست در دست هم دهند. یکی از موارد در دوران سربازی طرح سرباز امریه است. گذراندن سربازی به عنوان سرباز امریه مورد استقبال تمام مشمولان دارای مدرک دانشگاهی است.

همچنین بخوانید: آخبار روزانه درباره لیست سازمانهای امریه گیر را دنبال کنید

طرح سرباز امریه در دانشگاه آزاد

سردار مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سرباز در گفتگو با خبرنگار حوزه انتظامی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا درباره اقدامات قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح برای ارائه خدمات به سربازان گفت:

این قرارگاه در خردادماه 96 با هدف بهره گیری از مهارت های سربازان در حال انجام خدمت سربازی تاسیس شد و در این مدت نیز تلاش شده تا با توجه به نیازهای نیروهای مسلح و متناسب با مهارت های جوانان، سربازان را در نهادهای مختلف اعزام کنیم.

همیشه این دغدغه بین جوانان وجود داشته که همزمان با خدمت سربازی به چه کاری مشغول شوند. بعد از تشکیل قرارگاه مهارت آموزی تلاش بر این است تا از استعداد جوانان در طول دوران خدمت سربازی استفاده شود. از سوی دیگر با راه اندازی سامانه سرباز ماهر این امکان برای افراد بالای 15 سال که هنوز مشمول خدمت سربازی نشده اند فراهم گردیده تا با ثبت نام در این سامانه و درج مهارت های خود در آن، خدمت سربازی را به بهترین شکل سپری کنند.

تفاهم نامه سرباز امریه در هیئت علمی دانشگاه آزاد

سردار فرحی در خصوص تفاهم نامه با دانشگاه آزاد گفت:

در حال حاضر تنها تفاهم نامه ای که بین دانشگاه آزاد و ستاد کل نیروهای مسلح در بحث سربازی منعقد شده است، گذراندن خدمت سربازی برای اعضای هیات علمی دانشگاه است. به گونه ای که با توجه به ظرفیت های موجود افرادی که عضو هیات علمی واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی هستند می توانند مدت خدمت سربازی خود را در همان محل کار خود سپری کنند. مفاد این موضوع نیز به صورت دقیق در تفاهم نامه آمده است لذا تنها تفاهم ما با دانشگاه آزاد در همین خصوص است.

وی بیان کرد: کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی و نهادهای مربوط به آن اگر خدمت سربازی را طی نکرده باشند باید نسبت به وضعیت خدمت سربازی خود اقدام کنند. از طرفی دانشگاه آزاد اسلامی درخواست جدیدی به ستاد کل نیروهای مسلح در بحث گرفتن سرباز نداشته و ما آماده ایم تا در دیگر موارد نیز با دانشگاه آزاد اسلامی در تعامل باشیم.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

دیدگاه ها بسته شده اند.

error: