برای ابطال کارت معافیت پزشکی از کجا شروع کنیم؟

0 881

معافیت پزشکی یکی از انواع معافیت های سربازی است. برخی از انواع بیماری های معاف کننده مانند بیماری اعصاب روان ممکن است در آینده محدودیت هایی را برای فرد معاف شونده به همراه داشته باشند. به همین جهت عده کثیری از کسانی که کارت معافیت پزشکی گرفته اند مخصوصا دارندگان کارت معافیت قرمز به دنبال راهی برای ابطال کارت معافیت پزشکی خود هستند. در ادامه به صحبت های سردار رحمان علیدوست در ارتباط با شرایط ابطال معافیت پزشکی می پردازیم.

کارت معافیت پزشکی تحت چه شرایطی باطل می شود؟

به گزارش باران مشاوره و به نقل از تسنیم، جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در ارتباط با چگونگی باطل کردن کارت معافیت پزشکی توضیحاتی ارائه کرد. مشمولان متقاضی به شرطی می توانند کارت معافیت پزشکی خود را باطل کنند که بیماری شان درمان شده باشد. متقاضییان باید بهبود وضعیت سلامت خود را به سازمان نظام وظیفه اثبات کنند.

نحوه اثبات درمان بیماری

برای اثبات درمان شدن بیماری، متقاضی باید گواهی پزشکی از متخصص دریافت کند. پس از دریافت گواهی، متقاضییان باید به سازمان وظیفه عمومی شهری که از آن معافیت پزشکی گرفته اند مراجعه کنند. درست مانند زمانی که مشمولان درخواست معافیت پزشکی دادند شورای عالی پزشکی تشکیل شده و پرونده متقاضی در سازمان وظیفه عمومی ناجا بررسی می شود. در صورت تایید نهایی کارت معافیت پزشکی باطل می شود.

آیا مشمولان برای باطل کردن معافیت پزشکی محدودیت سنی دارند؟

بنا بر گفته های سردار علیدوست سن متقاضییان برای ابطال کارت معافیت پزشکی بر اساس میزان تحصیلات آن ها تعیین می شود.

  • برای مدارک تحصیلی فوق دیپلم، دیپلم و زیر دیپلم حداکثر سن متقاضی ۳۰ سال است.
  • حداکثر سن ۳۳ سال برای مدرک کارشناسی ارشد تعیین شده است.
  • دارندگان مدرک دکترا تا سن ۴۰ سالگی فرصت دارند تا برای ابطال معافیت پزشکی شان اقدام کنند.

اگر قصد ابطال کارت معافیت پزشکی را دارید توصیه می کنیم حتما به مقاله ابطال کارت معافیت پزشکی مراجعه کرده و این مطلب را به طور کامل تر بخوانید.

پس از ابطال کارت معافیت پزشکی باید به خدت برویم؟

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در ادامه گفت: بر اساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح کسانی که موفق به ابطال معافیت پزشکی خود شده اند باید به خدمت سربازی اعزام شوند. این افراد دیگر نمی توانند از سایر معافیت های سربازی استفاده کنند و باید حتما به خدمت سربازی بروند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: