شرایط پذیرش امریه سربازی در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)

چه رشته هایی مورد پذیرش امریه قرارگاه خاتم هستند؟

2 3,740

بسیاری از مشمولین در خصوص شرایط پذیرش امریه سربازی در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) سوالاتی را دارند. همانگونه که می دانید شرایطی پذیرش سرباز امریه در نهادهای مختلف متفاوت می باشد. در ادامه شرایط پذیرش امریه سربازی در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) را از زبان سردار کمالی بخوانید.

شرایط پذیرش امریه سربازی در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص پذیرش سرباز امریه در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) بیان کرد: بر اساس تبصره ۲ ماده ۵ قانون نظام وظیفه عمومی، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) سپاه می تواند از میان مشمولان بسیجی دارای مدارک تحصیلی کارشناسی و بالاتر به منظور گذراندن خدمت سربازی به عنوان سربازی امریه یا سرباز محقق اقدام به پذیرش نماید.

مراحل اقدام برای پذیرش امریه سربازی در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)

لازم به ذکر است مشمولان در صورت تکمیل فرم ثبت نام به عنوان سرباز امریه پذیرش نمی شوند بلکه پس از بررسی مدارک و دریافت تاییده از سوی قرارگاه سازندگی می توانند خود را به عنوان نیروی امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در نظر بگیرند. به مشمولانی که پذیرفته شوند یک ماه پیش از تاریخ اعزام به خدمت به ایشان اطلاع رسانی می شود.  مشمولانی که به صورت قطعی در امریه قرارگاه سازندگی پذیرفته شوند موظف هستند در موعد مقرر مدارک خود را تحویل دهند.

رشته های تحصیلی برای پذیرش امریه قرارگاه سازندگی

همچنین سردار کمالی در خصوص رشته های تحصیلی جهت پذیرش امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: مشمولان متقاضی امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا لازم است در رشته های زیر فارغ التحصیل شده باشند:

 • مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، حقوق، مهندسی رایانه و فناوری اطلاعات، مهندسی نقشه برداری، بهداشت حرفه ای، مهندسی کشتی سازی، مهندسی شیمی، بهداشت ایمنی و محیط زیست، مهندسی صنایع، مهندسی معدن، مدیریت، حسابداری، مترجم زبان انگلیسی، مدیریت پروژه و بیمه

حداقل معدل برای امریه قرارگاه سازندگی

در پایان سردار کمالی گفت: معدل مدرک تحصیلی در مقاطع مختلف و دانشگاه ها متفاوت است. در حالت کلی حداقل معدل برای امریه سربازی قرارگاه خاتم الانبیا در مقطع کارشناسی ۱۴ و در مقطع کارشناسی ارشد ۱۴.۵ می باشد.

چناچه تمایل دارید برای امریه این قرارگاه اقدام کنید می توانید اطلاعات تکمیلی پذیرش امریه را در صفحه امریه قرارگاه خاتم الانبیا مطالعه نمایید.

چه مراکزی دارای سهمیه امریه هستند؟

علاوه بر قرارگاه خاتم، سایر نهادها مانند دانشگاه ها، وزراتخانه ها و حتی شرکت های دانش بنیان نیز دارای سهمیه پذیرش امریه هستند. باران مشاوره سعی کرده تا حد امکان لیستی از این مراکز به همراه شرایط جذب را برای شما تهیه کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
۱امریه آستان قدس رضوی۲طرح سرباز سازندگی
۳امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات۴امریه وزارت دفاع
۵امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)۶امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
۷امریه سازمان ملی استاندارد۸امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
۹امریه سازمان انرژی اتمی۱۰امریه صدا و سیما
۱۱امریه وزارت فرهنگ و ارشاد۱۲امریه سپاه
۱۳امریه وزارت راه و شهرسازی۱۴امریه سرباز معلم
۱۵امریه وزارت اقتصاد و دارایی۱۶امریه وزارت نفت
۱۷امریه وزارت کار۱۸امریه وزارت نیرو
۱۹امریه وزارت آموزش و پرورش۲۰امریه وزارت بهداشت
۲۱امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت۲۲ امریه وزارت ورزش و جوانان
۲۳امریه وزارت جهاد کشاورزی۲۴امریه صاایران
۲۵امریه موسسه بیت الاحزان۲۵امریه ریاست جمهوری
۲۶امریه دانش بنیان۲۷امریه وزارت علوم

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. امیر قاسم پور :

  سلام من ۲ماه پیش تو سایت قرارگاه ثبت نام کردم و۱ماه هست که تو یکی از کارگاه های قرارگاه اعلام نیاز کردن ومدارکم رو گرفتن و فرستادن موسسه رسا وگفتن پیام میفرستن من الام ۹ روز دیگه اعزامم و خبری از اس ام اس نیست چیکار باید بکنم؟

  1. باران مشاوره :

   آقای قاسم پور این موضوع را ز همان جا پیگیری کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: