شرایط معافیت سربازی کفالت بهزیستی

12 1,811

سازمان بهزیستی به عنوان یکی از حامیان خانواده هایی که دارای اعضای معلول هستند شناخته می شود. این سازمان در راستای حمایت این خانواده ها برای خدمت سربازی فرزندان ذکور این خانواده ها تسهیلاتی در نظر گرفته است.

معافیت سربازی یکی از پسران خانواده تحت پوشش بهزیستی

به گزارش باران مشاوره و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: یکی از پسران هر خانواده تحت پوشش بهزیستی با استفاده از ماده 6 این نهاد می تواند از معافیت خدمت سربازی استفاده کند.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین افزود: هرکدام از فرزندان ذکور خانواده که زودتر از ماده 6 بهزیستی استفاده کند، مشمول معافیت از خدمت می شود و اولویت سنی در این خصوص ملاک نیست.

داشتن پدر یا مادر معلول شرط استفاده از معافیت سربازی بهزیستی است

وارثی گفت: معلولیت و ناتوانی یکی از والدین یا هر دو آن ها که به تأیید سازمان بهزیستی و پزشک مورد اعتماد نیروی مسلح رسیده باشد، یکی از شرایط اصلی است تا بتوان با استفاده از ماده 6 بهزیستی از معافیت سربازی استفاده کرد.

داشتن خواهر و برادر معلول شرط معافیت سربازی است

همچنین مدیر کل بهزستی استان قزوین از دیگر مواردی که می توان با استفاده از آن از ماده 6 بهزیستی از معافیت خدمت بهزیستی استفاده کرد، ناتوانی و معلولیت دو فرزند خانواده است و یا مادر فاقد شوهری که تحت پوشش کمیته امداد باشد.

وارثی در پایان در مورد افرادی که برای این نوع معافیت مراجعه کرده اند گفت: سال گذشته در مجموع 102 نفر متقاضی معافیت بهزیستی داشته ایم که 45 مورد برای شهرستان قزوین بوده است و 15 مورد نیز از حوزه اجتماعی برای معافیت سربازی شکت کرده بودند که موفق به گرفتن معافیت از خدمت شده اند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 12 تا
 1. علی احمدی :

  سلام عزیز
  بنده 27 ساله و مشمول بدون غیبت می باشم. تنها پسر ذکور خانواده می باشم. پدر ومادر بنده در قید حیات هستند. خواهر بنده دارای معلولیت شدید حرکتی می باشد که در بهزیستی پرونده دارد و تحت پوشش آن است. برادر یا خواهر دیگه ندارم.
  آیا می توانم از معافیت بهزیستی ماده 9 استفاده کنم؟؟

  1. باران مشاوره :

   علی جان باید تو تا از فرزند های خانواده تحت پوشش باشن.

 2. علی اکبر :

  با سلام
  من پدرم از ناحیه پا معلول هست برادر بزرگ برادر بزگترم معافیت کفالت گرفته ۷ سال پیش ایا شرایط پدرم باعث کسری در خدمت برای من میشه؟

  1. باران مشاوره :

   خیر تو قانون کسری خدمت بهزیستی تعریف نشده.

 3. رضا صفدری :

  سلام پدر من12سال پیش پای سمت چپش ک پایین زانو هستش رو بدلیل برق گرفتگی از دست داد و چون اوضاع مالی خوبی نداشتیم سریع به کار کرد پاشو باز قطع کردن با این وجود ک من تک پسر خانواده هستم و پدرمو از کار میخوان اخراج کنن و موقع سربازی منم رسیده غیبت هم نداشتم و خواهرکوچیکم مشکلی قلبی داره باید عمل بشه ولی پدر از پس هزنیه درمان خودش بر نمیاد چه برسه به خونه وچه برسه به عمل قلب بنده معاف میشم؟ تحت بهزیستی هستیم 12سال پیشم طی چند کمسیون پزشکی پدرمو از کار افتاده نکردن از بچگی هم باهم تو یجا کار کردیم چون نمیتونه کاراشو انجام بده من بعد مدرسه میرفتم کمکش اگه من برم سربازی خرج این خانواده رو تو این اوضاع اقتصاد کی میده؟ بنده ترم اخر لیسانس هستم و تا یه مدت دیگه باید برم سربازی تکلیف چیه؟ خیلی ممنون از کمک وسایت خوبتون

  1. باران مشاوره :

   آقا رضا شرایط معافیت از کارافتادگی پدر از نظر کمیسیون سربازی یا معلولیت شدید است.

 4. علی :

  سلام
  من پدرم معلول ۷۵ درصده (قطع دست چپ از ساعد ) و مشکلات روحی و روانی دارد و مادرمم بیماری صعب العلاج (سرطان سینه ) داشت و چند سال تحت درمان است و چند سالی هست تحت پوشش بهزیستی هستیم برادر هم ندارم ایا معافیت از طریق بهزیستی میتونم بگیرم ؟+ممنون .

  1. باران مشاوره :

   بله علی جان شما شرایط اولیه معافیت را دارید.

 5. مرتضی اسماعیل پور :

  سلام خسته نباشید برادر من معلول است و چند ساله تحت پوشش بهزیستی هستیم از طرفی پدرم متولد ۱۳۴۲ است میتونم معافیت بگیرم ؟؟لطفا جواب بدین

  1. باران مشاوره :

   خیر آقا مرتضی معافیت به شما نمی دهند.

 6. یوسف :

  با عرض سلام
  من پدرم فوت کرده و مادرم حقوق بازنشستگی پدر را از تامین اجتماعی دریافت میکنه
  با توجه به بیماری هایی که داره میتونه هم از تامین اجتماعی حقوق دریافت کنه و هم من از طریق بهزیستی معافیت کفالت بگیرم؟(برادر بزرگتر دارم که بیست سال پیش خدمت رفته و زن و بچه داره)

  1. باران مشاوره :

   همین که مادرتان تحت پوشش بهزیستی برای بیش از یک سال باشد کافی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: