معافیت سنی سربازی شامل چه کسانی می شود؟

0 2,184

بسیاری از مشمولان سربازی در خصوص شرایط معافیت سنی سوالاتی دارند. معافیت سنی نظام وظیفه به این معناست که برخی اشخاص به دلیل سن از خدمت سربازی معاف می شوند. در ادامه در خصوص شرایط بهره مندی از معافیت سنی توضیحاتی می دهیم.

حتما بخوانید: شرایط اخذ معافیت موارد خاص چیست؟

معافیت سنی سربازی شامل چه کسانی می شود؟

بر اساس قوانین نظام وظیفه عده ای می توانند از معافیت عفو رهبری (معافیت سنی) بهره مند شوند. این نوع معافیت در 5 گروه سنی با توجه به مدرک تحصیلی و سن افراد می باشد که به شرح زیر است:

  •  مشمولان نظام وظیفه که دارای تحصیلات زیردیپلم، دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس می باشند و تاریخ تولدشان قبل از سال 1355 می باشد از خدمت سربازی معاف می شوند.
  • مشمولان نظام وظیفه که دارای تحصیلات فوق لیسانس می باشند و تارخ تولدشان قبل از سال 1353 است از خدمت سربازی معاف می باشند.
  • مشمولان نظام وظیفه که دارای تحصیلات دکتری غیرپزشکی می باشند و تاریخ تولدشان تا قبل از سال 1351 باشد از خدمت سربازی معاف می باشند.
  • مشمولان نظام وظیفه که دارای تحصیلات دکتری پزشکی و دامپزشکی می باشند و تاریخ تولدشان تا قبل از سال 1344 است از خدمت سربازی معاف می شوند.
  • مشمولانی که سنشان بیش از 50 سال باشد نیز از خدمت سربازی معاف می باشند.

لازم به ذکر است مشمولانی که بالای 50 سال سن دارند دیگر نیازی به ارائه کارت پایان خدمت ندارند. شناسنامه عکس دار این افراد جهت وضعیت نظام وظیفه مشخص می باشد.  همچنین دارا بودن غیبت در این نوع معافیت موردی ندارد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: