شرط جدید برای کسری بسیج

38 9,283

یکی از کسری هایی که مشمولان خدمت می توانند از آن استفاده کنند کسری بسیج است. سابقا برای استفاده از کسری بسیج داشتن سابقه فعال و عدم وجود غیبت سربازی کافی بود. شرایط کسری بسیج سربازی با شروع طرح مهارت آموزی سربازان تغییر کرد و علاوه بر دو شرط فوق، شرط جدیدی نیز به آن اضافه شد.

لازم به ذکر است که سقف کسری بسیج به ازای هر سال سابقه فعال تغییری نکرده است و نهایتا سابقه بسیج فعال منجر به کسری 6 ماه می شود.

شرط جدید استفاده از کسری بسیج

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایسنا، سردار موسی کمالی اظهار کرد قرارگاه های مهارت آموزشی با هدف افزایش کیفیت سربازی شروع به کار کرده اند. سازمان نظام وظیفه سعی کرده است تا برای سربازانی که مهارت کسب کرده اند (سرباز ماهر) مشوق هایی را درنظر بگیرد. در همین راستا شرط استفاده از کسری بسیج داشتن مهارت اشت.

بسیجیان همواره از پیشگامان بوده‌اند به همین دلیل نیز در توافقات صورت گرفته قرار شد تا کسر خدمت‌ های مربوط به بسیج تنها به افرادی که دارای حداقل یک مهارت هستند ارائه شود. بدیهی است که شروط قبلی (عدم غیبت غیر موجه و سابقه فعال) همچنان به قوت خودشان باقی هستند و داشتن مهارت شرط جدید برای اخذ کسری بسیج است. سربازان

سازمان نظام وظیفه چندی پیش نیز از 5 مشوق برای سربازان ماهر خبر داد.

آیا مدت کسری بسیج تغییر کرده است؟

بنا به گفته های سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح مدت کسری بسیج تغییر نکرده است. متقاضییان به ازای هر سال سابقه بسیج فعال نهایتا 45 روز کسری می گیرند. البته این 45 روز سقف کسری به ازای هر سال است. بستگی به مدت زمان حضور، نحوه فعالیت و … ممکن است متقاضی مدت کمتری نسبت به سقف تعیین شده کسری بگیرد. سقف کسری بسیج برای تمام سابقه بسیج فعال 6 ماه است.

چه مهارت هایی به سربازان آموزش داده می شود؟

سردار کمالی در ادامه صحبت های خود گفت: در طرح مهارت آموزی، مهارت های مورد نیاز کشور و نیروهای مسلح دسته بندی شده است و افراد مهارت دیده مشوق هایی خواهند داشت. در طرح مهارت آموزی امکان برگذاری دوره های مهارت در حین خدمت نیز برقرار خواهد شد. قرارگاه مهارت آموزی سعی دارد امکان اشتغال سربازان مهارت دیده بعد از خدمت سربازی را نیز فراهم آورد.

همچنین بخوانید: مراحل اخذ کسری بسیج

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 38 تا
 1. امیر :

  سلام من چهار سال بسیج فعال دارم چه مقدار کسری به من تعلق میگیره؟

  1. باران مشاوره :

   سلام دوست عزیز مدرک تحصیلی در این معافیت ملاک است بنابراین با توجه به اطلاعاتی که دادید نمی توانیم به شما جواب بدهیم لطفا برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان باران مشاوره تماس بگیرید.

 2. سینا :

  سلام ببخشید می‌دونم موضوع بحث چیز دیگه ای هست اما واقعا سوالم حیاتیه برام اگه اطلاع دارین لطفا جواب بدین
  پدر بنده۵۶ ماه سابقه جبهه داره ؛برادرم سال۸۶ که معاف شد ۴۰ماه استفاده کرده؛الان که قانون معافی شده ۳۰ ماه؛برای کسری گرفتن من ۲۶ماه میمونه یا۱۶ماه؟

  1. باران مشاوره :

   سلام.شما از 16 ماه باقی مانده از ایثارگریس پدرتون میتونین استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: