مهارت آموزی باید در قانون بودجه 1400 مورد توجه قرار گیرد

0 846

اگر در بودجه سال جدید برای طرح نوپای مهارت آموزی سربازان اعتباراتی در نظر گرفته شود، این طرح که با پیشرفت همراه بوده است به درجه بالایی از موفقیت می رسد. اهمیت دادن به این طرح باعث می شود جوانان پس از اتمام دوره سربازی بتوانند برای خود و حتی دیگران اشتغال زایی داشته باشند.

طرح سرباز ماهر در واقع زیر بنای ایجاد اشتغال است. دولت با سرمایه گذاری در این طرح می تواند با کمترین هزینه میزان بیکاری در کشور را تا حد زیادی کاهش دهد.

تلاش برای ارتقای مهارت آموزی سربازان

به گزارش باران مشاوره به نقل از رخ، در ارتباط با مهارت آموزی سربازان، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح با عضو هیأت رییسه مجلس و عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی دیدار داشت.

مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح گفت: مجلس شورای اسلامی می تواند برای کمک و ارتقای مهارت آموزی سربازان نقش بسیار موثری ایفا کند. از این رو قرارگاه مهارت آموزی سربازان سعی می کند با یافتن راهکارها و افزایش تعامل با مجلس به امر مهارت آموزی سربازان سرعت بخشد.

ضرورت کمک قوا و دستگاه ها به طرح مهارت آموزی

سردار موسی کمالی افزود: در این دیدار فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان تأکید کرد که اصلاح مقررات از ضروریات اجرای مهارت آموزی و توانمندسازی سربازان است. طرف مقابل نیز پیشنهاد کرد که فرمانده قرارگاه در فراکسیون اشتغال و کمیسیون امنیت حضور پیدا کند تا افزایش میزان تعامل با نمایندگان مجلس را در پی داشته باشد.

توانمند سازی و مهارت آموزی یک رویکرد جدید در سربازی است و تحولی است که باید مورد توجه همه دستگاه ها و قوا از جمله دولت و مجلس قرار بگیرد. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به مقاله طرح مهارت آموزی سربازی (سرباز ماهر) باران مشاوره رجوع کنید.

پیش بینی اعتبار برای مهارت آموزی سربازان

کمالی خاطر نشان کرد: باید شرایطی فراهم شود که سربازی بیشترین استفاده را برای جوان داشته باشد و سربازان بتوانند ضمن انجام وظایف دفاعی و امنیتی، به آموختن مهارت بپردازند تا بعد از خدمت آن را به کار گیرند.

لازم است در قوانین سربازی و برنامه هفتم توسعه بخشی به عنوان توانمند سازی و مهارت آموزی کارکنان وظیفه قرار بگیرد. انتظار می رود در قانون بودجه 1400 اعتبارات مورد نیاز مهارت آموزی سربازان پیش بینی شود.

برخی از مهارت های دوره مهارت آموزی سربازان

در بحث مهارت آموزی سعی بر این است مهارت هایی آموزش داده شود که سربازان در آینده بتوانند با استفاده از آن کسب درآمد داشته باشند. مهارت هایی که نیاز آینده جامعه هستند و هنوز بازار کار آن ها اشباع نشده است. هدف نهایی این طرح این است که هر سرباز بتواند یک کارافرین موفق باشد.

از جمله مهارت هایی که سربازان می توانند در دوره مهارت آموزی آموزش ببینند:

 • نانوایی
 • آشپزی
 • ساخت قطعات
 • تعمیرات لجستیک
 • موارد دیگر که امکان آموزش آن ها در محیط واقعی می رود

سربازان می توانند مهارت هایی که نیاز به ابزار دارند را نیز آموزش ببینند:

 • برق صنعتی
 • برق ساختمان
 • موارد دیگر که نیاز به ابزار آموزشی دارند
[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: