ضرورت ایجاد فضای پر نشاط برای سربازان

0 264

مدتی است که با پخش یک ویدیو از شادی و شوخی چند سرباز در حال تمرین سرود در فضای مجازی پخش شده است. این موضوع با واکنش های زیادی مواجه شد. به همین منظور علاوه بر دفاع سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از این سربازان، سردار ابراهیم کریمی نیز از این امر دفاع کرد.

ضرورت ایجاد فضای پر نشاط برای سربازان

سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره ضرورت وجود نشاط در پادگان ها گفت: ایجاد فضای پرنشاط و شاداب در یگان های نیروهای مسلح برای سربازان بسیار خوب است، اما این کارها نباید با موضوعات دیگری اشتباه گرفته شود. گاهی اوقات ممکن است، شادابی و نشاط خارج از عرف و شرع باشد. این شادابی و نشاط از راه های گوناگون می تواند ایجاد شود، برخی مواقع توجه فرمانده به سربازان و گوش دادن حرف های آنها می تواند در سربازها ایجاد نشاط کند، همین که یک سرباز احساس کند حرفش شنیده می شود و به او بها داده می شود، می تواند برای سرباز نشاط آور باشد.

حتما بخوانید: تاریخچه سربازی

فضای تعاملی در پادگان

سردار ابراهیم کریمی در ادامه گفت: این موضوع که فرمانده بتواند در محیط پادگان یک فضای تعاملی خوب ایجاد کند تا سرباز بتواند با فرمانده خود ارتباط برقرار کند، نوعی ایجاد نشاط در فضای پادگان و یگان است. ساخت فضای پرنشاط و شاداب باعث می شود تا سرباز بتواند در دوران خدمت سربازی خود احساس خوبی داشته باشد و در مقابل فرماندهان نیز با ایجاد فضای پرنشاط می توانند نهایت بهره وری را از نیروها داشته باشند.

سردار کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: یک فرمانده می تواند با یک سخنرانی کوتاه و برقراری ارتباط خوب با سربازهای تحت امر خود کاری کند که سربازها در بهترین وضعیت روحی قرار بگیرند. در نتیجه بهترین خدمات را ارائه می دهند. به عنوان مثال اگر فرمانده ای برای انجام هدف مشخصی به سربازان بگوید با هم به این هدف خواهیم رسید، یقینا بسیار تفاوت دارد با اینکه فرمانده ای بگوید باید به این هدف برسید، پس اگر سربازها ببینند فرمانده هم در کنار آنهاست با جان و دل کار می کنند، در نتیجه تنها با تحکم و امر و نهی نمی شود به هدفی رسید و باید فضایی ایجاد کنیم که همه بتوانند در آن فضا فعالیت خوب و بانشاطی را داشته باشند.

جریمه مشمولان غایب

جانشین سازمان وظیفه عمومی در پایان در خصوص جریمهمشمولان غایب نیز اینگونه گفت: تا پایان سال حدود ۷۰ روز باقی مانده است و افرادی که قصد دارند از این طرح استفاده کنند، می توانند از این فرصت استفاده کرده و جریمه را پرداخت کنند. زیرا طرح جریمه مشمولان غایب تا پایان سال است و دیگر اجرا نخواهد شد.

همچنین بخوانید: توجیه غیبت سربازی

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: