طرح جنجالی سربازی رفتن دخترها در مجلس

0 241
رای

در راستای اختیاری کردن خدمت سربازی برای پسران و همچنین به خدمت رفتن دختر ها طرحی در کمیسیون قضایی مطرح شد.

همچنین بخوانید: اخبار نظام وظیفه

پرداخت هزینه به جای خدمت سربازی

عده ای از نمایندگان مجلس در کمیسیون قضایی درباره طرحی سخن گفتند که ظاهر در آن طرح قرار است خدمت سربازی را برای پسرها اختیاری کنند. یعنی اگر پسری تمایل به رفتن به خدمت سربازی نداشته باشد می تواند خدمت سربازی را بخرد. به طوری که با پرداخت مبلغی معادل ۳ برابر آنچه که دولت بابت یک سرباز هزینه می کند خدمت سربازی را خریده و کارت پایان خدمت را دریافت کند!

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

دختر ها هم به سربازی می روند

این تازه اول ماجراست چرا که موضوع پرجنجال این طرح این است که دختران نیز می توانند به صورت اختیاری به سربازی بروند!!

جالب است و جای سوال دارد که اگر این طرح در مجلس مطرح شود و تصویب هم شود! دخترها چگونه باید به سربازی بروند و در طول مدت خدمت سربازی چگونه آموزش خواهند دید!؟
لازم به یادآوری است که بسیاری از مراجع تقلید بشدت مخالف سرباز شدن دخترها هستند و مهمتر از همه اینکه این طرح باید مورد تایید مقام معظم ولایت قرار بگیرد.

لازم به ذکر است سازمان نظام وظیفه عمومی به دنبال افراد سالم جهت انجام خدمت سربازی است. افرادی که با رفتن به سربازی بیماریشان تشدید می شود بر اساس قانون از خدمت سربازی معاف دائم هستند.

هم چنین بخوانید: معافیت سربازی

یکی از نمایندگان تهران در مجلس و عضو فراکسیون زنان در این خصوص گفته است در این طرح قرار نیست دخترها در طول مدت سربازی اسلحه به دست بگیرند! و البته این طرح هنوز در مجلس مطرح نشده است.

ایشان درباره چگونگی خدمت سربازی دخترها بیان کرد:

چیزی که مشخص می باشد این است که دخترها در بخش نظامی حضور پبدا نمی کنند و برای شاخه عملیاتی در سربازی آموزش نمی بینند. بلکه باید از دخترها در زمینه های آموزشی و بهداشتی و نرم افزاری استفاده کرد. این تنها موضوعی است که در این طرح مشخص است. در کل دخترها اگر به سربازی بروند اسلحه بدست نخواهند گرفت.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: