طرح سرباز مشاور آغاز شد

همفکری سربازها با فرمانده خود به عنوان سرباز مشاور

4 1,558

در این روزها اخبار خوبی در خصوص نظام وظیفه به گوش می رسد. همچون اجرای طرح پروژه خدمت سربازی، جذب بالای امریه سربازی، برگزاری دوره های تخصصی مهارت آموزی و …

در راستای تاکید مقام معظم رهبری در خصوص بهینه سازی دوران سربازی و اهمیت دادن به جایگاه سرباز این بار هم سردار کمالی از ابلاغیه ای جدید در خصوص خدمت سربازی خبر داد.

با مشاوره نظام وظیفه از شرایط انواع معافیت و کسری خدمت ها آگاه شوید.

طرح سرباز مشاور چیست؟

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح :

با هدف استفاده از توان سربازها و شیرین ساختن دوران خدمت سربازی، ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغیه ای را تحت عنوان سرباز مشاور صادر کرد. با توجه به این ابلاغیه تمام فرماندهان نظامی که دارای درجه سرهنگی و بالاتر هستند، موظفند یک نفر از سربازهای وظیفه را به عنوان مشاور خود (سرباز مشاور) انتخاب کنند. این ابلاغیه به تمام یگان ها ارسال و تاکید بر انجام آن شده است.

سرباز مشاور با توجه به تخصص و مهارتی که دارد می تواند در مسائل ورود پیدا کند. در مسائل به شخص فرمانده مشورت دهد و راهکار ارائه نماید. همچنین سرباز مشاور وظیفه دارد مشکلات دیگر سربازها را بررسی و به فرماندهی انتقال و راه حل ارائه دهد.

سرباز مشاور بر اساس دارا بودن شرایطی مانند : تخصص، هوش، رفتار شایسته و … از سوی سربازها به فرماندهی معرفی می شود و انتخاب آن شخص به عنوان مشاور به عهده فرمانده می باشد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

سردار کمالی اجرای طرح سرباز مشاور را الزامی دانست دانست و گفت :

اگر رئیس یک کلانتری دارای درجه سرهنگی باشد یا اگر یک فرمانده سپاه دارای درجه سرداری باشد این افراد موظف هستند یکی از سربازهای وظیفه را به عنوان مشاور خود انتخاب نمایند. ناگفته نماند سرباز مشاور حقوق اضافه ای دریافت نمی کند. تسهیلات اضافه ای شامل حالش نمی شود و مانند سایر سربازها خدمت خواهد نمود.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 4 تا
 1. محمد حسین :

  سلام آیا با داشتن سه بار بیهوشی کامل معاف میشیم

  1. باران مشاوره :

   مقاله معافیت پزشکی را بخوانید

 2. Wahd :

  سلام لطفا پاسخ بدین که از این سر در گمی در بیام
  میگن که ازدواج با دختران جانباز معافیت سربازی دارد
  منظور داماد یک جانباز شدن هست یا خود دختری که باهش ازدواج میکنی باید جانباز باشه ؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   داماد جانباز شدن امتیازی نداره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: