نحوه سربازان طلبه در مدارس علمیه و دانشگاه ها (طرح استاد-سرباز)

2 1,221

طلاب حوزه های علمیه همواره جزء اقشاری هستند که با شرایط سخت تحصیلی و معیشتی درگیر بوده و آینده شغلی روشنی در پیش رو ندارند. به دلیل نقش پر رنگ طلاب در فرهنگ سازی اسلامی در جامعه پس از انقلاب اسلامی کوشش شده تا این دسته از جوانان بتوانند با برخورداری از تسهیلاتی با خیال آسوده تر به ادامه تحصیل و خدمت به مردم بپردازند.

یکی از تسهیلاتی که به طلاب مشمول خدمت اختصاص پیدا می کند طرح استاد-سرباز است. در ادامه به جزئیات طرح استاد-سرباز برای طلبه ها خواهیم پرداخت.

برگزاری آزمونهای تخصصی برای طلاب

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایرنا، حجت الاسلام رضاعلی خلفی گفت: طلاب می توانند پس از اتمام سطح یک حوزه در آزمون های موسسات تخصصی شرکت کنند و در صورت قبولی به آن مراکز منتقل گردند.

وی اظهار داشت: امسال فرایند پذیرش طلاب در مراکز و موسسات تخصصی انجام شده و 60 طلبه زنجانی طی این پروسه به مراکز و موسسات تخصصی یا حوزه های علمیه شهرستان ها منتقل شدند.

تسهیلات خدمت سربازی برای طلاب

خلفی در مورد چگونگی گذراندن خدمت سربازی توسط طلبه ها افزود: طلاب متقاضی پس از به پایان رساندن سطح یک می توانند از حوزه علمیه محل تحصیل خود معرفی نامه دریافت کنند و با ارائه آن به نهادهای مورد نظر خدمت سربازی خود را بعنوان سرباز طلبه در آن نهادها بگذرانند.

وی در ادامه بیان کرد: طلبه هایی که ادامه تحصیل داده و سطوح بالاتر را بگذرانند می توانند به عنوان استاد-سرباز در دانشگاه ها و مدارس علمیه پذیرش شوند و دوران سربازی خود را با تدریس در حوزه یا دانشگاه بگذرانند.

پذیرش طلبه در حوزه های علمیه زنجان

حجت الاسلام خلفی معاون آموزش حوزه های علمیه زنجان تصریح کرد: در حال حاضر مجموعا 1200 طلبه در زنجان مشغول به تحصیل علوم دینی هستند و امسال نیز 90 طلبه در سال تحصیلی جدید ثبت نام نموده اند که نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.

ثبت نام طلاب هر سال از بهمن ماه آغاز می شود و متقاضیان می توانند از طریق اینترنت امور مربوط به ثبت نام خود را انجام دهند. ضمنا دوره های تثبیت و اختیار از تیر سال بعد برای متقاضیان پذیرفته شده برگزار می گردد تا طلاب عزیز سال تحصیلی خود را به صورت رسمی شروع نمایند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. مصطفی سالاری :

  سلام ببخشید راهنمایی شما همراه هزینه است یا تماس اولیه هزینه ای در بر ندارد و در ضمن شما به طلاب هم راهنمایی جهت معافیت انجام می دهید؟

  1. باران مشاوره :

   سلام به همه مشاوره میدیم با دفتر تماس بگیرید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: