اجرای طرح سرباز صنعت ویژه دانشجویان نخبه دانشگاه ها

0 1,704

خوشبختانه با توجه به طرح تاپ یا همان طرح توانمند سازی صنعت (سرباز صنعت) امکان انجام خدمت سربازی به صورت تخصصی برای نخبگان دانشجگاهی میسر خواهد شد. این طرح مختص نخبگان دانشگاهی می شود و گروه های دیگر را در بر نخواهد گرفت.

در حال حاضر ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به طرح سرباز صنعت اعلام آمادگی کرده است.

دکتر قبادیان معاون پژوهش و فناوری وزیر صنعت و معدن

طرح توانمند سازی صنعت تحت عنوان ” تاب” برای بنگاه های صنعتی که دارای بخش تحقیق و توسعه هستند اجرا خواهد شد، علاوه بر این با توجه به قوانین خدمت نظام وظیفه طرح سرباز صنعت را که مختص دانشجویان نخبه دانشگاهها می باشد نیز مطرح کرده ایم.
ایشان با اشاره به نیروی انسانی فراوان در سطح کشور گفت: اکنون کشور ما دارای رتبه اول نیروی انسانی تحصیل کرده است اما با این حجم عظیم نیروی انسانی چرا همچنان مشکل نیروی انسانی در بازار کار و صنعت را داریم؟ وی دلیل اصلی را عدم کاربرد علم در زندگی و جامعه دانست. قبادیان یادآور شد که کشور ما در تولید علم به جایگاه خوبی رسیده است اما این کافی نیست زمانی که هیچ تسهیلاتی به منظور برقراری ارتباط موثر میان دانشگاه ها و صنعت ایجاد نشود نمیتوانیم در جهت کاربردی کردن علم در صنعت قدم برداریم که این روند کاملا اشتباه است.

همین حالا با برترین مشاورین کشور تماس بگیرید.

ایشان تاکید کرد که این تغییر به خودی خود رخ نمی دهد و نیاز به سیاستگذاری و سرمایه گذاری است، به همین منظور برنامه ریزی هایی در وزارت صنعت و معدن صورت گرفته است مانند: تدوین برنامه های حمایتی از دانشگاه ها و حمایت از پایان نامه های دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و همچنین کار آموزی دانش آموختگان کاردانی و کارشناسی که در حال حاضر طرح کار آموزی اجرایی شده است.

در طرح کار آموزی نیز با بررسی های به عمل آمده مشخص شد برای صنایع نساجی دانشجویان رشته شیمی انتخاب شدند که متاسفانه این انتخاب مناسبی نبود و به همین دلیل این طرح را تقاضا محور کردیم. دستگاه های دولتی نیز برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کردند و به همین منظور سامانه ای راه اندازی شده است تا صنایع مختلف نیازهای خود را در آن سامانه ثبت و اعلام کنند.
ایشان ضمن اشاره به طرح توانمند سازی صنعت گفت: از میان 100 هزار بنگاه صنعتی فقط 2000 بنگاه دارای بخش تحقیق و توسعه می باشند که از بین آنها تنها 700 مورد اعلام آمادگی برای شرکت در این طرح را نموده اند. در این طرح آمایش سرزمینی صورت گرفته است و به صورت ملی اجرا خواهد شد.

ایشان ضمن انتقاد از اجرای طرح سرباز صنعت و سربازی دانش آموختگان نخبه دانشگاه ها گفت:

طرح سرباز صنعت را ارائه دادیم و بر اساس این طرح دانشجویان نخبه دانشگاه ها می توانند پس از طی دوره آموزشی نظام وظیفه به بخش صنعت ورود کنند و با شروع فعالیت در بخش تحقیق و توسعه محصولات شرکت ها را دانش بنیان کنند.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: