سرباز مهارت از سوی وزارت ورزش و جوانان + امریه سازمان های مردم نهاد

0 545

مدتی است که ستاد کل نیروهای مسلح با همکاری دستگاه های دولتی، در دوران خدمت سربازی، اقدام به آموزرش مهارتی کرده است. سربازان در طول مدت خدمت سربازی علاوه بر فراگیری فنون نظامی برخی مهارت ها را در غالب طرح سرباز مهارت فرا می گیرند. یکی از نهادهای مجری طرح سرباز مهارت وزارت ورزش و جوانان است. در ادامه نحوه اجرای طرح سرباز مهارت توسط وزارت ورزش و جوانان را بیان شده است.

نحوه اجرای طرح سرباز مهارت از سوی وزارت ورزش و جوانان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امید محدث مدیر کل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: در سال جاری متعهد به آموزش ۴۰ هزار سرباز وظیفه در طرح سرباز مهارت شدیم. وزارت ورزش و جوانان با همکاری جهاد دانشگاهی، مهارت هایی را به سربازان آموزش خواهد داد. لازم به ذکر است در طرح سرباز مهارت، آموزش هایی از قبیل مهارت های زندگی، ازدواج و شناخت فردی به سربازان ارائه خواهد شد.

امید محدث مدیر کل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه گفت: قصد داریم در دوره های آموزشی مهارت های اشتغال، کارآفرینی و بیمه را نیز به سربازان وظیفه ارائه دهیم. هدف از این مهارت ها ایجاد  آمادگی لازم این افراد جهت ورود به بازار کار است. مقرر شده است پس از اتمام دوران خدمت سربازی، با همکاری نهادهای عمومی جهاد دانشگاهی مدارکی جهت پایان دوره این مهارت ها به سربازان اعطا شود.

خدمت در سازمان مردم نهاد به عنوان سرباز امریه

امید محدث مدیر کل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در پاین گفت: مشمولانی که دارای سابقه فعالیت در سازمان های مردم نهاد هستند نیز می توانند ۶ ماه پایانی دوران خدمت سربازی خود را تحت عنوان امریه سربازی در آن سازمان مردم نهاد سپری کنند. جدول زیر برخی از لینک برخی از این مراکز به همراه جزئیات کامل را به شما نشان می دهد.

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
۱امریه آستان قدس رضوی۲طرح سرباز سازندگی
۳امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات۴امریه وزارت دفاع
۵امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)۶امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
۷امریه سازمان ملی استاندارد۸امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
۹امریه سازمان انرژی اتمی۱۰امریه صدا و سیما
۱۱امریه وزارت فرهنگ و ارشاد۱۲امریه سپاه
۱۳امریه وزارت راه و شهرسازی۱۴امریه سرباز معلم
۱۵امریه وزارت اقتصاد و دارایی۱۶امریه وزارت نفت
۱۷امریه وزارت کار۱۸امریه وزارت نیرو
۱۹امریه وزارت آموزش و پرورش۲۰امریه وزارت بهداشت
۲۱امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت۲۲ امریه وزارت ورزش و جوانان
۲۳امریه وزارت جهاد کشاورزی۲۴امریه صاایران
۲۵امریه موسسه بیت الاحزان۲۵امریه ریاست جمهوری
۲۶امریه دانش بنیان۲۷امریه وزارت علوم

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: