سرباز مهارت از سوی وزارت ورزش و جوانان + امریه سازمان های مردم نهاد

0 746

مدتی است که ستاد کل نیروهای مسلح با همکاری دستگاه های دولتی، در دوران خدمت سربازی، اقدام به آموزرش مهارتی کرده است. سربازان در طول مدت خدمت سربازی علاوه بر فراگیری فنون نظامی برخی مهارت ها را در غالب طرح سرباز مهارت فرا می گیرند. یکی از نهادهای مجری طرح سرباز مهارت وزارت ورزش و جوانان است. در ادامه نحوه اجرای طرح سرباز مهارت توسط وزارت ورزش و جوانان را بیان شده است.

نحوه اجرای طرح سرباز مهارت از سوی وزارت ورزش و جوانان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امید محدث مدیر کل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: در سال جاری متعهد به آموزش 40 هزار سرباز وظیفه در طرح سرباز مهارت شدیم. وزارت ورزش و جوانان با همکاری جهاد دانشگاهی، مهارت هایی را به سربازان آموزش خواهد داد. لازم به ذکر است در طرح سرباز مهارت، آموزش هایی از قبیل مهارت های زندگی، ازدواج و شناخت فردی به سربازان ارائه خواهد شد.

امید محدث مدیر کل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه گفت: قصد داریم در دوره های آموزشی مهارت های اشتغال، کارآفرینی و بیمه را نیز به سربازان وظیفه ارائه دهیم. هدف از این مهارت ها ایجاد  آمادگی لازم این افراد جهت ورود به بازار کار است. مقرر شده است پس از اتمام دوران خدمت سربازی، با همکاری نهادهای عمومی جهاد دانشگاهی مدارکی جهت پایان دوره این مهارت ها به سربازان اعطا شود.

خدمت در سازمان مردم نهاد به عنوان سرباز امریه

امید محدث مدیر کل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در پاین گفت: مشمولانی که دارای سابقه فعالیت در سازمان های مردم نهاد هستند نیز می توانند 6 ماه پایانی دوران خدمت سربازی خود را تحت عنوان امریه سربازی در آن سازمان مردم نهاد سپری کنند. جدول زیر برخی از لینک برخی از این مراکز به همراه جزئیات کامل را به شما نشان می دهد.

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
1امریه آستان قدس رضوی2طرح سرباز سازندگی
3امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات4امریه وزارت دفاع
5امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)6امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
7امریه سازمان ملی استاندارد8امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
9امریه سازمان انرژی اتمی10امریه صدا و سیما
11امریه وزارت فرهنگ و ارشاد12امریه سپاه
13امریه وزارت راه و شهرسازی14امریه سرباز معلم
15امریه وزارت اقتصاد و دارایی16امریه وزارت نفت
17امریه وزارت کار18امریه وزارت نیرو
19امریه وزارت آموزش و پرورش20امریه وزارت بهداشت
21امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت22 امریه وزارت ورزش و جوانان
23امریه وزارت جهاد کشاورزی24امریه صاایران
25امریه موسسه بیت الاحزان25امریه ریاست جمهوری
26امریه دانش بنیان27امریه وزارت علوم

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: