شرط اصلی گرفتن معافیت کفالت پدر نداشتن غیبت است

0 1,335

بسیاری از مشمولین سربازی در خصوص معافیت کفالت پدر سوالاتی دارند. اخذ انواع معافیت با توجه به قانون دارای شرایطی می باشد. در ادامه سردار کمالی درباره شرایط اصلی اخذ معافیت کفالت پدر توضیحاتی ارائه دادند.

شرط بهره مندی از معافیت کفالت پدر

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو های مسلح در خصوص شرایط معافیت کفالت پدر گفت: با توجه به قانون، تمام افرادی که مشمول نظام وظیفه هستند، اگر تنها کفیل والدین خود باشند با داشتن شرایطی می توانند از خدمت سربازی معاف شوند. یکی از مهمترین شرایط استفاده از معافیت کفالت پدر این است که مشمول، تنها مراقب و نگهدارنده پدر با سن ۷۰ سال تمام باشد. اگر پدر مشمول نیز کمتر از ۷۰ سال سن دارد به دلیل بیماری نیازمند به مراقبت باشد.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

سن پدر برای معافیت کفالت

با توجه به قانون، سن ۷۰ سالگی به عنوان کهولت سن برای پدر در نظر گرفته شده است. پدری که وارد سن ۷۱ سالگی شده باشد به عنوان نیازمند به مراقبت محسوب می شود. در نتیجه با ارائه درخواست معافیت فرد مشمول در صورت دارا بودن سایر شرایط معافیت کفالت، موافقت می شود.

معافیت کفالت پدر بیمار

سردار کمالی در ادامه گفت: زمانی که پدر فرد مشمول سنش کمتر از ۷۰ سال باشد و به دلیل بیماری یا عارضه و به تشخیص شورای پزشکی نظام وظیفه نیازمند به مراقبت باشد نیز می تواند تسبت به اخذ معافیت کفالت پدر خود اقدام کند. لازم به ذکر است شرط اصلی استفاده از انواع معافیت های کفالت نداشتن غیبت سربازی است.

برای دریافت جزئیات بیشتر برای گرفتن این نوع معافیت حتما جزئیات کامل معافیت کفالت پدر را بخوانید.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس

تلفن تماس تهران: 70703025 تلفن تماس کشوری: 70703025 021
close-link
اطلاعات تماس
error: