فرصت 33 روزه مشمولان برای شرکت در مراسم اربعین بدون وثیقه

آیا با گواهی موقت پایان خدمت سربازی می توان گذرنامه گرفت؟

0 705

همانطور که پیشتر اعلام شد امسال نیز مانند سال گذشته وثیقه خروج از کشور مشمولان برای شرکت در مراسم اربعین برداشته شد. از این میان تنها مشمولانی که غیبت دفترچه ای دارند مجوز خروج از کشور را دریافت نخواهند کرد. در همین راستا سردار مهری توصیحاتی ارائه کردند.

حضور مشمولان غیر غایب بدون وثیقه در مراسم اربعین

به گزارش باران مشاوره و به نقل از مهر، رییس سازمان وظیفه عمومی گفت: در سال های گذشته برای پیاده روی پر فیض اربعین از تمامی مشمولین غیرغایب وثیقه گرفته می شد. مشمولان غایب امسال می توانند در روزهای نزدیک به اربعین، از 7 مهرماه تا 10 آبان ماه سال 98 بدون نیاز به سپردن وثیقه برای خروج از کشور و زیارت عتبات عالیات و حضور در مراسم پر فیض پیاده روی اربعین اقدام کنند.

دانش آموزان، دانشجویان، طلاب و هر مشمول غیر غایبی می تواند در مراسم پر فیض پیادر روی اربعین حسینی در سال 98 شرکت کند. تمهیدات لازم برای خروج آسان این دسته از افراد از سوی سازمان وظیفه عمومی در نظر گرفته شده است.

نحوه اخذ مجوز خروج کشور برای اربعین

شرایط جدید به گونه ای است که مشمولان غیر غایب با حضور در سازمان نظام وظیفه استان محل اقامت خود یا از طریق اینترنت در سایت نظام وظیفه می توانند مجوز خروج خود را ثبت و دریافت نمایند.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به اخذ اینترنتی مجوز خروج از کشور برای اربعین 98 مراجعه کنید.

وضعیت خروج از کشور کسانی که هنوز کارت پایان خدمتشان را نگرفته اند

سردار مهری رییس سازمان وظیفه عمومی در ادامه صحبت های خود در مورد افرادی که خدمت مقدس سربازی را به پایان رسانده اند و تمام مدارک خود را تکمیل کرده اند ولی هنوز بعد از گذشت دو هفته کارت پایان خدمتشان صادر نشده است گفت: این افراد نیز می توانند با مراجعه به سازمان وظیفه عمومی استان خود درخواست گواهی موقت پایان خدمت بدهند و با گرفتن این برگه اقدام به خروج از کشور و یا استخدام و مسائلی که نیاز به کارت پایان خدمت دارد انجام دهند.

به گفته سردار مهری مشمولانی که دیرکرد بیشتر از دو هفته برای دریافت کارت پایان خدمت مواجه هستند و هنوز نتوانستند کارت پایان خدمت خود را دریافت کنند می توانند برای رفع و پیگیری این مشکل به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

آیا با گواهی موقت پایان خدمت سربازی می توان گذرنامه گرفت؟

سرهنگ سید محمدرضا طبایی رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا چند روز قبل تر از مصاحبه سردار مهری، در مورد امکان صدور گذرنامه با گواهی معافیت موقت مصاحبه ای انجام داد. بنا بر گفته سرهنگ طبایی امکان جعل گواهینامه موقت پایان خدمت سربازی بسیار زیاد است. به همین دلیل برای صدور گذرنامه یا برگ تردد، وضعیت سربازان حنما باید در سیستم ثبت شود. این در حالی است که سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از تمهیداتی برای خروج راحت تر مشمولان غیرغایب و حتی سربازانی که خدمت سربازیشان تمام شده است، خبر داده است.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: