میانگین حقوق سربازان باید بیشتر از 280 هزار تومان فعلی شود

0 906

بهبود شرایط خدمت سربازی همواره جز دغدغه های مسئولان سازمان وظیفه عمومی بوده است. یکی از این موارد مهم در همین راستا مسئله حقوق پرداختی به سربازان است. پس از انجام طرح هایی همچون ارائه 5 مهارت مختلف به سربازان، افتتاح سامانه سرباز ماهر، امریه سمن ها، اجرای فاز اول سرباز تاپ و … بحث افزایش حقوق سربازی نیز مطرح شده است. در ادامه به صحبت های سردار تقی مهری در ارتباط با حقوق سربازی می پردازیم.

میانگین حقوق سربازان باید فزایش پیدا کند

به گزارش باران مشاوره و به نقل از عصر ایران، رئیس نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی از لزوم افزایش میانگین حقوق پرداختی سربازان خبر داد. به گفت ایشان در حال حاضر میانگین حقوق پرداختی 280 هزار تومان است. با توجه به شرایط اقتصادی این میزان باید افزایش پیدا کند.

مسئله افزایش حقوق سربازی در گذشته نیز مطرح شده است. بر اساس قانونی که در مجلس تصویب شده حقوق سربازان باید بین 60 الی 90 درصد حقوق پایوران (کادری ها) باشد. نمایندگان مجلس هم بر اجرای این قانون تاکید دارند و امیدواریم حقوق پرداختی به سربازان بر اساس قانون فوق صورت گیرد.

حقوق سربازان کم است

سردار تقی مهری در ادامه صحبت های خود گفت: حقوق پرداختی به سرباران با مدرک دیپلم 200 هزار تومان است و کسانی که تحصیلاتشان زیر دیپلم است حقوق کمتری می گیرند. سربازان با مدرک بالاتر از دیپلم نیز حقوق بیشتری می گیرند اما میانگیم پرداختی حقوق ها 280 هزار تومان است.

حقوق کادری ها (پایوران) که در نیروهای مسلح خدمت می کنند در حدود یک میلیون و هشتصد هزار تومان است. میانگین حقوق فعلی پرداختی به سربازان (280 هزار تومان) در مقایسه با پایوران عدد کمی است.

پیگیری سازمان نظام وظیفه برای افزایش حقوق سربازی

سردار تقی مهری در ادامه گفت: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تقاضا کرده است تا قانون تصویب شده در مجلس اجرا شود و حق و حقوق سربازان مد نظر قرار گیرد. در حال حاضر دولت بخشی از حقوق سربازان را پرداخت می کند. حقوق فعلی سربازان با توجه به شرایط اقتصادی برای رفت آمد و معیشت سربازان کافی نیست.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: