مشمولین غایب از مزایای خدمت سربازی محرومند

سردار کریمی در خصوص تسهیلات سربازی بیان می کند

0 358

دوران خدمت سربازی بهترین فرصت است تا جوانان برای ورود به بازار کار خود را آماده کنند. افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی و تخصصی هستند نیز می توانند آموخته های خود در دانشگاه را به عرصه عمل برسانند.

نحوه خدمت سربازی مشمولان تحصیل کرده

به گزارش خبرگزاری پارس، سردار ابراهیم کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا درباره نحوه معرفی مشمولان دارای مدرک لیسانس و بالاتر به شرکت های دانش بنیان به منظور گذراندن دوره سربازی اظهار اینگونه بیان کرد: در حال حاضر مرحله شناسایی و معرفی سهمیه ها در حال انجام است. این طرح ابتدا به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد تا در صورت مفید بودن، ادامه پیدا کند.

سردار کریمی با بیان اینکه این طرح تا پایان امسال اجرایی می شود، ادامه داد: مشمولانی که غیبت دارند، نمی توانند در بسیاری از فرآیند هایی که اجرایی می شود، شرکت کنند. اکنون ۴۳ درصد اعزام به خدمت سربازی مربوط به افراد دارای مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکتری است. این افراد دوران سربازی خود را در تخصص های نیرو های مسلح سپری می کنند و یا امریه می گیرند تا این دوره را در سازمان یا وزارتخانه ها بگذرانند.

مزایای طرح مهارت آموزی سربازی

سردار کریمی: در سربازی عرصه های مختلفی وجود دارد. افراد تحصیل کرده امکان انتخاب عرصه مورد نظر خود را جهت گذراندن خدمت سربازی دارند. البته باید رزومه کاری و سوابق علمی خود را به صورت دقیق ارائه دهند. شرایط بروز استعداد ها در نیرو های مسلح فراهم گردیده است. از سال ۱۳۹۴ طرح مهارت آموزی دوره سربازی اجرایی گردیده است. سال گذشته ۱۰۰ هزار سرباز در قالب طرح مهارت آموزی قرار گرفتند و تصمیم بر این است که امسال نیز ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش طرح مهارت آموزی قرار بگیرند.

خواندن مقاله اخذ معافیت تحصیلی خدمت سربازی را از دست ندهید.

هدف طرح مهارت آموزی

سردار کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: هدف از اجرای طرح مهارت آموزی این است که هر سرباز که خدمت سربازی را به پایان می رساند، حتما یک مهارت را آموزش دیده باشد و زمانی که وارد جامعه شد بتواند از آن مهارت برای اشتغال بهره ببرد. به همین منظور افرادی که خود مهارت خاصی دارند، در دوران خدمت سربازی مهارت ایشان توسعه می یابد. همچنین افرادی که هیچ مهارتی ندارند، در زمان اوقات فراغت در کلاس های آموزش مهارت شرکت می کنند.

سردار کریمی ادامه داد: زمینه های اشتغال برای بعد از خدمت سربازی نیز برای سربازان پیش بینی شده است. مشاوره هایی در این زمینه به سربازها ارائه می شود. حتی فهرست مهارت هایی که در جامعه و در جغرافیای محل زندگی فرد وجود دارد، به سربازان ارائه داده می شود. هنوز دوره سربازی افرادی که آموزش های مهارت را حین سربازی گذرانده اند، به اتمام نرسیده است. باید آمار های تحلیلی جمع آوری شود تا مشخص گردد چه مشاغلی مورد توجه سربازان قرار گرفته است و در کدام دوره ها آموزش دیده اند.

همچنین بخوانید: برای پیگیری خبر های خدمت سربازی به صفحه اخبار نظام وظیفه رجوع کنید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: