شرایط معافیت تحصیلی دانشجویان ایرانی خارج از کشور اعلام شد

شرایط بهره مندی از معافیت تحصیلی خارج از کشور از سوی وزارت بهداشت

0 415

تمام مشمولان نظام وظیفه که در حال تحصیل هستند باید از معافیت تحصیلی نظام وظیفه بهره مند شوند. با توجه به قوانین نظام وظیفه معافیت تحصیلی در بازه زمانی مشخصی قابل قبول می باشد. برخی از مشمولان نیز جهت ادامه تحصیل به خارج از کشور سفر کرده اند. تحصیل در خارج از کشور نیز همانند داخل کشور پیرو قوانین معافیت تحصیلی نظام وظیفه می باشد.

شرایط معافیت تحصیلی دانشجویان ایرانی خارج از کشور

به گزارش خبرگزاری دانا به نقل از وزارت بهداشت، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: براساس توافق به عمل آمده با سازمان نظام وظیفه امکان صدور معافیت تحصیلی برای دانشجویان مشمول ماده ۳۵ قانون نظام وظیفه عمومی که در نیمسال اول تحصیلی ۲۰۱۸ – ۲۰۱۷ در خارج از کشور شروع به تحصیل کرده اند، میسر شده است.

تمامی افرادی که در بازه زمانی ذکر شده در خارج از کشور شروع به تحصیل کرده و تا این لحظه نسبت به اخذ معافیت تحصیلی نکرده اند، لازم است از تاریخ اول دی ماه تا اول بهمن ماه سال ۹۷ ظرف مدت یک ماه نسبت به ثبت درخواست معافیت تحصیلی در سامانه تسهیلات ارزی و غیرارزی مرکز خدمات آموزشی و بارگذاری مدارک لازم اقدام کنند تا توسط کارشناسان مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد.

نتیجه درخواست و بررسی کارشناسان، از طریق سامانه ذکر شده به افراد اطلاع رسانی می شود و ضرورتی به حضور افراد نیست. با توجه به الکترونیکی و غیرحضوری بودن این فرآیند، از مراجعه حضوری خودداری شود.

 

همچنین بخوانید: پرسش و پاسخ سربازی

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: