خانواده جانباختگان هواپیمای اوکراینی معافیت سربازی می گیرند

0 404
۵/۵ - (۲ امتیاز)

در ۱۸ دی ماه سال ۹۸ یک پرواز مسافربری متعلق به هواپیمایی بین‌المللی اوکراین از مبدا تهران به کیف دچار سانحه شد. حادثه سقوط پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین باعث غم بزرگی برای خانواده این عزیزان و ملت ایران شد. پس از این حادثه تصمیم گرفته شد تا تمامی این جانباختگان این حادثه شهید محسوب شده و امتیازاتی برای خانواده این شهدا در نظر گرفته شد.

معافیت سربازی برای خانواده جانباختگان هواپیمای اوکراینی

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرنگاران جوان سردار تقی مهری رییس سازمان وظیفه عمومی گفت: خانواده شهدای سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی از خدمت معاف می شوند.

ایشان در تشریح این موضوع گفتند: از آنجایی که جان باختگان این حادثه که تابعیت ایرانی داشته اند شهید محسوب می شوند لذا خانواده های این عزیزان می توانند از تمامی امتیازات خانواده شهدا استفاده کنند. سازمان نظام وظیفه عمومی نیز برای خانواده شهدا تسهیلاتی دارد که این عزیزان می توانند از آن بهره مند شوند.

جزئیات معافیت شهدا برای خانواده جانباختگان هواپیمای اوکراینی

یکی از این امتیازات این است که تمامی فرزندان ذکور شهید از خدمت سربازی معاف می شوند و در صورتی که شهید، فرزند ذکوری نداشته باشد یکی از برداران وی می تواند از خدمت مقدس سربازی معاف شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید به معافیت ایثارگری رجوع کنید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: