معافیت سربازی از طریق خالکوبی

آیا معافیت خالکوبی و تاتو صحت دارد؟

78 15,994
۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)

یکی از مواردی که برای خیلی از مشمولان نظام وظیفه مورد پیگیری است داشتن خالکوبی بر روی بدن می باشد. اینکه معافیت سربازی از طریق خالکوبی وجود دارد یا خیر؟ برای بسیاری قابل سوال است. خالکوبی یا تتو بر روی بدن یکی از شایع ترین کارهایی است که در جهان مرسوم است. در کشور ما هم این عمل از قدیم در بین عموم رواج داشته است. برخی بیش از نیمی از بدن و یا قسمتی از بدن را خالکوبی یا تتو انجام می دهند. از طرفی عده ای با هدف اخذ معافیت سربازی اقدام به خالکوبی بر روی بدن می کنند.

 • در این مقاله قصد داریم به برخی از سوالات شما در خصوص معافیت سربازی از طریق خالکوبی پاسخ دهیم.

راه های اخذ معافیت پزشکی چیست؟

آیا کسی که خالکوبی دارد از خدمت سربازی معاف می شود؟

آیا داشتن خالکوبی به تنهایی می تواند موجب معافیت از سربازی شود؟

طبیعتا بسیاری از مشمولان نظام وظیفه نگرانی رفتن به خدمت سربازی را دارند. شاید بسیاری تصور کنند با رفتن به خدمت سربازی دو سالی از زندگی خود باز می مانند. همین نگرانی مشمولان گاهی موجب می شود به سمت راهکارهایی برای اخذ معافیت از سربازی بروند. یکی از رایج ترین راه ها اخذ معافیت پزشکی است. مدتی است که موضوع اخذ معافیت سربازی از طریق خالکوبی بدن توجه بسیاری از مشمولان سربازی را به خود جلب کرده است. در ادامه مقاله در خصوص معافیت سربازی از طریق خالکوبی بیشتر توضیح می دهیم.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی از طریق خالکوبی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۵ عصر
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

آیا معافیت سربازی از طریق خالکوبی امکان دارد؟

معافیت سربازی از طریق خالکوبی به تنهایی امکان ندارد. با توجه به گفته جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی در خصوص اخذ معافیت سربازی از طریق خالکوبی در واقع آنچه که باعث معافیت فرد از خدمت سربازی می‌شود مشکلات و اختلالات روانی است. بر اساس قوانین سازمان وظیفه عمومی، معافیت‌ها دارای ضوابط و مقررات خاصی هستند. مشمولان نظام وظیفه نمی توانند فقط به خاطر داشتن خالکوبی از خدمت سربازی معاف شوند.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

در اصل سوابق و پرونده پزشکی فرد مشمول, سابقه بستری مرتبط با اختلالات روانی, خودکشی, تتو و خالکوبی و سابقه مصرف داروهای اعصاب و روان ملاک‌های تشخیص بیماری‌ و اختلالات روانی او است که در صورت تشخیص پزشکان و بر اساس ماده ۳۳ قانون خدمت وظیفه عمومی، معافیت‌هایی برای این مشمولان در نظر گرفته می‌شود.

خواندن مقاله معافیت پزشکی اعصاب و روان را از دست ندهید.

 اخذ معافیت سربازی از طریق خالکوبی

در واقع شاید از اطرفیان بسیار شنیده باشید که فلان شخص به دلیل داشتن خالکوبی زیاد بر روی بدن از خدمت سربازی معاف شده است. بله درست است امکان دارد فردی معافیت سربازی از طریق خالکوبی را اخذ کرده باشد اما تنها به دلیل داشتن خالکوبی معاف نشده است. در اصل بر اساس قوانین پزشکی داشتن خالکوبی می تواند یکی از دلایل ابتلا به اختلال اعصاب و روان باشد. در صورتی که فرد علاوه بر داشتن خالکوبی و معاینات پزشکان متخصص علائم بیماری های مربوط به اعصاب و روان را داشته باشد، می تواند معافیت سربازی از طریق خالکوبی و بیماری های اعصاب و روان را اخذ نماید.

داشتن خالکوبی بر روی بدن به تنهایی موجب اخذ معافیت سربازی نمی شود بلکه می تواند در اخذ معافیت سربازی تاثیرگذار باشد

مشاوره اخذ معافیت از طرق خالکوبی

همانگوه که گفته شد داشتن خالکوبی نمی تواند تنها دلیل معافیت پزشکی باشد. توصیه می کنیم قبل از آن که نسبت به اخذ معافیت سربازی از طریق خالکوبی و تتو اقدامی انجام دهید اطلاعات کافی را به دست آورید. مشاور مجرب در این زمینه می تواند به شما کمک کند تا با انجام عمل اشتباه، به بدن خود آسیب وارد نکنید. در قوانین نظام وظیفه پیچیدگی بسیاری وجود دارد. با مشاوره صحیح می توانید راه کارهای درست را جهت اخذ انواع معافیت های نظام وظیفه انجام دهید.

در صورت داشتن خالکوبی چه اقدامی انجام دهیم؟

در صورتی که بر روی بدن خود خالکوبی دارید و مشمول نظام وظیفه هستید، پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام جهت اخذ معافیت سربازی از طریق خالکوبی بر روی بدن ابتدا به پزشک متخصص اعصاب و روان مراجعه نمایید. در صورتی که پزشک متخصص بیماری های اعصاب و روان، شما را از نظر روحی و روانی سالم تشخیص دهد، نمی توانید از خدمت سربازی معاف شوید. در صورتی که پزشک متخصص تشخیص دهد مبتلا به بیماری و اختلال در اعصاب و روان هستید، نسبت به دریافت دفترچه معافیت پزشکی از طریق دفاتر پلیس+۱۰ اقدام نموده و مراحل اخذ معافیت پزشکی را طی نمایید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 78 تا
 1. رضا :

  سلام‌من تتو دارم رو دستم کوچیکه فرستادنم کمیسیون‌پزشکی اگه برم تعلیقم‌نمیکنن برا سربازی؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   تعلیق کنن که خوش بحالت میشه! 🙂
   در گروه ب خدمتی میکنی برادر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: