معافیت سربازی از طریق خالکوبی

آیا معافیت خالکوبی و تاتو صحت دارد؟

56 15,809

یکی از مواردی که برای خیلی از مشمولان نظام وظیفه مورد پیگیری است داشتن خالکوبی بر روی بدن می باشد. اینکه معافیت سربازی از طریق خالکوبی وجود دارد یا خیر؟ برای بسیاری قابل سوال است. خالکوبی یا تتو بر روی بدن یکی از شایع ترین کارهایی است که در جهان مرسوم است. در کشور ما هم این عمل از قدیم در بین عموم رواج داشته است. برخی بیش از نیمی از بدن و یا قسمتی از بدن را خالکوبی یا تتو انجام می دهند. از طرفی عده ای با هدف اخذ معافیت سربازی اقدام به خالکوبی بر روی بدن می کنند.

 • در این مقاله قصد داریم به برخی از سوالات شما در خصوص معافیت سربازی از طریق خالکوبی پاسخ دهیم.

راه های اخذ معافیت پزشکی چیست؟

آیا کسی که خالکوبی دارد از خدمت سربازی معاف می شود؟

آیا داشتن خالکوبی به تنهایی می تواند موجب معافیت از سربازی شود؟

طبیعتا بسیاری از مشمولان نظام وظیفه نگرانی رفتن به خدمت سربازی را دارند. شاید بسیاری تصور کنند با رفتن به خدمت سربازی دو سالی از زندگی خود باز می مانند. همین نگرانی مشمولان گاهی موجب می شود به سمت راهکارهایی برای اخذ معافیت از سربازی بروند. یکی از رایج ترین راه ها اخذ معافیت پزشکی است. مدتی است که موضوع اخذ معافیت سربازی از طریق خالکوبی بدن توجه بسیاری از مشمولان سربازی را به خود جلب کرده است. در ادامه مقاله در خصوص معافیت سربازی از طریق خالکوبی بیشتر توضیح می دهیم.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی از طریق خالکوبی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۵ عصر
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

آیا معافیت سربازی از طریق خالکوبی امکان دارد؟

معافیت سربازی از طریق خالکوبی به تنهایی امکان ندارد. با توجه به گفته جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی در خصوص اخذ معافیت سربازی از طریق خالکوبی در واقع آنچه که باعث معافیت فرد از خدمت سربازی می‌شود مشکلات و اختلالات روانی است. بر اساس قوانین سازمان وظیفه عمومی، معافیت‌ها دارای ضوابط و مقررات خاصی هستند. مشمولان نظام وظیفه نمی توانند فقط به خاطر داشتن خالکوبی از خدمت سربازی معاف شوند.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

در اصل سوابق و پرونده پزشکی فرد مشمول, سابقه بستری مرتبط با اختلالات روانی, خودکشی, تتو و خالکوبی و سابقه مصرف داروهای اعصاب و روان ملاک‌های تشخیص بیماری‌ و اختلالات روانی او است که در صورت تشخیص پزشکان و بر اساس ماده ۳۳ قانون خدمت وظیفه عمومی، معافیت‌هایی برای این مشمولان در نظر گرفته می‌شود.

خواندن مقاله معافیت پزشکی اعصاب و روان را از دست ندهید.

 اخذ معافیت سربازی از طریق خالکوبی

در واقع شاید از اطرفیان بسیار شنیده باشید که فلان شخص به دلیل داشتن خالکوبی زیاد بر روی بدن از خدمت سربازی معاف شده است. بله درست است امکان دارد فردی معافیت سربازی از طریق خالکوبی را اخذ کرده باشد اما تنها به دلیل داشتن خالکوبی معاف نشده است. در اصل بر اساس قوانین پزشکی داشتن خالکوبی می تواند یکی از دلایل ابتلا به اختلال اعصاب و روان باشد. در صورتی که فرد علاوه بر داشتن خالکوبی و معاینات پزشکان متخصص علائم بیماری های مربوط به اعصاب و روان را داشته باشد، می تواند معافیت سربازی از طریق خالکوبی و بیماری های اعصاب و روان را اخذ نماید.

داشتن خالکوبی بر روی بدن به تنهایی موجب اخذ معافیت سربازی نمی شود بلکه می تواند در اخذ معافیت سربازی تاثیرگذار باشد

مشاوره اخذ معافیت از طرق خالکوبی

همانگوه که گفته شد داشتن خالکوبی نمی تواند تنها دلیل معافیت پزشکی باشد. توصیه می کنیم قبل از آن که نسبت به اخذ معافیت سربازی از طریق خالکوبی و تتو اقدامی انجام دهید اطلاعات کافی را به دست آورید. مشاور مجرب در این زمینه می تواند به شما کمک کند تا با انجام عمل اشتباه، به بدن خود آسیب وارد نکنید. در قوانین نظام وظیفه پیچیدگی بسیاری وجود دارد. با مشاوره صحیح می توانید راه کارهای درست را جهت اخذ انواع معافیت های نظام وظیفه انجام دهید.

در صورت داشتن خالکوبی چه اقدامی انجام دهیم؟

در صورتی که بر روی بدن خود خالکوبی دارید و مشمول نظام وظیفه هستید، پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام جهت اخذ معافیت سربازی از طریق خالکوبی بر روی بدن ابتدا به پزشک متخصص اعصاب و روان مراجعه نمایید. در صورتی که پزشک متخصص بیماری های اعصاب و روان، شما را از نظر روحی و روانی سالم تشخیص دهد، نمی توانید از خدمت سربازی معاف شوید. در صورتی که پزشک متخصص تشخیص دهد مبتلا به بیماری و اختلال در اعصاب و روان هستید، نسبت به دریافت دفترچه معافیت پزشکی از طریق دفاتر پلیس+۱۰ اقدام نموده و مراحل اخذ معافیت پزشکی را طی نمایید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 56 تا
 1. حامد زمانی :

  سلام من روی صورتم تتو‌دارم پیشونیم و کنار چشمم دو طرف دست چپم کاملا پلم پر تتو پای راستم پر تتو پای چپو تا زانو شکمم و سینمم هم دارم
  میتونم معافیت بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید و میتونم پاسپورت بگیرم از این طریق

  1. باران مشاوره :

   شرایطت برای معافیت بررسی میشه ولی احتمالا معاف از رزمت کنن.

 2. علی ترکاشوند :

  سلاممن من سه چهارتا دارم سه تاش ریزه یکیش بزرگه یکی از تتو هام سه تا فلش روبه پایینه مثل گروهبان ۱

 3. متین :

  سلام من روی گردنم یه تتو دارم و مشمول خدمتم حتما معاف از رزم میشوم؟

  1. باران مشاوره :

   میتن جان ۵۰ ۵۰ هست.

   1. طه ها :

    سلام من یک تاتو روی دستم دارم اموزشی تموم کردم ولی روی برکه زدن مشکل گروه B الان من بخاطر تاتو گروه B شدم

    1. باران مشاوره :

     باید هر چه سریع تر می رفتی بهداری یگان و می گفتی سالم هستی.

 4. اشکان :

  سلام من سه تا تتو رو بدنم دارم میخواستم بدونم چی میشه کارت پایان خدمت میدن؟

  1. باران مشاوره :

   به خاطر تتو داشتن نهایتش معاف از رزم بدن

  2. حمیدرضا :

   سلام منهم تتو روی دستم‌دارم هم اینکه خیلی وسواس فکری و وسواس شستشو دارم استدس و اظطراب هم خیلی بالاست میتونمومعافیت بگیرم یاواسه معافیت این نوع بیماری چطور وارد شم

   1. باران مشاوره :

    حمیدرضا این موارد باید توسط کمیسیون بررسی بشه اگه درمان پذیر باشه شانس معافیت میاد پایین.

 5. حامد :

  سلام من به پزشک‌مراجعه کردم و پزشک بخاطر یه تتو مثلت کوچیک زده بیماری اعصاب روان و‌کارم طول میکشه چقد زمان میبره

  1. باران مشاوره :

   باید بری پلیس + ۱۰ ببینی وقت کمیسیونت کی هست

 6. محمد :

  سلام من یه تتوی کوچیک کنار انگشت شستم دارم اما واسه معاینه پزشکی با لوازم آرایشی پوشوندمش و ب کمیسیون نفرستادم چون ندیدنش حالا خواستم بپرسم برج ۳ ک اعزام میشم خدمت تو پادگان آموزشی ممکنه معاف از رزم بشم یا بگن برگرد برو کمیسیون؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   بعید می دونم انقدر پیگیر باشن

   1. محمد :

    اره نظر خودمم هم همینه چون اصل کار ک معاینه پزشکی تو سیستم تائید کرده حالا یا تتو رو دیده یا ندیده و تائید کرده ب هر حال تو سیستم تائید شده

 7. پیمان :

  سلام من ی تتو پشت دستم دارم و ۱۷ سالمه واسه خدمت سربازی چه مشکلی واسم بوجود میاد. اگر معاف از رزم بشم در آینده چه مشکلاتی واسم داره مثلا واسه گرفتن پاسپورت مشکلی بوجود میاد؟

  1. باران مشاوره :

   ممکنه اولش معاف از رزمتت کنن موقت و بعدش از معاف موقت درمیاد

   1. مهدی گودرزی نیا :

    سلام من یه تاپ کوچیک کنار دستم دارم اگه معاف از رزم بشم میتونم جواز کسب بگیرم یانه ممنون

    1. باران مشاوره :

     جواز چی کسب کنی؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: