آیا با تالیف کتاب می توان از خدمت معاف شد؟

0 1,387

مشمولان خدمت سربازی معمولا قبل از ارسال دفترچه به دنبال راه های قانونی معافیت از خدمت سربازی هستند و در این زمینه با پرسش های متفاوتی رو به رو می شوند. بحث معافیت و یا کسری خدمت با تالیف کتاب امروز بین مشمولان خدمت سربازی بسیار داغ است. در ادامه به کسری سربازی تالیف کتاب می پردازیم.

آیا با تالیف کتاب می توان از خدمت معاف شد؟

بر اساس قوانین خدمت سربازی مشمولانی که با مدرک لیسانس اقدام به تالیف کتاب کرده اند نه تنها از خدمت معاف نشده بلکه کسری خدمت نیز به ایشان تعلق نمی گیرد. گاها مشممولان خدمت سربازی تصور می کنند که تالیف بیش از یک کتاب ممکن است تسهیلات معافیت یا کسری را برایشان به همراه داشته باشد که این مسئله به هیچ عنوان صحت ندارد.

نوشتن مقاله برای کسری خدمت

انتشار مقاله در هر سطح علمی حتی مقاله ISI نیز در حالت عادی نه معافیت از خدمت و نه کسر از خدمت دارد. چانجه مقاله ای بخواهد منجر به کسری خدمت شود باید تحت تایید بنیاد ملی نخبگان و … باشد تا بتواند کسری خدمت سربازی را در پی داشته باشد.

مشمولان با تحصیلات عالی از تهسیلاتی در سربازی بهره مند هستند؟

بر اساس قوانین سازمان نظام وظیفه به منظور حمایت از نخبگان مشمول سربازی، این افراد می توانند با گرفتن پروژه سربازی بین 2 الی 19 ماه از مدت خدمت سربازیشان را تحت عنوان پروژه سربازی کسری بگیرند. مدت زمان کسر از خدمت این مشمولان بستگی به سطح پروژه انجام شده و … دارد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: