معافیت سربازی همسران جانبازان

همسران جانبازان از خدمت سربازی معاف می شوند

0 1,067

یکی از انواع معافیت ها، معافیت ایثارگری همسر می باشد. مشمولانی که با بانوان بالای 25 درصد جانبازی ازدواج کرده باشند می توانند از این نوع معافیت سربازی بهره مند شوند. در ادامه به خبری در این زمینه توجه فرمایید.

همجنین بخوانید: معافیت عفو رهبری چیست؟

معافیت سربازی بابت ازدواج با بانوان جانباز

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه عمومی در خصوص معافیت مشمولانی که با بانوان جانباز 25 درصد و بالاتر ازدواج می کنند سوالاتی را دارند.

با توجه به قوانین نظام وظیفه، آن دسته از مشمولانی که با بانوان جانباز 25 درصد به بالا ازدواج کنند، به مدت ۵ سال از تاریخ ثبت عقد از معافیت موقت بهره مند می شوند. در صورت استمرار ازدواج پس از گذشت 5 سال با اخذ تاییدیه از بنیاد شهید و امور ایثارگران از معافیت دائم بهره مند می گردند.

لازم است بدانید معافیت موقت برای این دسته از مشمولان در مقاطع زمانی 30 ماهه صادر می شود. پس از به اتمام رسیدن مدت مذکور، در صورتی که بنیاد شهید و امور ایثارگران استمرار ازدواج را تایید کند، از سوی سازمان وظیفه عمومی معافیت موقت مجددا تمدید می شود.

تبصره ها و بند های مربوط به معافیت همسر جانباز

  • در صورتی که از زمان ثبت عقد تا ثبت درخواست در سامانه 2 سال و بیشتر سپری شده باشد، معافیت موقت تا پایان 5 سال صادر می شود. پس از مدت مذکور در صورتی که بنیاد شهید و امور ایثارگران استمرار ازدواج را تایید نماید معافیت دائم صادر می شود.
  • در صورتی که بنیاد شهید و امور ایثارگران اطلاع و اطمینان حاصل نماید که ازدواج جانباز منجر به طلاق گردیده است، مراتب را به معاونت وظیفه عمومی استان ابلاغ می نماید و معافیت موقت فرد مشمول لغو خواهد شد.

لازم به ذکر است بانوان جانبازی که در گذشته فرزند یا برادر آنان به سبب جانبازی وی معاف شده باشند نیز همسرشان هم با رعایت این قانون می تواند از خدمت سربازی معاف شود.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: