معافیت سه فرزندی 1402

6 2,660

خرداد ماه 1402 خبر معافیت همه مشمولان دارای 4 فرزند و مشمولان بالای 40 سال دارای سه فرزند تصویب شد. یکی از معایب این طرح اجباری بودن دوره آموزشی سربازی بود. یعنی متقاضضیان باید دوره آموزشی را سپری می کردند.

طرح معافیت از طریق فرزندآوری چیست؟

مشمولان متاهل زیر 40 سال که 4 فرزند یا بیشتر دارند می توانند از از معافیت سربازی استفاده کنند.

مشمولان متاهل بالای 40 که سه فرزند یا بیشتر دارند می توانند از معافیت استفاده کنند.

شرایط استفاده از معافیت 3 فرزندی

 • غیبت سربازی مانع از رسیدگی به درخواست کفالت نیست.
 • مشمولان فراری باید با مراجعه به دادسرای نظامی وضعیت فرار از خدمت را مشخص کنند سپس برای معافیت اقدام کنند.
 • سربازان درحین خدمت می توانند از طرح معافیت 3 یا 4 فرزندی استفاده کنند.
 • جنسیت فرزندان برای اخذ معافیت مهم نیست.
 • وضعیت تاهل فرزندان تاثیری در صدور معافیت ندارد.

اگر شرایط اخد معافیت فرزندآوری را ندارید می توانید از سایر تسهیلات وظیفه عمومی استفاده کنید. برای اطلاعات به مقاله معافیت متاهلین سربازی، یا کسری خدمت سربازان متاهل رجوع کنید.

معافیت از دوره آموزشی سربازی طرح سه فرزندی

به گزارش باران مشاوره به نقل از همشهری آنلاین، سازمان وظیفه عمومی فراجا اعلام کرد: برابر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، دوره آموزش رزم مقدماتی معافیت مشمولان دارای ۳ فرزند و بیشتر لغو شد. متقاضیان واجد شرایط برای بهره‌مندی از این معافیت می‌بایست با مراجعه به معاونت وظیفه عمومی و یا یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) محل سکونت نسبت به تکمیل فرم تعهد آموزشی اقدام کنند.

همجنین مجلس طرح معافیت سربازی دو فرزندی را برای مشمولان بالای 35 تصویب کرده و برای اجرایی شدن باید منتظر تصمیم ستاد کل نیروی های مسلح باشیم.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

91301051 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 6 تا
 1. احمد :

  با سلام آیا فردی که دارای ۴ فرزند باشد و از همسر خود طلاق گرفته باشد و ۲ فرزندش با مادرشان زندگی میکنن آیا شامل معافیت میشود؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   ملاک 4 فرزندی می باشد

 2. بهزاد باپیرزاده :

  باسلام من سه فرزند دارم وسن 36سال ایامعافیت شامل من میشه باتشکر از زحمات شما

  1. باران مشاوره :

   تو متن مقاله توضیج دادیم

 3. محمدبلوخکانی :

  کارت معافیت بالای چهل سال کی صادرمیشه

  1. باران مشاوره :

   باید 3 فرزند داشته باشی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: