معافیت فرزندان جانبازان و آزادگان

سردار کمالی جزئیات معافیت فرزندان جانبازان و آزادگان را بیان کرد

0 918

با توجه به قانون، فرزندان شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان از دوره خدمت سربازی معاف هستند. معافیت ایثارگری و کسری خدمت ایثارگری، با توجه به تغییر قوانیین شبهات بسیاری را برای مشمولان نظام وظیفه در بر دارد. سردار کمالی درباره جزئیات معافیت فرزندان جانبازان و آزادگان را بیان کرد.

 خدمت سربازی فرزندان شهدا و جاویدالاثر

به گزارش پارس نیوز، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح در خصوص خدمت سربازی فرزندان شهدا و جاویدالاثر گفت: تمامی فرزندان پسر شهدا و جاویدالاثر ها از انجام خدمت سربازی معاف هستند. به ازای حداقل 24 ماه سابقه اسارت یا حداقل 25% جانبازی یک نفر از فرزندان آزادگان و جانبازان نیز از خدمت سربازی معاف می شوند. در صورتی که فرد فرزند پسر نداشته باشد، یک نفر از برادران آن ها از انجام خدمت سربازی می شوند.

معافیت فرزندان جانبازان و آزادگان

سردار کمالی همچنین درباره معافیت افرادی که مدت حضور در جبهه، جانبازی یا مدت آزادگی و اسارتشان در حد معافیت یک فرزند نیست، اینگونه بیان کرد: معافیت سربازی فرزندان این افراد با تلفیق درصد جانبازی، مدت حضور در جبهه و مدت دوران اسارت محاسبه می شود. سردار کمالی افزود: با توجه به ابلاغیه مورخ 16/2/92 ستاد کل نیر های مسلح، تلفیق باقیمانده سوابق جبهه، جانبازی و آزادگی ایثارگران به منظور بهره مندی فرزند دیگرشان از معافیت سربازی بلامانع اعلام شده است.

مشمولان نظام وظیفه که خود دارای حداقل 10% جانبازی هستند نیز از انجام خدمت سربازی معاف هستند.

همچنین بخوانید: تجمیع کسری خدمت ایثارگری

معافیت سربازی فرزند خوانده

سردار کمالی در خصوص معافیت سربازی فرزند خوانده نیز اینگونه بیان کرد: یک فرزند خوانده قانونی پسر جانبازی که برابر گواهی و مشتندات بنیاد شهید و امور ایثارگران صاحب فرزند نمی شود نیز از انجام خدمت سربازی معاف می شود.

ازدواج با جانبازان مونث

سردار کمالی درباره ازدواج مشمولان با زنان دارای 25% جانبازی، بیان کرد: مشمولانی که با جانبازان دارای 25% جانبازی و بالاتر ازدواج کنند، به صورت موقت از خدمت سربازی معاف می شوند، پس ازگذشت 5 سال از ازدواجشان، معافیت موقت آنان در صورت استمرار ازدواج، به معافیت دائم تبدیل می شود.

معافیت ایثارگری متولدین 72 به قبل

سردار کمالی در پایان بیان کرد: تمامی مشمولان سال 90 (متولدین 72 و قبل) که به سن مشمولیت رسیده اند و غیبت ندارند (به دلیل ادامه تحصیل از خدمت سربازی معاف بوده اند) و یا اکنون در حال خدمت سربازی هستند، کسری یا معافیت ایثارگری این افراد بر اساس همان قانون سال 90 محاسبه می شود.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: