معافیت فرزندان مادر تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد

چگونه فرزندان مادر تحت پوشش کیته امداد یا بهزیستی از سربازی معاف می شوند؟

38 2,876

تعداد زیادی از مشمولان خدمت سربازی، در خصوص معافیت یک فرزند مادر فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی سوالاتی را دارند. علاوه بر معافیت بهزیستی و معافیت ماده شش بهزیستی، فرزندان مادر تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیسیتی نیز می توانند تحت شرایط خاصی از خدمت معاف شوند. در ادامه به گزارشی در این زمینه توجه کنید.

چگونه فرزندان مادر تحت پوشش کیته امداد یا بهزیستی از سربازی معاف می شوند؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس قوانین نظام وظیفه عمومی و براساس ماده ۴۴ این قوانین، معافیت یک فرزند مادر فاقد همسر که تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی می باشد، امکان پذیر است. در گذشته تعداد فرزندان این مادر مهم بود، اما در قوانین جدید دیگر تعداد فرزندان مهم نیست و یک فرزند پسر می تواند با این قانون از خدمت سربازی معاف شود.

نحوه استفاده از معافیت کفالت برای مادر تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد

اگر مادری فاقد همسر بوده و تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی باشد، در صورتی که بیشتر از 2 پسر داشته باشد، یکی از پسرها می تواند بر اساس قانون معافیت کفالت، از خدمت سربازی معاف شود. اگر تعداد فرزندان پسر بیش از یک فرزند باشد، انتخاب مشمولی که می تواند با توجه به این قانون از خدمت سربازی معاف شود، به عهده مادر می باشد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

در صورت غایب بودن شوهر به دلیل حبس و …، آیا فرزند معاف می شود؟

لازم به ذکر است که در این معافیت شرط اصلی فاقد همسر بودن مادر به علت فوت شوهر یا طلاق از همسر و تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی است. آن دسته از مادرانی که همسرشان غایب و مفقودالاثر یا در حبس هستند، در شمول این مقررات قرار نمی گیرند. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله معافیت کفالت مادر مطلقه را بخوانید.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 38 تا
 1. امیرحسین :

  سلام چهار عضو خانواده ما تحت پوشش بهزیستی هستند و پدرم ۸۰ سال سن و کهولت سن دارد،کارت ایثارگری و سابقه ۸ماه حضوری در جبهه رو دارع آیا با وجود داشتن برادر ناتنی که هر سه ازدواج و خدمت رفته اند شانسی برای گرفتن معافیت کفالت برای من وجود داره!؟

  1. باران مشاوره :

   اگه پدر معلولیت شدید داشته باشه شانس داری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: