وضعیت معافیت فرزند ایثارگران با سابقه 28 ماه

سردار کریمی معافیت فرزند ایثارگران با سابقه 28 ماه را بیان کرد

138 10,834

تسهیلات ایثارگری خدمت سربازی مانند کسری خدمت ایثارگری و یا معافیت سربازی ایثارگری هر ساله دچار تغییراتی شده است. این تغییرات باعث شده تا فرزندان ایثارگر در خصوص این تسهیلات دچار سردرگمی شوند.

سردار ابراهیم کریمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص وضعیت معافیت فرزند ایثارگران با سابقه 28 ماه گفت: یکی از مواردی که در اجرای طرح کسر خدمت فرزندان ایثارگر مطرح شد، موضوع معافیت فرزندان ایثارگرانی است که 28 و 29 ماه در جبهه حضور داشته اند. اجرای قانون معافیت فرزندان ایثارگرانی که 28 و 29 ماه در جبهه حضور داشته اند همچنان ادامه دارد اما فقط شامل حال 20 هزار نفر می شود.

بر این اساس هر فردی که زودتر اقدام کند می تواند از این قانون بهره مند شود در غیر این صورت در قالب کسر خدمت فرزندان ایثارگر قرار می گیرد. در طرح قبلی که سال گذشته انجام شد، مقرر شده بود، در مجموع طی 5 سال، 100 هزار از این طرح استفاده کنند یعنی سالانه 20 هزار نفر می توانستند از این طرح استفاده کنند.

معافیت فرزندان ایثارگر بر اساس قانون جدید

سردار کریمی افزود: ضمن رایزنی با ستاد کل نیروهای مسلح و مجلس، توافق به عمل آمد تا کسر خدمت فرزندان ایثارگر به این شکل انجام شود که به ازای هر یک ماه ایثارگری و حضور در جبهه و یا به ازای هر درصد جانبازی و یا هر یک ماه آزادگی، 12 روز کسر خدمت برای فرزندان ایثارگران لحاظ شود. این طرح از امسال اجرایی شد و اکنون سربازانی که وارد خدمت سربازی می شوند، در صورت داشتن شرایط فوق و با ارائه مدارک لازم، می توانند از کسر خدمت سربازی بهره مند شوند.

همچنین بخوانید: شرایط معافیت از سربازی

سردار کریمی در خصوص اقداماتی که این افراد باید انجام دهند بیان کرد: نیازی نیست این افراد برای کسری خدمت نام نویسی کنند، نام نویسی سال گذشته برای برآورد تعداد و شرایط انجام شد، هر فردی که قصد دارد برای گذران دوران خدمت سربازی اقدام کند، مدارک لازم را ارائه دهد، مشمول این طرح می شود. هیچ محدودتی در اجرای این طرح وجود ندارد و شامل همه فرزندان ذکور ایثارگران می شود

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 138 تا
 1. علی :

  سلام قرار نیست قانون عوض بشه اون هایی که ۲۸ یا ۲۹ امتیاز دارن معافیت بگیرن ؟خیلی بی عدالتی هست سر ۱ یا ۲ امتیاز

  1. باران مشاوره :

   بعید می دونم تو تغییر قانون 28 29 ماه دوباره تمدید شه

 2. مبین حسن پور :

  سلام خسته نباشید. بنده درحال خدمتم که برج2 -1402 اعزامی هستم پدر بنده 28ماه جبهه دارد ولی جانبازی یا اسارت ندارد و بنده تک فرزند مذکور هستم میخواستم ببینم میتونم با این شرایط معاف شوم؟

  1. باران مشاوره :

   کسری خدمت به شما تعلق می گیرد

 3. علی :

  سلام پدر من 26ماه جبهه رفته و دوماه هم آموزشی داشته آیا من میتونم معاف بشم؟

  1. باران مشاوره :

   شرط معافیت 30 امتیاز هست

 4. Mohammad :

  سلام پدر من ۲۸ ماه ۹ روز جبه دارن
  ۲۴ماه سربازی ارتش
  ۴ماه ۹ روز بسیج
  الان با این وضعیت معاف میشم؟

  1. باران مشاوره :

   باید به امتیاز 30 برسه

  2. علیرضا :

   سلام ببخشید پدر من جانباز ۴۰درصد ۲۴ ماه سابقه حضور در جبهه دارد وتک پسر هستم آیا معافی به بنده تعلق می‌گیرد

   1. باران مشاوره :

    با توجه به تعداد سوالاتتون از خطوط مشاوره استفاده کنید

 5. امیرمحمد :

  سلام
  قانون معافیت ایثارگری امسال تغییر میکنه یا همون ۳۰ماه هستش؟؟

  1. باران مشاوره :

   فعلا تغییر نکرده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: