مشمولان باید قبل از اعزام به سربازی معاینه اولیه پزشکی را انجام دهند

1100 پزشک با سازمان نظام وظیفه همکاری می کنند

0 9,682

همانگونه که می دانید، مشمولان سربازی به منظور اعزام به خدمت سربازی و معافیت پزشکی، باید در مرحله اول توسط پزشک معاینه شوند. بسیاری از شما در خصوص پزشک معاین اولیه سوالاتی را دارید. در ادامه در خصوص پزشکان معتمد سازمان نظام وظیفه عمومی توضیحاتی داده شده است.

پزشکان معتمد سازمان نظام وظیفه عمومی

به گزارش ایلنا، سردار رحمان علیدوست معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا اینگونه گفت: با توجه به ماده 41 قانون خدمت وظیفه، تمامی مشمولان سربازی قبل از اعزام به خدمت سربازی، باید توسط پزشک معتمد معاینه و در صورت تایید سلامت کامل جسمی و روانی، به خدمت سربازی اعزام شوند. به منظور بهینه سازی معاینه اولیه مشمولان، 1100 پزشک معتمد از میان پزشکان نیروهای مسلح و پزشکان مورد اعتماد در سطح کشور با سازمان نظام وظیفه همکاری می کنند.

پزشکان نیروهای مسلح در اولویت هستند

سردار علیدوست در ادامه گفت: پزشکان نیروهای مسلح به دلیل اینکه در نیروهای مسلح هستند، با آیین نامه معافیت های پزشکی سربازی آشنا هستند و به آن تسلط دارند. همچنین دسترسی سازمان وظیفه عمومی به این پزشکان بیشتر است. به همین دلیل پزشکان نیروهای مسلح در اولویت می باشند. مشمولان نظام وظیفه، بعد از اینکه فرم خود اظهاری را تکمیل کردند، از سوی دفاتر پلیس+10 به پزشک معتمد در نزدیکی محل سکونت معرفی می شوند. در صورتی که سلامتی مشمول توسط پزشک معتمد تایید شود، به خدمت سربازی اعزام می شود. همچنین در صورتی که سلامتی مشمول تایید نشود، ایشان به شورای پزشکی معرفی می گردد.

اعتراض به نظر پزشک اولیه وظیفه عمومی

سردار علیدوست در پایان گفت: با هدف ارائه تسهیلات بیشتر به مشمولان، دفاتر پلیس+۱۰ با پزشکان معاین اولیه در سراسر کشور به صورت الکترونیکی و سیستمی در ارتباط می باشند. در صورتی که فرد مشمول نسبت به نظر پزشک معاین اولیه اعتراض داشته باشد، با توجه به برگه خود اظهاری، درخواست او در شورای پزشکی وظیفه عمومی بررسی خواهد شد.

  • برای دریافت پاسخ سوالات خود می توانید از مشاوره سربازی استفاده کنید.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: