1500 سرباز بعنوان مربی به سازمان فنی و حرفه ای معرفی شدند

0 727

در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص بهره گیری از توان و استعداد نیروهای جوان و همچنین ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان، بهترین فرصت جهت افزایش مهارت جوانان دوران خدمت سربازی است. مدتی است که ستاد کل نیروهای مسلح با همکاری سایر نهادهای علمی و مهارتی اقدام به برگزاری دوره های مفید مهارتی در حین خدمت سربازی نموده است.

همچنین بخوانید: خبرهای سربازی

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص آمون های مهارت آموزی سربازها این گونه بیان کرد: هدف از برگزاری آزمون مهارتی سرباز ماهر، ایجاد تخصص برای سربازها است. بنابراین با استفاده از اوقات فراغت سربازها در حین انجام خدمت سربازی می توانیم در ایجاد فرصت شغلی پس از اتمام خدمت سربازی، گام هایی برداریم.

مهارت آموزی سربازها به دو روش برگزار می شود

 • روش اول این است که در حین خدمت سربازی در داخل یگان های محل خدمت، کلاس های آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود. سرباز ها پس از گذراندن این کلاس ها می توانند در آزمون های مهارتی شرکت کنند و گواهی نامه مهارتی به ایشان اعطا شود.
 • روش دوم نیز بدین صورت است که سربازها با توجه به مهارت و استعدادی که از قبل دارند دیگر در کلاس های مهارتی شرکت نمی کنند. این سربازها فقط در آزمون های مهارتی شرکت می کنند و در صورت قبولی در این آزمون برای ایشان گواهی صادر می شود.

در حال حاضر اولین مرحله آزمون مهارتی و ادواری با حضور 67 هزار نفر در دو مرحله برگزار شده است. البته مرحله عملی این آزمون هنوز اجرا نشده است.

با توجه به توافقی که با سازمان فنی و حرفه ای صورت گرفته است باید 1500 نفر به عنوان مربی سرباز به این سازمان معرفی کنیم. البته این کار انجام شده است. این تعداد به سازمان فنی و حرفه ای به عنوان سرباز مربی معرفی شده اند.

آیا طرح های تشویقی برای سربازان در این خصوص اتخاذ شده است؟

سردار کمالی در خصوص طرح های تشویقی نیز اینگونه بیان کرد:

برای سربازانی که در این دوره ها شرکت می کنند تشویق هایی در نظر گرفته شده است. این تشویق ها می تواند در حین خدمت سربازی یا قبل از خدمت سربازی و یا در پایان خدمت سربازی باشد. این تشویق ها به شرح زیر است.

 • انتخاب محل خدمت سربازی در شعال 300 کیلومتری محل سکونت
 • بخشودگی بخشی از اضافه خدمت سربازی
 • انتخاب سازمان مورد نظر جهت خدمت سربازی
 • در الویت بودن جهت گرفتن امریه سربازی
 • مرخصی تشویقی
 • تعجیل و یا تاخیر در اعزام به خدمت سربازی
 • تامین بخشی از هزینه های آموزشی
 • اعطای درجه نظامی بالاتر

پس از پایان خدمت سربازی و در صورت قبولی در آزمون مهارتی نیز به این عزیزان تسهیلات وام تعلق خواهد گرفت. نا گفته نماند کسری خدمت در طرح های تشویقی لحاظ نمی شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: