موضع مجلس در مورد مقابله با کرونا برای سربازان

2 2,603

متاسفانه شیوع کرونا در کشور و خبرها و شایعاتی که در مورد این ویروس در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود، باعث نگرانی تمام خانواده های ایرانی شده است. در این بین خانواده هایی که فرزندانشان مشغول گذراندن دوره نظام وظیفه هستند، نگرانی بیشتری به نسبت سایرین دارند.

بدین منظور تمامی ارکان کشور دست به دست هم داده اند تا دغدغه های خانوار های ایرانی را در مورد شیوع این ویروس کاهش دهند.

توصیه مجلسی ها برای پیشگیری ابتلای سربازان به کرونا

به گزارش باران مشاوره به نقل از به نقل از پایگاه خبری با اقتصاد، یکی از اعضای کمیسون امنیت ملی مجلس از ورود مجلس به مسئله کرونا در پادگان های نظام وظیفه خبر دارد.

اردشیر نوریان یکی از اعضای کمیسون امنیت ملی مجلس گفت: طی رایزنی مجلس به خصوص کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی مجلس با جناب دکتر نمکی وزیر بهداشت و اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار بر این شد که اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلای سربازان به این ویروس انجام شود.

پادگان ها با در صورت نیاز تعطیل شوند

ایشان در ادامه توضیح داد: در پادگان ها به دلیل ازدحام جمعیت احتمال مبتلا شدن به ویروس کرونا بالا است، به همین دلیل ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید کرد پادگاه باید به صورت منظم به صورت روزانه، ساعتی و لحظه ای ضد عفونی شود و همچنین پادگان ها باید به صورت منظم رصد شود تا در صورت لزوم و برای پیشگری از تجمعات جلوگیری به عمل آیده یا در صورت صلاحدید تعطیل شوند.

این امر توسط توسط وزارت دفاع با همانگی کامل با ستاد کل نیروهای مسلح انجام می شود. پیشتر نیز خبری مبنی بر لغو اعزام های سربازی تا آخر فروردین متتشر شد.

هماهنگی ستاد کل نیرو های مسلح با ستاد ملی مبارزه با کرونا

اردشیر نوریان با تاکید این نکته که تمامی تصمیم گیری ها در مورد جلوگیری از شیوع ویروس به عهده ستاد ملی مبارزه با کرونا است گفت: به این سازمان توصیه می کنم، با رعایت موارد مربوط به مسائل امنیتی و دفاعی کشور، رصد کاملی از پادگاه های سطح کشور داشته باشند و در مورد پیشگیری سربازان به این ویروس اقدامات لازم را انجام دهند. کما اینکه با همین رصدها بود که در مورد اعزام سربازان جدید اقدام به تاخیر ورودی آنها کرده اند .

ایشان در پایان گفت: ما به وزیر بهداشت جناب آقای نمکی توصیه می کنیم اگر لازم بود برای جلوگیری از ابتلای سربازان به ویروس کرونا با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح اقدام به تعطیلی مراکزی که خطر ابتلا در آن وجود دارد، بکنند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. محمد :

  سلام من اموزشیم ۱۹بهمن بود با وجود بیماری ۱۳ اسفند اومدم تهران قرار بود ۱۶فروردین برگردم کرمان گفتن نمیخواد بیایین امریه هامون زدن افتادنم لویزان احتمال داره دوباره به خاطره بیماری بگن برگردین خونهاتون

  1. باران مشاوره :

   محمد جان هر چیزی امکانش وجود دارد. چنانچه تغییری در برنامه شما رخ دهد به شما اطلاع رسانی صورت گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: