مهارت آموزی همه سربازان تا ۱۴۰۱

0 305

سربازان پس از پایان خدمت نیازمند اشتغال و کسب درآمد هستند. اگر سربازی موفق نشده باشد پیش از خدمت به آموختن حرفه اقدام کند، دو سال خدمت فرصت مناسبی است تا از آموزش های مهارتی استفاده کند. امکانات این طرح مدام رو به افزایش است و فرصت های بیشتری در اختیار تعداد بیشتری از سربازان قرار می دهد.

آموزش مهارت شغلی برای تمام سربازان تا سال ۱۴۰۱ فراهم می شود

به گزارش مرکز مشاوره سربازی باران به نقل از، برای تمام سربازان تا سال ۱۴۰۱ این امکان فراهم می شود تا تحت پوشش آموزش مهارت شغلی قرار بگیرند.

مسول قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: قرارگاه مهارت آموزی سربازان با دستور مقام معظم رهبری و ریاست نیروهای مسلح به منظور فراگیری مهارت شغلی سربازان دایر شده است. با در نظر داشتن این که نیمی از سربازان جامعه از افراد تحصیل کرده هستند، این آموزش ها می تواند حضور دو ساله آن ها را در خدمت سربازی برای اشتغال در آینده مفید تر سازد.

سال ۱۳۹۶ که اولین سال تشکیل این قرارگاه بود، تعداد صد هزار سرباز تحت پوشش آموزش های مهارتی قرار گرفتند.

تعداد سربازانی که سال پیش زیر پوشش این آموزش ها قرار گرفتند ۱۶۴ هزار نفر بودند و امسال نیز ۲۰۰ هزار سرباز از این دوره های آموزشی بهره مند می شوند.

اعطای گواهینامه رسمی مهارتی به سربازان

هماهنگی های لازم با سازمان های مرتبط انجام شده است تا به سربازان گواهینامه رسمی مهارتی اعطا شود. به این ترتیب آموزش دیدگان می توانند پس از خدمت سربازی مدرکی مبنی بر داشتن مهارت در اختیار داشته باشند و برای اشتغال اقدام کنند.

در حال حاضر با ۲۲ دستگاه و نهاد توافقنامه ای امضا کردیم که در اجرای این برنامه با ما همکاری می کنند.

این نهادها عبارتند از:

 • جهاد کشاورزی
 • فنی و حرفه ای
 • ورزش
 • هلال احمر

پرداخت تسهیلات اشتغال به سربازان مهارتی

مسول قرارگاه مهارت آموزی نیرو های مسلح اظهار داشت: هماهنگی هایی با بانک ها صورت گرفته است تا سربازان مهارتی بتوانند از تسهیلات اشتغال استفاده کنند. بانک ها ونهادهایی که در این زمینه با ما همکاری می کنند از این قرارند:

 • رسالت
 • انصار
 • معاونت اشتغال وزارت کار
 • بیمه

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: