میزان جریمه مشمولان غایب سربازی در سال 97

0 929

همانند سال های گذشته امسال، طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی برای مشمولانی که 8 سال یا بیشتر غیبت دارند اجرا شده است. میزان جریمه مشمولان غایب سربازی در سال 97 به شرح زیر است.

میزان جریمه مشمولان غایب سربازی در سال 97 چقدر است؟

معاون وظیفه عمومی نیروی انتظامی آذربایجان درباره میزان جریمه مشمولان غایب سربازی در سال 97 گفت:

تمامی مشمولانی که دارای بیش از 8 سال غیبت باشند شامل طرح جریمه مشمولان غایب می شوند.

پایان سال 97 آخرین فرصت استفاده از این طرح می باشد.

متولدین سال 71 و قبلتر مشروط بر اینکه دارای حداقل 8 سال غیبت باشند می توانند تا پایان امسال برای خرید خدمت سربازی اقدام نماییند. به طوری که بازای هر یکسال مازاد بر 8 سال غیبت و پرداخت جریمه مازاد آن اقدام به دریافت کارت پایان خدمت کنند. ناگفته نماند به ازای هر سال تاخیر 10 درصد به جریمه افزوده میشود.

 میزان جریمه مشمولان غایب سربازی در سال 97 برای مشمولان به شرح ذیل است:

تحصیلات  میزان جریمه مشمولان غایب سربازی در سال 97
زیر دیپلم 10 میلیون تومان
دیپلم 15 میلیون تومان
فوق دیپلم 20 میلیون تومان
لیسانس 25 میلیون تومان
فوق لیسانس 30 میلیون تومان
دکترای عمومی 35 میلیون تومان
دکترای تخصصی غیر پزشکی 40 میلیون تومان
دکترای تخصصی پزشکی 50 میلیون تومان

آیا میزان جریمه مشمولان غائب سربازی در سال 97 ثابت است؟

در شرایط خاصی میزان جریمه مشمولان غائب سربازی در سال 97 دارای تخفیف می شود. و علاوه بر این تسهیلات فوق، تخفیفی نیز برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است. بازای همسر 5 درصد و هر فرزند نیز 5 درصد تخفیف تعلق خواهد گرفت. همچنین افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی 50 درصد تخفیف می گیریند.

در ادامه در خصوص وضعیت مشمولانی که قصد خروج از کشور را دارند اینگونه بیان کرد

مشمولان باید برای سفرهای زیارتی 3 میلیون تومان ، سفرهای سیاحتی 15 میلیون تومان و سفرهای علمی و نیمه علمی 8 میلیون تومان ودیعه پرداخت نمایند. مدت سفر مشمولان 30 روز می باشد. در صورت عدم بازگشت به موقع بین 6 ماه تا یکسال ممنوع الخروج شده و در صورت ادامه مبلغ ودیعه به نفع دولت ضبط خواهد شد.

در خصوص تاخیر ارسال دفترچه اعزام به خدمت مشمولان نیز اینگونه بیان کرد

اگر مشمولی در زمان صلح سه ماه تاخیر داشته باشد، سه ماه اضافه خدمت و اگر بیش از سه ماه تا 6 ماه تاخیر داشته باشد 6 ماه اضافه خدمت و بیش از یک سال تاخیر علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت به عنوان سرباز فراری نیز به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: