سرباز عاشق پیشه از قصاص نجات یافت

0 1,153

پیمان سرباز عاشق پیشه ای که پس گرفتن مرخصی از سربازی در سال 95 متوجه شد برای مهسا خواستگار آمده و او را به قتل رساند، از پای چوبه دار رهایی یافت. در ادامه به جزئیات این خبر می پردازیم.

در شش تیر سال نود و پنج پیمان دختری که عاشقش بود را به قتل رساند. محسا دختر 23 ساله، همسایه دیوار به دیوار پیمان بود  که در پارکینگ خانه شان با ضربات چاقو به قتل رسید. با حضور ماموران کلانتری تهرانسر مشخص شد که پیمان 26 ساله عامل قتل است و پس از وقوع قتل از محل حادثه گریخته است. با ادامه تحقیقات ماموران پیمان خودش را به اداره پلیس معرفی کرد.

صحبت های پدر متهم در مورد وقوع حادثه

پدر پیمان می گوید که پسرش عاشق مهسا بود و او را خیلی دوست داشت. وقتی صدای فریاد مهسا را شنیدم خودم را به سرعت به پارکنیگ رساندم و دیدم که پیمان با چاقو محسا را زخمی کرده است.

اظهارات خانواده مقتول

وقتی مهسا 18 ساله شد مادر پیمان به خواستگاری مهسا رفت اما جواب رد شنید. بعد از این اتفاق و مزاحمت های پی در پی پیمان نهایتا منجر به تغییر شماره تلفن مهسا شد. اما پیمان از مهسا کینه به دل گرفته بود و نهایتا مسها را به قتل رساند. این ها اظهارات خانواده مقتول است.

اعتراف به قتل

پیمان پس از اظهار پشیمانی به قاضی مرادی می گوید که از همان ابتدا که همسایه دیوار به دیوار مهسا شدیم عاشق او شدم. لیسانس خود را از دانشگاه شهید بهشتی در رشته مخابرات گرفتم و عازم سربازی شد تا بعد از اتمام خدمت با مهسا ازدواج کنم.

زمانی که از مرخصی سربازی آمدم متوحه شدم مهسا خواستگار پولداری پیدا کرده است و می خواهند با هم ازدواج کنند.  به دلیل خشم  عصبانیت زیاد نتنوانستم تصمیم درستی بگیرم. به بهانه دادن کادو به مهسا با او در پارکینگ قرار گذاشتم.

وقتی فهمیدم خواستگاری واقعیت دارد به شدت خشمگین شدم و مهسا را با چاقو زدم.

حکم اعدام برای سربازعاشق پیشه

پس از تکمیل تحقیقات و … خانواده مهسا (مقتول) تقاضای قصاص کردند و به دلیل قتل عمد پیمان به قصاص محکوم شد. در حالی که پیمان فاصله اندکی با چوبه دار داشت خانواده مهسا بدون هیچ چشم داشتی پیمان را بخشیدند. با این اقدام خداپسندانه پیمکان به زندگی بازگشت.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: