نحوه اجرای کسری و معافیت ایثارگری از مهر نود و هشت

4 1,950

قانون معافیت ایثارگری با سابقه 28 و 29 ماه به روز های پایانی خود رسید. پیشتر اعلام شده بود که فرصت استفاده از این معافیت تا آخر شهریور سال نود و هشت خواهد بود.

با توجه به پایان یافتن ماه شهریور بسیاری از مشمولان در ارتباط با وضعیت کسری و معافیت ایثارگری دچار ابهام شده اند. قانون معافیت و کسری ایثارگری با انجام تغییراتی تا سال 1401 پابرجاست. در ادامه به توضیحات سردار کمالی در این خصوص می پردازیم.

جزییات استفاده مشمولان از طرح ایثارگری از زبان سردار کمالی

رییس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح جناب سردار کمالی در مورد جزییات استفاده مشمولان از طرح ایثارگری بیان داشت: طبق ماده 45 خدمت وظیفه عمومی مشمولینی که والدین آنها دارای 30 ماه سابقه ایثارگری و بالاتر می باشند همچنان می توانند از معافیت ایثارگری خدمت سربازی بهره مند شوند و این نوع معافیت هیچ محدودیت زمانی ندارد.

آخرین مهلت ثبت نام معافیت ایثارگری 28 و 29 ماه

سردار کمالی افزود محدودیت زمانی برای استفاده از سابقه ایثارگری والدین فقط برای مشمولینی وجود دارد که والدین آنها 28 و 29 ماه سابقه ایثارگری دارند و آخرین مهلت استفاده این مشمولین از معافیت آخر شهریور ماه می باشد.

مشمولان واجد شرایط باید تا قبل از 31 شهریور سال 98 در دفاتر پلیس + 10 ثبت نام کنند. چنانچه متقاضییان تا آخر وقت اداری تاریخ مذکور درخواست خود را ثبت نکنند نمی توانند با این مدت سابقه ایثارگری از خدمت معاف شوند.

نحوه اجرای قانون معافیت ایثاگری از مهر نود و هشت

از تاریخ یک مهرماه مشمولین فقط می توانند از معافیت کسری 12 روز به ازای هر ماه برخوردار شوند. بدین ترتیب فرزدان ایثارگرانی که که سابقه ایثارگری بیش از 30 ماه دارند از خدمت معاف می شوند. همچنین به سابقه ایثارگری کمتر از 30 ماه کسری ایثارگری تعلق می گیرد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 4 تا
 1. حسین :

  سلام من 3 ماه اضافه پشت دفترچه ای دارم اعزامی ابان 98 هستم میتونم از کسری ایثارگری استفاده کنم یا خیر

  1. باران مشاوره :

   خیر بر اساس قوانین فعلی نمی توانید.

 2. مسعود :

  سلام. من چندین بار با مرکز شما تماس گرفتم ولی یا مشغول بود یا تماس برقرار نمیشد خواهشا جواب من رو بدید.
  سوالم: پدرم در شهر دزفول کارمند بوده در کل زمان جنگ
  بعد میخواستم بدونم در شهر دزفول کل زمان جنگ رو در نظر میگیرن برای کسری یا فقط سال 59 تا 61 را؟

  و سوال بعدیم اینکه سال 59 تا 61 اگه باشه چند ماه حداکثر کسری فرزند کارمندان دولت بم تعلق می‌گیره

  خواهشا جواب بدید

  1. باران مشاوره :

   سلام آقا مسعود
   علت موفق نشدن ارتباط تلفنی شما با باران مشاوره حجم زیاد تماس هاست همچنین ممکن است شما خارج از زمان پاسخ دهی مجموعه با ما تماس بگیرید.
   کل مدت خدمت ایشان را در نظر می گیرند. اینکه سال های بعد از جنگ به ایشان تعلق بگیرد را باید از بسیج اداره مربوطه پیگیری کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: