نحوه اعزام به خدمت سرباز معلمان در سال ۹۸

0 1,428

برخی مشمولان اقدام به پذیرش امریه آموزش وپرورش نموده اند. این دسته از مشمولان در اوایل اردیبهشت ماه سال ۹۸ ثبت نام اولیه خود را از طریق سامانه انجام دادند. در ادامه به نحوه آغاز خدمت این دسته از مشمولان می پردازیم.

نحوه اعزام به خدمت سرباز معلمان در سال ۹۸

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، نبی اله صباغ رئیس اداره امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: نحوه جذب معلمان وظیفه (امریه) جهت سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از طریق سایت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اطلاع رسانی شد. بر اساس این اطلاعیه آن دسته از متقاضیان دارای مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس که دارای برگ اعزام به خدمت در تاریخ های ۹۸/۰۴/۰۱ و ۹۸/۰۶/۰۱ بودند و به صورت اینترنتی از مورخ ۹۸/۰۲/۰۲ لغایت ۹۸/۰۲/۰۷ در سامانه ثبت نام نمودند، از مهرماه سال ۹۸ در مدارس بکارگیری می شوند.

زمان اعزام به خدمت معلمان وظیفه

نبی اله صباغ در ادامه گفت: مشمولان پذیرفته شده در مرحله اول در معاینات پزشکی شرکت کرده و گزینش ایشان انجام می شود. این افراد از مورخ ۹۸/۰۴/۰۱ لغایت ۹۸/۰۶/۰۱ در دوره آموزشی سربازی حضور میابند. پس از سپری دوره آموزشی، شهریورماه در دوره مهارت آموزی تدریس شرکت می کنند و از مهرماه به عنوان معلم وظیفه در مدارس مناطق محروم مشغول به خدمت می شوند.

صباغ در ادامه بیان کرد: لازم به ذکر است برای آن دسته از مشمولانی که در سامانه “پذیرفته شده نهایی” اسامیشان اعلام شده است، از طریق نیروهای مسلح برگ اعزام به خدمت جدید به تاریخ ۹۸/۰۱/۰۴صادر می گردد و به نشانی محل سکونتشان ارسال خواهد شد.

عدم حضور به موقع برای آموزشی

مشمولان پذیرفته شده در امریه آموزش و پرورش، توسط حوزه نظام وظیفه استان در مورخ ۹۸/۰۴/۰۱ به دوره آموزشی اعزام می شوند. آن دسته از افرادی که در تاریخ تعیین شده به پادگان های مربوطه مراجعه نکنند، از طرح سرباز معلم حذف و به صورت سرباز عادی به خدمت سربازی اعزام خواهند شد.

مشمولان پذیرفته شده در امریه آموزش و پرورش، در صورتی که برگ آماده به خدمت جدید را دریافت نکرده اند، لازم است جهت دریافت برگ آماده به خدمت اقدام کنند.

سایر فرصت ها برای پذیرش امریه سربازی

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
۱امریه آستان قدس رضوی۲طرح سرباز سازندگی
۳امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات۴امریه وزارت دفاع
۵امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)۶امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
۷امریه سازمان ملی استاندارد۸امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
۹امریه سازمان انرژی اتمی۱۰امریه صدا و سیما
۱۱امریه وزارت فرهنگ و ارشاد۱۲امریه سپاه
۱۳امریه وزارت راه و شهرسازی۱۴امریه سرباز معلم
۱۵امریه وزارت اقتصاد و دارایی۱۶امریه وزارت نفت
۱۷امریه وزارت کار۱۸امریه وزارت نیرو
۱۹امریه وزارت آموزش و پرورش۲۰امریه وزارت بهداشت
۲۱امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت۲۲ امریه وزارت ورزش و جوانان
۲۳امریه وزارت جهاد کشاورزی۲۴امریه صاایران
۲۵امریه موسسه بیت الاحزان۲۵امریه ریاست جمهوری
۲۶امریه دانش بنیان۲۷امریه وزارت علوم

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: