نحوه اعزام به خدمت سرباز معلمان در سال 98

0 1,748

برخی مشمولان اقدام به پذیرش امریه آموزش وپرورش نموده اند. این دسته از مشمولان در اوایل اردیبهشت ماه سال 98 ثبت نام اولیه خود را از طریق سامانه انجام دادند. در ادامه به نحوه آغاز خدمت این دسته از مشمولان می پردازیم.

نحوه اعزام به خدمت سرباز معلمان در سال 98

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، نبی اله صباغ رئیس اداره امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: نحوه جذب معلمان وظیفه (امریه) جهت سال تحصیلی 99-98 از طریق سایت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اطلاع رسانی شد. بر اساس این اطلاعیه آن دسته از متقاضیان دارای مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس که دارای برگ اعزام به خدمت در تاریخ های 98/04/01 و 98/06/01 بودند و به صورت اینترنتی از مورخ 98/02/02 لغایت 98/02/07 در سامانه ثبت نام نمودند، از مهرماه سال 98 در مدارس بکارگیری می شوند.

زمان اعزام به خدمت معلمان وظیفه

نبی اله صباغ در ادامه گفت: مشمولان پذیرفته شده در مرحله اول در معاینات پزشکی شرکت کرده و گزینش ایشان انجام می شود. این افراد از مورخ 98/04/01 لغایت 98/06/01 در دوره آموزشی سربازی حضور میابند. پس از سپری دوره آموزشی، شهریورماه در دوره مهارت آموزی تدریس شرکت می کنند و از مهرماه به عنوان معلم وظیفه در مدارس مناطق محروم مشغول به خدمت می شوند.

صباغ در ادامه بیان کرد: لازم به ذکر است برای آن دسته از مشمولانی که در سامانه “پذیرفته شده نهایی” اسامیشان اعلام شده است، از طریق نیروهای مسلح برگ اعزام به خدمت جدید به تاریخ 98/01/04صادر می گردد و به نشانی محل سکونتشان ارسال خواهد شد.

عدم حضور به موقع برای آموزشی

مشمولان پذیرفته شده در امریه آموزش و پرورش، توسط حوزه نظام وظیفه استان در مورخ 98/04/01 به دوره آموزشی اعزام می شوند. آن دسته از افرادی که در تاریخ تعیین شده به پادگان های مربوطه مراجعه نکنند، از طرح سرباز معلم حذف و به صورت سرباز عادی به خدمت سربازی اعزام خواهند شد.

مشمولان پذیرفته شده در امریه آموزش و پرورش، در صورتی که برگ آماده به خدمت جدید را دریافت نکرده اند، لازم است جهت دریافت برگ آماده به خدمت اقدام کنند.

سایر فرصت ها برای پذیرش امریه سربازی

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
1امریه آستان قدس رضوی2طرح سرباز سازندگی
3امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات4امریه وزارت دفاع
5امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)6امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
7امریه سازمان ملی استاندارد8امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
9امریه سازمان انرژی اتمی10امریه صدا و سیما
11امریه وزارت فرهنگ و ارشاد12امریه سپاه
13امریه وزارت راه و شهرسازی14امریه سرباز معلم
15امریه وزارت اقتصاد و دارایی16امریه وزارت نفت
17امریه وزارت کار18امریه وزارت نیرو
19امریه وزارت آموزش و پرورش20امریه وزارت بهداشت
21امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت22 امریه وزارت ورزش و جوانان
23امریه وزارت جهاد کشاورزی24امریه صاایران
25امریه موسسه بیت الاحزان25امریه ریاست جمهوری
26امریه دانش بنیان27امریه وزارت علوم

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: