نحوه به تعویق انداختن اعزام خدمت کنکوری های 99

0 1,774

کنکور سراسری سال 99 با تعویق برگزار شد. این تغییر در تاریخ برگزاری کنکور باعث شد تا برخی از کنکوری ها با اتمام فرجه معرفی رو به رو شوند. همانطور که می دانید شرط ادامه تحصیل عدم وجود سابقه غیبت دفترچه ای است.

مشکل معافیت تحصیلی کنکوری ها با تدابیر سازمان سنجش حل شد و آن ها توانستند کنکور را پشت سر بگذارند. مهلت معرفی کنکوری ها تا یک هفته پس از پایان کنکور بود و این افراد باید در این مدت وضعیت اعزام به خدمت خود را مشخص می کردند.

قانون تعویق دو ماهه اعزام کنکوری ها

در سال های گذشته به اعزام ماه های مرداد، شهریور و دی ماه فرصت تعویق دو ماهه سربازی برای کنکور و ثبت نام در دانشگاه را می دادند. امسال به دلیل کرونا مشخص نیست دانشگاه ها چه زمانی شروع به کار کنند به همین دلیل وظیفه عمومی تصمیم گرفت دیپلمه های 98 به سربازی اعزام شوند و با شروع دانشگاه ها، از ایست خدمت استفاده کنند.

اعتراض دیپلمه های 98 به اعزام به خدمت

این موضوع با اعتراض خانواده ها مواجه شد. سر انجام وظیفه عمومی تصمیم گرفت یک بار دیگر اعزام به خدمت دیپلمه های 98 را به تعویق بیندازد. در ادامه به صحبت های سردار تقی مهری در خصوص نحوه تعویق اعزام می پردازیم.

اثبات شرکت در کنکور 99 برای اعزام در آذر ماه

به گزارش باران مشاوره به نقل از دیده بان ایران، داوطلبان کنکور 99 می توانند با ارائه سندی برای اثبات شرکت در کنکور 99، تاریخ اعزام سربازی خود را به آذر ماه موکول کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: مشمولان شرکت کننده در کنکور 99 یعنی فارغ التحصیلان نیمه اول 98 که برگ اعزام به خدمت مهر و آبان را دریافت کرده اند و تصمیم به ادامه تحصیل دارند، با کارت شرکت در کنکور خود به پلیس +10 مراجعه کنند تا اعزام به خدمتشان به آذر ماه موکول شود.

سردار تقی مهری افزود: پذیرفته شدن فرد در دانشگاه باعث ابطال برگه اعزام می شود و دانشجو با دریافت برگه معافیت تحصیلی می تواند از نظر سازمان وظیفه مشغول تحصیل در دانشگاه شود.

حذف غیبت مشمولانی که برگه اعزام ندارند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: پس از پیگیری های کمیسیون آموزش و تحقیقات برای حل مشکل کنکوری ها، سردار کمالی معاون نیروی انسانی سازمان نظام وظیفه در جواب تماس ما موافقت رئیس سازمان نظام وظیفه برای تعویق اعزام کنکوری های 99 تا آذر را اعلام کرد.

احمد نادری خاطرنشان کرد: کنکوری های مشمولی که خود را برای خدمت سربازی معرفی نکردند و برایشان غیبت و عدم حضور ثبت شده است، نگران نباشند. با پیگیری هایی که اخیراً انجام داده ایم، مشکل این مشمولان نیز حل و غیبتشان حذف می شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: