نحوه درخواست معافیت پزشکی خارج از کشور

0 602

بسیاری از مشمولان که خارج از کشور سکونت دارند در خصوص امور مربوط به نظام وظیفه دچار ابهاماتی هستند. سردار کریمی در خصوص نحوه اقدام جهت درخواست معافیت پزشکی مشمولان خارج از کشور توضیحاتی ارائه داد.

نحوه درخواست معافیت پزشکی خارج از کشور

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به این سوال که روند رسیدگی به معافیت پزشکی مشمولان خارج از کشور چگونه است، بیان کرد: آن دسته از مشمولانی که در خارج از کشور هستند، باید برای انجام تمام امور مربوط به نظام وظیفه به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت خود مراجعه نمایند.

روند درخواست معافیت پزشکی مشمولان خارج از کشور

سردار کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: مشمولین ساکن خارج از کشور برای اخذ معافیت پزشکی ابتدا باید تشکیل پرونده دهند. پس از تشکیل پرونده از طریق کنسولگری، پرونده مشمول به نمایندگی در دو شهر مونیخ در آلمان و دبی در امارات ارسال می شود.

رسیدگی های مربوط به درخواست معافیت پزشکی در نمایندگی مونیخ یا دبی انجام می شود و در مرحله بعد فرد را به یکی از نمایندگی ها فراخوان می کنند تا پیگیری های لازم انجام شود. در نهایت پرونده فرد مشمول برای رسیدگی به تهران ارسال می شود.

 

متقاضیان اخذ معافیت از سربازی حتما بخوانند: مشاوره اخذ معافیت سربازی

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: