نحوه معافیت پزشکی مشمولان غایب در سال ۹۹

2 1,754

معافیت پزشکی قانونی است که شامل حال برخی از مشمولین سربازی می شود. هر چند تمام پسرانی که به سن مشمولیت خدمت وظیفه رسیده اند، باید برای خدمت سربازی اقدام کنند، اما افرادی که نمی توانند به درستی خدمت کنند، استثنا هستند.

شرایطی وجود دارد که افراد را از خدمت سربازی مبرا می کند و یکی از آن ها عدم سلامت جسمی و روحی است. فرد مبتلا به برخی از بیماری ها می تواند برای دریافت معافیت پزشکی اقدام کند.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی غایبین

به گزارش باران مشاوره درخواست معافیت پزشکی مشمولان غایب بررسی خواهد شد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی البرز گفت: سلامت جسمی و روانی مشمولان برای به کار گیری در نیروهای مسلح با توجه به قانون وظیفه عمومی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با در نظر داشتن این مطلب، به درخواست معافیت پزشکی مشمولان در صورت غیبت نیز رسیدگی می شود.

مشمولان غایب می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) درخواست معافیت پزشکی خود را پیگیری کنند. سرهنگ محمدرضا چگینی افزود: در صورتی که شورای پزشکی وظیفه عمومی این مشمولان را به عنوان سرباز و یا معاف از رزم بشناسد، با اضافه خدمت به سربازی اعزام می شوند.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

اخذ معافیت پزشکی هنگام تحصیل

مشمولان دارای معافیت تحصیلی که شورای پزشکی در حال بررسی درخواست معافیت پزشکی آنان است، اگر معاف دائم شناخته نشوند، برایشان رأی عدم معافیت پزشکی صادر می شود. در این صورت معافیت تحصیلی آن ها ادامه می یابد.

آیا معافیت پزشکی حین تحصیل محدودیت دارد؟

بنا بر آیین نامه پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی سال ۹۹، مدرک تحصیلی یکی از عوامل تعیین کننده نوع معافیت پزشکی در بسیاری از بیماری هاست. به طور مثال در معافیت نمره چشم، دارندگان مدرک لیساس به بالا با نمره ۸ معاف می شوند در حالی که دارندگان مدرک زیر لیسانس برای معافیت، نمره بالای ۶ می خواهند.

با توجه به این موضوع، آن دسته لز متقاضییان معافیت پزشکی که در حال تحصیل هستند فقط برای بعضی از بیماری ها می توانند درخواست دهند و در مواردی که مدرک تحصیلی تاثیرگذار است باید تا اتمام فارغ التحصیلی صبر نمایند. برای اطلاعات بیشتر به معافیت پزشکی حین تحصیل مراجعه کنید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. ایمان :

  سلام من تنگی شدید قسمت پروگزیمال مجاری ادراری دارم میخواستم بدونم میتونم معافیت پزشکی بگیرم یا نه سال ۹۷ عمل سیسلوسکپی انجام دادم ولی باز هم برگشته و جواب عکس رادیوگرافی هم شد تنگی شدید قسمت پروگزیمال مجاری ادراری چندین بار با شماره ای که گذاشتید تماس گرفتم ولی موفق به تماس با شما نشدم من قبلا یال ۹۴ به خاطر فتق دیسک و کسیت بیکر زانو سمت راست معاف از رزم شدم و بعد ادامه تحصیل دادم و سال ۹۸ مدرک کارشناسی نرم افزار گرفتم و الان حدود ۲ سال غیبت دارم خواستم ببینم با این شرایط معاف میشم یا نه

  1. باران مشاوره :

   ایمان جان سوالت رو در صفحه اشتباهی مطرح کردی. در کل بند یک آیین نامه بیماری های تناسلی می گه “انسداد ادراری به دلایل عضوی یا عفونی یا فونکسیون”

   الف) در صورتیکه برطرف کردن انسداد فقط با عمل جراحی امکانپذیر بوده و عود کرده باشد : معاف دائم

   ب) در سایر موارد : معاف از خدمات رزمی

   تبصره: موارد مرتبط با سنگهای ادراری طبق بند ۴ عمل شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: