نحوه پذیرش امریه شرکت های دانش بنیان در سال ۹۷

آیا استفاده از کسری خدمت همزمان با امریه شرکت های دانش بنیان ممکن است؟

0 2,304

نحوه پذیرش امریه شرکت های دانش بنیان برای بسیاری از مشمولان دارای شبهاتی می باشد. همانگونه که می دانید مشمولان می توانند مدتی از خدمت سربازی خود را به عنوان امریه در شرکت های دانش بنیان سپری کنند. در ادامه به گزارشی در خصوص نحوه پذیرش امریه شرکت های دانش بنیان می پردازیم.

چتاچه متقاضی انجام سربازی تحت عنوان امریه هستید حتما جزئیات امریه سربازی را بخوانید.

نحوه اقدام برای پذیرش امریه شرکت های دانش بنیان سال ۹۷

به گزارش ایسنا، مشمولانی که متقاضی گذراندن خدمت سربازی به عنوان امریه در شرکت های دانش بنیان می باشند، لازم است ابتدا در سامانه اعلام شده ثبت نام کنند. در صورت کسب حداقل امتیاز اعلام شده، لازم است اطلاعات تکمیلی را در سامانه سرباز امریه ارسال نمایند. پس از بررسی و تایید شرکت های دانش بنیان و دریافت برگ اعزام به خدمت دوره دو ماهه آموزشی را می گذرانند. پس از گذراندن دوره آموزشی به منظور ادامه خدمت سربازی از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرکت دانش بنیان که در آن فعال بوده اند، معرفی خواهند شد.

آیا استفاده از کسری خدمت در امریه شرکت های دانش بنیان ممکن است؟

همانطور که می دانید در شرایط عادی به افرادی که پذیرش امریه می گیرند، کسری خدمت تعلق نمی گیرد. اما خبر خوش به سربازهای امریه در شرکت های دانش بنیان این است که به مشمولان متاهل دارای فرزند، کسری خدمت سربازی به ازای هر فرند داده می شود. همچنین اگر مشمولی بخواهد از سایر کسری ها مانند کسری ایثاگری و … استفاده کند باید از شرکت دانش بنیان و معاونت علمی ریاست جمهوری تاییده بگیرد. این تاییده باید به ارتش ارائه شود و در صورت موافقت این ارگان قابل استفاده می باشد.

میزان حقوق امریه شرکت های دانش بنیان سال ۹۷

لازم به ذکر است که حقوف و مزایای امریه در شرکت های دانش بنیان بر اساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح و همانند سایر سربازان وظیفه می باشد. این میزان حقوق نیز توسط شرکت متقاضی استفاده از نیروی امریه پرداخت خواهد شد. در پایان متذکر می شویم مشمولان متقاضی امریه شرکت دانش بنیان نباید دارای غیبت باشند. از طرفی این افراد در صورت تمایل باید حداقل ۳ ماه پیش از موعد اعزام خود نسبت به ثبت درخواست اقدام نمایند.

آیا می دانستید برای آگاهی از میزان غیبت سربازی باید از کد سخا استفاده کنید.

لیست مراکز امریه گیرنده سال ۹۷

مشمولان خدمت سربازی همواره به دنبال لیستی از مراکز دارای سهمیه امریه هستند. شرکت ها، اداره ها، دانشگاه ها، وزارتخانه و … هر سال در موعد مشخصی اقدام به جذب سرباز امریه می کنند. باران مشاوره سعی کرده تا لیستی از این مراکز و وزارتخانه ها را در اختیار شما قرار دهد. این لیست به مرور زمان تکمیل می شود.

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
۱امریه آستان قدس رضوی۲طرح سرباز سازندگی
۳امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات۴امریه وزارت دفاع
۵امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)۶امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
۷امریه سازمان ملی استاندارد۸امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
۹امریه سازمان انرژی اتمی۱۰امریه صدا و سیما
۱۱امریه وزارت فرهنگ و ارشاد۱۲امریه سپاه
۱۳امریه وزارت راه و شهرسازی۱۴امریه سرباز معلم
۱۵امریه وزارت اقتصاد و دارایی۱۶امریه وزارت نفت
۱۷امریه وزارت کار۱۸امریه وزارت نیرو
۱۹امریه وزارت آموزش و پرورش۲۰امریه وزارت بهداشت
۲۱امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت۲۲ امریه وزارت ورزش و جوانان
۲۳امریه وزارت جهاد کشاورزی۲۴امریه صاایران
۲۵امریه موسسه بیت الاحزان۲۵امریه ریاست جمهوری
۲۶امریه دانش بنیان۲۷امریه وزارت علوم

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: