هزینه تست کرونا سربازی

4 1,430

در حال حاضر سربازان قبل از اعزام به خدمت غربالگری می شوند. پس از اینکه برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزشی صادر شد، مشمولان با مراجعه به یکی از خانه های بهداشت تست کرونا می دهند. اما هزینه تست کرونا چقدر است؟

آن دسته از کسانی که مبتلا به کرونا شده اند تا اتمام بهبودی به سربازی اعزام نمی شوند. سازمان نظام وظیفه با بررسی مدارک پزشکی غیبت مشمولان مبتلا به کرونا را توجیه می کند.

هزینه تست کرونا برای سربازان

به گزارش باران مشاوره به نقل از میزان، سربازانی که نیاز به تست کرونا دارند فقط باید فرانشیز را پرداخت کنند و لازم نیست هزینه دیگری بپردازند.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح گفت: همه کارکنان وظیفه نیرو های مسلح هنگام ابتلا به بیماری کرونا و هر بیماری دیگری به مراکز درمانی تحت پوشش نیرو های مسلح اعزام می شوند. مراحل معاینه و درمان آن ها مانند نیرو های پایور (رسمی) انجام می گیرد. در واقع آنان فقط ملزم به پرداخت فرانشیز هستند.

اگر طبق تشخیص پزشک انجام تست کرونا ضرورت داشته باشد، سرباز ملزم به پرداخت فرانشیز است و نیاز نیست هزینه اضافی دیگری بپردازد.

سربازان بیمار غربالگری می شوند

امیر دریادار دوم رحیمی پور گفت: افرادی که در دوره آموزشی به سر می برند، در صورت مثبت شدن تست شان غربالگری می شوند. برای این افراد در صورت نیاز، مرخصی استعلاجی در نظر گرفته می شود.

وضعیت در پادگان ها نیز به دقت رصد می شود. سربازان جداسازی شده و خدمت را انجام می دهند. البته پزشک معاین وضعیت این افراد را سنجیده و بر اساس آن دستور ادامه خدمت یا مرخصی استعلاجی و حتی بستری شدن را صادر می کند.

با توجه به این که مراکز درمانی نیرو های مسلح تمام خدمات پزشکی از جمله درمان و تامین داروی سربازان وظیفه را به عهده دارد، سربازان بابت این موارد نگران نباشند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 4 تا
 1. رضا :

  سلام خسته نباشید هزینه این تست چقدره؟

  1. باران مشاوره :

   دقیق نمیدونم ولی مبلغ قابل توجهی نمیشه

 2. حسین :

  کجا باید تست بدیم؟؟

  1. باران مشاوره :

   از پلیس + 10 بپرسید سابقا خانه های سلامت بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: