همایش پنجه های کارآمد-سربازان ماهر

آموزش و پرورش طرح مهارت آموزی سربازی را با جدیت دنبال می کند

0 950

در راستای سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند: ما به علم نیاز داریم، ما به پنجه های کارآمد هم نیاز داریم همه ارگان های کشور دست به دست هم داده اند تا به اجرایی شدن هرچه سریع تر فرمایشات رهبری همکاری کنند. در این راستا ستاد کل نیرو های مسلح با ایجاد قرارگاه مهارت آموزی سعی در پیشبرد این هدف دارد.

آموزش و پرورش با همکاری سازمان نیرو های مسلح در نشست “پنجه های کارآمد-سربازان ماهر” همکاری خود را با این قرارگاه بیشتر می کند. در ادامه به جزئیات همکاری این دو سازمان می پردازیم.

همکاری نیرو های مسلح در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

به گزارش باران مشاوره به نقل از پانا، سید مصطفی آذرکیش مدیرکل دفتر آموزش های کاردانش وزارت آموزش و پرورش در مورد همایش “پنجه های کارآمد-سربازان ماهر” گفت: برای توانمندسازی دانش آموزان، وزارت آموزش و پرورش به عنوان مهمترین نهاد رسمی تربیت جوانان به همراه نهاد های دیگر اقداماتی را شروع کرده است.

طبق قانون همه دستگاه های اجرایی و دولتی و غیردولتی موظفند در در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مشارکت کنند. در همین راستا بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ایجاد شده که باید از سردار باقری و سردار فرحی بابت آن تشکر کنیم.

هنرستانی ها حداقل سه سال آموزش مهارت آموزی خود را کسب کرده اند

سید مصطفی آذرکیش با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین آموزش و پرورش و ستاد کل نیروهای مسلح گفت: 7 هزار و 100 هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش با 945 هزار هنرجو در 203 رشته مهارتی تحصیل می کنند که در زمینه های صنعت، خدمت و کشاورزی دسته بندی می شود. 63 درصد از این هنرجو ها پسر هستند و 180 هزار نفر از این افراد در پایه دوازدهم تحصیل می کنند که بعد از اتمام دوره تحصیل در مقطع دیپلم یا وارد دانشگاه می شوند یا سربازی.

این افراد 1400 ساعت آموزش تخصصی دیده اند که چه به طور مستقیم از هنرستان یا از دانشگاه وارد خدمت مقدس سربازی شوند و حداقل سه سال آموزش مهارت آموزی خود را کسب کرده اند. مهترین اولویت آموزش و پرورش مهارت آموزی کلیه دانش آموزان است.

ایشان در ادامه صحبتهای خود گفت: همکاری خوبی با ستاد کل نیروهای مسلح در اجرای این سیاست ملی داریم و علاوه بر آموزش هنرستانی ها، برای دوره ابتدایی نیز درس “کار و فناوری”و “درس فرهنگ و هنر” را جز دروس اصلی این مقطع تحصیلی قرارداده ایم.

همچنین برای توسعه آموزش های مهارتی درس کارآفرینی در دوره دوم متوسطه تدریس می شود .

تشویق از 100 دانش آموزان در همایش “پنجه های کارآمد-سربازان ماهر”

آذرکیش در تکمیل صحبت های خود گفت : 237 پودمان آموزش مهارتی برای دانش آموزان متوسطه اول که 21 درصد کل دانش آموزان را تشکیل می دهند برگزار می شود. طرح خوداتکایی با هدف غنی سازی اوقات فراغت و مهارت آموزی دانش آموزان شبانه روزی در حال اجرا است.

ایشان در ادامه از تشویق 100 نفر از دانش آموزانی که برگزیدگان المپیاد شایستگی محور، جشنواره مهارت های هنری، جشنواره فرهنگی هنری، مسابقات علمی و کاربردی هستند و در مرحله کشوری رتبه کسب کرده اند در همایش سراسری “پنجه های کارآمد-سربازان ماهر” خبر داد.

50 تفهم نامه در راستای مهارت آموزی دانش آموزان

ایشان در پایان گفت: بیش از 50 تفاهم نامه در راستای مهارت آموزی دانش آموزان منعقد شده که این نتیجه یک کار مشارکتی است که با همکاری تمامی سازمان های و دستگاه ها امکان پذیر شده است. بر اساس برنامه ششم توسعه تعداد دانش آموزان محصل در هنرستان ها باید 50 درصد کل دانش آموزان دوره متوسطه باشد و با تلاش هایی که تاکنون انجام شده 35 درصد دانش آموزان محصل را هنرستانی ها تشکیل می دهند.

همایش ملی «پنجه های کارآمد سربازان ماهر» با همکاری وزارت آموزش و پرورش و قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح روز یکشنبه مورخ ۲۶ آبان ماه 1398 از ساعت 7:30 صبح در سالن مروارید مجموعه هوا فضا برگزار می شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: