وثیقه دانش آموزان و دانشجویان برای اربعین 98 حذف شد

2 872

با توجه به نزدیک شدن به مراسم اربعین سال 98 محصلین در مورد نحوه خروج از کشور و حضور در مراسم اربعین سوالاتی دارند. یکی از مهمترین سوالات دانش آموزان و دانش جویان وثیقه خروج از کشور برای اربعین سال 98 می باشد.

قوانین خروج از کشور دانش آموزان و دانشجویان برای اربعین 98

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایسنا، سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح امروز تمهیدات این سازمان برای مراسم اربعین سال 98 سخن گفت. بنا بر گفته های سردار کمالی دانش آموزان با تهیه نامه از محل تحصیل و دانش جویان با تهیه نامه از دانشگاه می توانند برای شرکت در مراسم اربعین اقدام کنند. بدین ترتیب این گروه از افراد بدون نیاز به سپردن وثیقه از کشور می توانند از کشور خارج شوند.

نحوه شرکت در مراسم اربعین برای سربازان و مشمولان دارای فرجه یک ساله

به گفته سردار کمالی به دلیل علاقمندی سربازان به حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین به نیروهای مسلح ابلاغ شده تا با دادن مرخصی های تشویقی توسط فرمانده ها و مسئولان شرایط حضور سربازان در پیاده روی اربعین را محیا کنند. البته این مرخصی ها به شرطی به سربازان داده می شود که در ماموریت های یگان خللی وارد نشود.

مشمولانی که در وضعیت فرجه یک ساله حضور دارند باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنند. این مشمولان از دبیرستان یا دانشگاه فارغ التحصیل شده و یک سال فرصت دارند به سربازی رفته و یا در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند. به این گروه از افراد هم اجازه داده شده قبل از اینکه وضعیت نظام وظیفه شان مشخص شود، برای شرکت در مراسم اربعین از کشور خارج شوند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. مهدی :

  وقت بخیر
  من دانشجوی انصرافی هستم و یکسال فراغت از تحصیل دارم و میتونم به سربازی نروم. الان من چطور میتونم به کربلا سفر کنم! با وثیقه یا بدون وثیقه؟ روش بدون وثیقه چطور هست چون من میخوام دوباره در کنکور شرکت کنم و به دانشگاه بروم و نمیخوام آماده به خدمت ارسال کنم چون مجبورا باید به سربازی بروم.

  1. باران مشاوره :

   سلام
   متاسفانه تنها راهش ارسال دفترچه اعزام به خدمت است. پس از دریافت برگ اعزام به خدمت می توانید برای خروج از کشور اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: