وثیقه خروج از کشور مشمولان و سربازها جهت شرکت در مراسم اربعین ۹۷

وثیقه خروج از کشور مشمولان و سربازها جهت شرکت در مراسم اربعین 97 حذف شد

2 574

پیشتر خبرهایی در ارتباط با نحوه خروج از مشور مشمولان برای مراسم اربعین در سال ۹۷ منتشر شد. سردار سلیمانی خبر از حذف شدن وثیقه خروج از کشور مشمولان برای اربعین ۹۷ را اعلام کرد.

جزئیات حذف شدن وثیقه خروج از کشور مشمولان برای اربعین ۹۷

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح:

وثیقه خروج از کشور مشمولان برای اربعین ۹۷ (دانشجویان مشمول نظام وظیفه عمومی) به طور کامل حذف شده است. این مشمولان می توانند با ضمانت ستاد عمره و عتبات عالیات به منظور شرکت در مراسم اربعین از کشور خارج شوند. آن دسته از دانشجویانی که فارغ التحصیل شده اند، جهت خروج از کشور باید اول فرم اعزام به خدمت سربازی را ارسال نمایند. پس از دریافت برگه اعزام به خدمت سربازی، نسبت به خروج از کشور جهت شرکت در مراسم اربعین اقدام نمایند.

سفر سرباز ها به عتبات عالیات جهت شرکت در مراسم اربعین

سردار کمالی در خصوص سربازهای در حال خدمت سربازی اینگونه بیان کرد:

با تمام فرماندهان هماهنگی انجام شده است در صورتی که فرد سرباز قصد شرکت در مراسم اربعین را دارد، یک هفته مرخصی تشویقی به سرباز دهند. در صورتی که فرمانده یگان صلاح بداند و شرایط لازم را داشته باشد می تواند نسبت به مرخصی یک هفته ای سرباز ها موافقت کند. پس در خصوص مرخصی سربازها جهت شرکت در مراسم اربعین و خروج از کشور، اختیار کامل با شخص فرمانده است.

 سرباز هایی که در دوره آموزشی هستند نمی توانند در مراسم اربعین شرکت کنند و نمی توانند به مرخصی بروند. زیرا این سربازان در صورت رفتن به مرخصی تجدید دوره می شوند که به ضرر خود سرباز است.

تعویض کارت های پایان خدمت سربازی

سردار کمالی در خصوص اعتبار کارت های قدیمی ایگونه گفت:

جهت خروج از کشور و تمدید پاسپورت و … نیاز به کارت پایان خدمت سربازی جدید است. با توجه به اینکه چند سالی است کارت پایان خدمت سربازی جدید صادر می شود، دارندگان کارت پایان خدمت سربازی قدیمی باید نسبت به تعویض کارت پایان خدمت سربازی خود اقدام می کردند.

دانشجویان مشمول که با ضمانت ستاد عمره و عتبات عالیات از کشور خارج می شوند، باید پس از ورود به کشور به واحد وظیفه عمومی دانشگاه خود مراجعه کنند و ورود خود را ثبت کنند. در پایان لازم است متذکر شد مشمولان غائب یا سرباز های فراری تا زمان تعیین تکلیف خود نمی توانند از کشور خارج شوند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. خلیل :

  با سلام و عرض ادب و احترام , بنده دانشجوی ترم ۷ حقوق هستم , پارسال در سایت ثبت نام کردم و برای رفتن به کربلا قرعه به نامم افتاد اما به دلیل مشکلات مالی و … توانایی رفتن نداشتم , امسال شرط گذاشتن وثیقه رو حذف کردن برای گرفتن پاسپورت ؛ همچنین ویزا هم نیازی نیست … اگر خدا بخواد قصد دارم در پیاده روی اربعین پیش رو شرکت کنم … قصد گرفتن پاسپورت را دارم , اما نمیدونم باید به چه منبعی مراجعه کنم و روش ها رو نمیدونم .. آیا شما اطلاعی از مراحل دارید ؟ ایا باید اول به دانشگاه بروم یا پلیس + ۱۰ ؟ در مرحله اول باید چه کاری انجام بدم … ممنون میشم جوابگو باشید … اجرتون با سید الشهدا خدا خیرتون بده یه کمکی به من حقیر بکنید …

  1. باران مشاوره :

   سلام خلیل جان
   در مرحله اول در سامانه مربوطه ثبت نام می کنید. پس از تایید دانشگاه و دریافت کد تایید به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنید. همچنین خبر حضور در مراسم اربعین سربازی سال ۹۸ را بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: