وثیقه خروج از کشور دانش آموزان المپیادی

0 632

همه پسرانی که می خواهند از کشور خارج شوند و هنوز وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نکرده اند برای خروج از کشور باید وثیقه تعیین شده را بدهند. دانش آموزان المپیادی هم از این قضیه مستثنی نیستند.

وثیقه خروج از کشور دانش آموزان المپیادی در سال 98

به گزارش باران مشاوره و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش ملی استعداد های درخشان گفت: در المپیاد فیزیک امسال 23 شرکت کننده داشتیم. 22 نفر از این شرکت کننده ها پسر هستند. طبعا این پسرها باید با توجه به سنشان برای خروج از کشور یا وضعیت نظام وظیفه شان را مشخص کنند و یا با پرداخت وثیقه از کشور خارج شوند.

خانم فاطمه مهاجرانی در برنامه تلویزیونی پرسشگر گفت متاسفانه ما در مرکز سمپاد اختیاری نداشتیم و تفاهم نامه ای با سازمان نظام وظیفه برای خروج از کشور پسران دانش آموز المپیادی باید امضا می شد که این کار صورت نگرفت. در نهایت دانش آموزان المپیادی با ارائه وثیقه 15 میلیون تومانی توانستند به المپیاد فیزیک اعزام شوند.

چرا مرکز سمپاد وثیقه المپیادی ها را پرداخت نکرد؟

اکنون سمپاد، یک مرکز است و رئیس آن، معاون وزیر نیست و تا سمپاد، سازمان نشود، مسئول آن معاون وزیر نمی شود. از زمان تنزل درجه سازمان سمپاد به مرکز خیلی اختیارات را نداریم.

به خاطر حجم بالای کار در وزارتخانه و عدم استقلال این امر محقق نشد. وزیر و یا معاونت پشتیبانی باید این تفاهم نامه را امضا می کردند که معاونت پشتیبانی اعلام کرد در حیطه مسئولیت اش نیست و باید معاونت حقوقی امضا کند که آن ها هم گفته بودند در حیطه عملکرد ما نیست.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: