برخورد قاطع ستاد کل نیروهای مسلح به رفتار ناشایست با سربازان

0 646

سربازان از سرمایه های ارزشمند کشور محسوب می شوند. این افراد وظیفه دفاع از کشور را برعهده دارند و لازم است از هر جهت مورد حمایت کامل قرار بگیرند. سربازان در کسوت سربازی وظایف لازم الاجرایی به عهده دارند و باید مورد احترام واقع شوند. حفظ شأن سربازان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

خبر اهانت به سرباز بابلی که چندی پیش اتفاق افتاد و فضای مجازی و رسانه ها را به خود مشغول کرد، باعث شد در ارتباط با صیانت از منزلت سربازان تصمیمات تازه ای اخذ شود که با مطالعه این خبر می توانید از آن ها مطلع شوید.

اسامانه ثبت برخورد نامناسب با سربازان ایجاد شد

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایسنا، برای ثبت برخوردهای ناشایست با سربازان سامانه ای راه اندازی می شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح گفت: حقوق سربازان اولویت این اداره است. بنابراین ایجاد سامانه ای به منظور دریافت گزارش سربازان از رفتار احتمالی نامناسب با خودشان را مورد بررسی قرار می دهیم.

بد رفتاری با سربازان قابل پیگیری است

در پی ماجرایی که اواسط هفته جاری برای سربازی در شهرستان بابل رخ داد و او را به سربازبابلی در فضای مجازی معروف کرد، موضوعی مطرح شد که چگونه باید با سربازان برخورد کرد و سربازان چگونه بدرفتاری با خودشان را گزارش کنند؟ این موضوع واکنش های متعددی را به دنبال داشته است که اولین واکنش از جانب اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح بود.

دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور ساعاتی پس از اشاعه خبر بدرفتاری با سرباز بابلی خاطرنشان کرد: با کارمند خطاکار دادگستری بابل برخورد می شود. این موضوع علاوه بر جنبه شخصی از جهت سازمانی و اهانت به سرباز در لباس خدمت مورد بررسی قرار می گیرد. در این باره گزارشی به رئیس قوه قضاییه ارسال کرده ایم تا نتیجه آن عدم رفتار نامناسب با سربازان باشد.

احقاق حقوق سربازان از وظایف ستا کل نیرو های مسلح است

امیر رحیمی پور افزود: اداره سرباز ستاد کل نیروهای مسلح مدافع حقوق کارکنان وظیفه است. منظورمان فقط حقوق ریالی نیست، هر چند در این مورد هم پیگیر هستیم و با رایزنی های فراوان توانسته ایم در بودجه امسال نیز این مبلغ را تا حد زیادی افزایش دهیم.

این اداره اقدامات دیگری را نیز پیرامون حقوق سربازان انجام داده است که نمونه آن نظارت جدی بر شیوه رفتار با سربازان است. همچنین برای ارتقای سطح کیفی و امکانات محیط حضور سربازان و دوران سربازی تمام تلاش و توان خود را به کار گرفته ایم.

طول مدت خدمت سربازی و عادلانه شدن آن نیز یکی از مطالبات جدی سربازان است و ما در راستای دفاع از حقوق سربازان مدت خدمت سربازی را عادلانه کردیم.

ابزار های نظارتی برای رصد رفتار ناشایست با سربازان

رحیمی پور بیان داشت: برخورد ناشایست با سربازان خط قرمزی جدی ماست. ما سامانه ها و ابزارهای نظارتی در اختیار داریم که اگر رفتار ناشایستی با سربازی صورت بگیرد، با بهره گیری از آن ها به این موضوع ورود خواهیم کرد. حتی در مواردی هم که موضوع رسانه ای نمی شود، ما در دفاع از حقوق سرباز کوتاه نمی آییم.

هیچ فردی اجازه بی احترامی و رفتار ناشایست با سرباران را ندارد. البته موارد گزارش شده در ارتباط با بدرفتاری با سربازان بسیار کم است. با این حال اگر گاهی اتفاقی از این دست رخ دهد، ما به طور جدی با مرتکبان برخورد می کنیم.

بررسی اولیه برای راه اندازی سامانه ثبت بدرفتاری با سرباز

وی ادامه داد: ما از سامانه های بازرسی برخوردار هستیم. به طور مثال در مورد برخورد نامناسب با سرباز بابلی، بازرسی ناجا به سرعت به موضوع ورود کرد. ما هم تأکید کردیم که باید با کارمند خطاکار برخورد شود. علاوه بر ابزارهایی که در اختیار داریم، این موضوع نیز در دست بررسی اولیه قرار گرفته است تا بتوانیم سامانه ای را برای دریافت این گزارش ها راه اندازی کنیم.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: